ALKMAARSCHE COUR N°. 10. Maandag 6 Maart. vi-. (DfUciccl (Scbccltc. Mrt. CUtnatiak bet* SElccfc. ©Elcfcclijïisclt (Ducrstgf. >v-S Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en O ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. C Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een das vroeger. 1854. 's GRAVENHAGEden 14 Pebruarij Bij resolutie van den Minister vanl'inantiën van heden, krach tens het Koninklijk besluit van den 19 November 1850, No. 81 in verband met dat van den 23 Junij 1852, No. 85, wordt vast gesteld de 223ste Loterij, welke zal bestaan uit 20,000 Loten, 10,000 prijzen en 2 premiën; de collecte zal geopend worden op Maandag den 20 Maart 1854, en worden gesloten op Zaturdag den 1 xkpril 1854. De trekking der eerste klasse zal aanvangen den 18 April 1854; terwijl dc laatste 100 nommers op Vrijdag den 7 Julij 1854 zullen getrokken worden. gedurei in bevf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze, ingevolge art. 10 der Wet van 4 Julij 1850, (Staatsblad N". 37) regelende het Kiesregtter kennisse van de Ingezetenen derzelve gemeente: dat de lijsten der Kiesgeregtigden voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Statenmitsgaders voor den Gemeente-Raadvoor den dienst des loopenden jaars benevens ingevolge art. 35 der even- genoemde Wet, de lijst dergenen, die om daarbij vermelde redenen van de lijsten des vorigen jaars zijn geschrapt, op den 28Eebraarij dezes jaars door hen zijn gearresteerd; van af Donderdag den 9 dezerin het Voorportaal van het Raadhuis aangeplakt en gedu- i rende veertien dagen(Zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 urevoor een ieder ter in- hebbeil zage op de Secretarie der Gemeente voorhanden zullen zijn. Alkmaarden 4 Maart 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. nn LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. 6 Maand. s av. 7 Dingsd. Paardenm. te Haarlem. E. K. 7.59. Zon op 6.30 onder 5.30. H. Thomas van Aquine. 8 Woensd. Quatertemper. H. Joannes de Deo. Schapenmarkt te Texel. 9 Donderd. H. Francisca. 10 Vrijdag. Quatertemper. II. Martelaars van 11 Zaturd. Quatertemper. (Sebaste. 12 Zondag. Reminiscere. Ps. 25 6. BUITENLAND. Engeland. Te Portsmouth is een schip dat we gens slecht weder was binnengeloopenaangehaald, als ammunitie aan boord hebbende, bestemd naar Odessa.In de arsenalen heerscht groote druktete Woolwich is last bekomen binnen 14 dagen nog 6 millioen geweerpatronen te maken.Met de insche ping der troepen wordtonder grooten toeloop en on beschrijfelijke geestdriftijverig voortgegaan.De opperbevelhebber Lord Raglan is met 2 adjudanten naar Parijs geweest om zich met de bevelhebbers al daar te beraden.Met Frankrijk is een wederkeerig stelsel van bescherming aangenomen.De heeren Pease en Darlington beide kwakers zijn van hunne reis naar Rusland, als afgevaardigden van het vredes genootschap, te Londen terughunne poging is vruchteloos geweest, echter roemen zij zeer de ontvangst des Keizersdie hun door een speciaal koerier tot Berlijn heeft doen vergezellenDe wet tot Parlementaire hervorming is, wegens detijdsomstandigheden voorloopig ingetrokken. Frankrijk. De leening van Rothschild, is door den Keizer, wegens te bezwarende voorwaarden, niet goed gekeurd. Men schijnt alsnu de zoutbelasting te wil len herstellen en 17 opcenten op de grondlasten te hef fen.Te Parijs zijn vele personen in hechtenis ge nomen welke de verjaring van de invoering der re publiek, op den 28, door openlijk vertoon wilden vie ren - De zeeofficieren voor het derde eskaderbe staande uit 10 linieschepen, 14 fregatten, 15 korvet ten en 8 adviesjagten zijn in dienst gesteld.Ook in Frankrijk is de uitvoer van oorlogsbehoeften verbo den.Prins Napoleon heeft, bij een'briefden Kei zer verzochttot de oostersche expeditie te mogen be- hooren. Men vermoedt dat hij een der divisien zal aan voeren en de maarschalk Saint Amaud het opperbevel zal bekomen.Den 27 is het handelstractaat met Belgie te Brussel geteekend.De Hertog van Sak sen Coburg Gotha zal een bezoek te Parijs afleggen, ten blijke dat de togt van Prins Napoleon naar Brus sel ook in Duitschlandeen goeden indruk heeft ge maakt.Den 27 is de bekende abt de Lamennais overleden na de Sacramenten geweigerd en begeerd te hebben bij de behoeftigen te worden begraven. Kerkelijke Staat. In den nacht van 11 op 12 Feb. heeft eene aardbeving te Perugia en omstreken groote verwoestingen aangerigt; het groote dorp Bas- tia en het klooster van S. Catharina zijn geheel ver nield en de nonnen daaruit naar Assises gevlugt. Napels. Den 14 Feb. hebben 2 regimenten, bij eene wapenschouw in de hoofdstad driekleurige vanen opgestoken en vrijheidskreeten aangeheven. Zij zijn da delijk in hunne kazernen geconsigneerd en alle officie ren en onderofficieren in hechtenis genomen en in de kelders van S. Elme opgesloten. De instructie wordt zeer'geheim gehouden. O O Sardinië. De spoorweg van Genua naar Turijn is den 20 Feb., in liet bijzijn des Konings, door den Bisschop van Genua ingezegend en plegtig ingewijd. Spanje. Te Saragossa zijn onlusten uitgebroken onder het roepen van „leve la Concha," waaraan zich een bataljon der bezetting heeft aangesloten. Na een hevig gevechtop een pleinwaarbij de kolonel en 150 soldaten zijn gesneuveld hebben de oproerlingen de stad verlaten. Geheel Spanje is daarop in staat van beleg verklaard en zijn vele arrestatiën te Madrid BurgosBarcelona en Valencia geschied. De opstand zou den 5 Maart door het geheele land uitgebroken zijn had de voorbarigheid van gezegd bataljon dit niet verhinderd. Rusland- TuRKiJE.Rusland heeft bijPruissen aanzoek gedaan omin voorkomende omstandighedenop on dersteuning te kunnen rekenen, zulks is beleefdelijk geweigerdde staatkunde van Oostenrijk begint ook meer tot die der westelijke mogendheden over te hel len.Een der voornaamste handelaren te Moskou heeft de regering de helft van zijn 20 millioenen groot,

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1