ALKMAARSCHE COUR V. 12, Maandag 20 Maart. (Drttctccl (Bcbccltc. S!Im<ittatc bcr 2®tccfc. Mrt. 20 Maand. II. Wulframnus. L. K. 's av. 6.21- Zo« op en onder 6 u. Begin der Lente, 21 Dmgsd. H. Benedictus. 22 Woensd. H. Patritius. 23 Donderd. II. Joseph. 24 Vrijdag. 25 Zaturd. Maria Boodschap. 2(5 Zondag. Laetare Jes. 66 10. (Ducvsigt. BUITENLAND. Amerika. Do Albany Knickerbocker verhaalt van een wonderbare hond behoorende aan een zijner be dienden. Gedurende eene ziekte van dien man werd een jongen met het rondbrengen der verschenen num mers belastdie nog nimmer dit werk gedaan had men gaf hem den hond mede, die aan de deur van el- ken geabonneerde stil- hield niet een van een getal van 600 overslaande. Het blad zegt er bij, dat bet scherpzinnige dier aan de deur van de slechte betalers een akelig treurig gehuil aanhief. Denemarken. De regering doet 12 oorlogschepen uitrusten en wapenen en de vestingen Kronenborg en Frederikshaven in staat van tegenweer brengen. Duitschland. De Koning van Beijeren heeft de stad Doornik de som van 40,000 francs doen bieden voor de beroemde schilderij van Gallait„de laatste eer aan Egmond bewezen."De Graaf van Parijs zal zijne militaire loophaan beginnen als gemeen sol daat in het leger van den hertog van Saxen Weimar. Te Weenen zijn in de laatste 3 maanden niet minder dan 11 gevallen van bigamie voorgekomen.Een Duitscli blaadje deelt de volgende zamenspraak mede: „Ik kan er niet regt wijs uit worden wat die Oos- tersche oorlog eigenlijk iseen geschiedkundig klucht spel of een historisch treurspel „Geen van beide." „Wel, wat is bij dan?"„Een geograpisch-diploma- tiscli ballet. De Zwarte Zee is het tooneelRusland vormt bet orchest; Frankrijk en Engeland dansen; Oostenrijk en Pruissen zijn de toeschouwers; Zweden en Denemarken zijn de figurantenHongarije en Italië zijn de cavaliers, die achter de schermen hun hof aan de danseressen maken."„Maar nu hebt gij de Tur ken nog vergeten wat zijn die dan De Turken betalen 't gelag." Engeland. In den middag van Zaturdag den 11, zijn 15 schepen der Oostzeevloot te Spithead onder zeil gegaande Koningin woonde met Prins Albert en 4 kinderenaan boord van het stoomschip Fairy zulks bij en begeleidde de schepen een eind ver, ter wijl de matrozen in liet want paradeerden en de ka nonnen gelost werden. Bij het vertrek van den be velhebber Sir Ch. Napier, werden verschillende toe spraken gehouden en heerschte de grootste geestdrift. Volgens een Fransch dagblad zoude bij om 3 millioen francs gewed hebben zich in 20 uren tijds van Kron- stadt en 5 dagen later van Petersburg te zullen mees ter maken. Een brief uit Londen verhaalt echter dat hij 2000 pond Sterling zou verliezenwanneer hij Kronstadt niet geheel verwoestte, zonder een der de gedeelte zijner vloot te hebben verloren. Den 13 is de vloot uit Duïns verder gezeildaan boord der vaartuigen zijn de 40 loodsen verdeeld, welke liet stoomschip Hecla dat de Oostzee beeft onderzochthad medegevoerd. De tweede divisie van den Admiraal Doze Courant wordt- wekelijks uit gegeven eu is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan do Uitgevers 1IERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten vail 15 regels 0,75, voor elke "regel meer 15 Cents, behalve 35Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij wol-Hen ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigtcn een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze, ingevolge art. 10 der Wet van 4 Julij 1850, (Staatsblad Nü. 37) regelende het Kiesregt, ter kennisse van de Ingezetenen derzelve gemeente: dat de lijsten der Kiesgeregtigden voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Statenmitsgaders voor den Gemeente-Raadvoor den dienst des loopenden j aarsbenevens ingevolge art. 35 der even- genoemde Wet-, de lijst dergenen, die om daarbij vermelde redenen van de lijsten des vorigen jaars zijn geschraptop den 28 Pebruarij dezes jaars door hen zijn gearresteerd; van af Donderdag den 9 dezer, in liet. Voorportaal van het Raadhuis aangeplakt, en gedu rende veertien dagen(Zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 urevoor een ieder ter in zage op de Secretarie der Gemeente voorhanden zullen zijn. Alkmaar, den 4 Maart 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, l)e Secretaris, SPANJAARDT. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR, brengt ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblNo. 22) bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeente, dat liet Kohier van het Patentregt, dienst 1S||, 3e Kwartaal, op den 10 Maart 1S54, door den Heer Staatsraad Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland is executoir ver klaard en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastin gen binnen deze Stad tor invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven. ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijen, te ontgaan. Alkmaar, den 14 Maart 1854. Be Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbenden:' Dat dc pateiiten van het 3c suppletoir kwartaal, dienst 18|3, in gereedheid zijn gebragt en aan de daarbij betrokken personen! welke zich daartoe van af Dingsdag den 21 Maart tot en met Dingsdag den 4 April e.k.des voormiddags van 10 tot 's na middags 2ure, ter Secretarie der gemeente zullen aanmelden, op derzeher aanvrage en tegen overgifte van het ontvangen repu eii (voor zooveel noodig) bewijs van betaalde regten, zullen worden afgegeven. Alkmaar, den 18 Maart 1854. Burgemeester en Wtithouders voornoemd P. A. DE LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1