BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, bréngen bij deze ter kennisse der belanghebbenden dat de Voor- jaars Kermis binnen die gemeente op den 19 April aanstaande een' aanvang neemt en dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden. Alkmaarden 4 April 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, Be Secretaris, SPANJAARD!1. CUmanak bcv cdlccfc. Apr. 10 Maand, Koem. te Schoorl. Paardenm. te Am- sterd. en Utrecht. Rekening van den Schenneer. 11 Dingsd. 12 Woensd. 13 Donderd. Witte Donderdag. Israel. Paaschfeest. Koem. te Schagen. V.M. 'smorg.6.16. 14 Vrijdag. Goede Vrijdag. Israel. Paaschfeest. 15 Zaturd. Koem. te Velzen. 16 Zondag. le Paaschdag. Poort opent 3| OTkfccltjfcecït ©ucrsigt. BUITENLAND. Baden. Den 25 Maart heeft de regering de beken de verordening van 7 Nov. 1.1. ingetrokken als in de tegenwoordige omstandigheden niet meer noodzakelijk; zij zoude echter haar gekozen standpunt in de kerke lijke zaken niet verlatenmaar den graaf von heinin gen Billing naar Rome zendenomzoo mogelijk eene overeenkomst met den Paus te sluiten. De Aarts bisschop wacht daarvan echter den uitslag niet af maar heeft thans aan zijne geestelijken instructien om trent leermeesters en leerboeken gezonden en hun stren- gelijk verboden om mededeelingen aan de regering te doen. Denemarken. Aan alle loodsen is verboden dienst te doen aan boord der schepen van de oorlogvoerende partijen. De vloot van den Admiraal Napier heeft den 4 April de haven van Kioge verlaten. Engeland. Den 31 Maart hebben de beide huizen van het Parlementmet eenparige stemmen het adres van antwoord, houdende hunne goedkeuring, aange nomen op de mededeeling der oorlogsverklaring door de regering. Ter overbrenging daarvan aan de Koningin zijn den 3 April 300 ledenin plegtigen optogt, naar Westminster gegaan. Daags te voren zijn in de kerken te Londen de in oorlogstijden ge bruikelijke gebeden begonnen.Te Waterford is een binnenvallend Russisch schip met graan zoo het scheen onbekend met de oorlogsverklaring beschoten en prijs verklaardmen verneemt thans dat het daags te voren door een Engelschen reeder was gekocht en alzoo we der vrijgelaten. Ook is den 4beslag gelegen op 2 te Londen in aanbouw zijnde Russische oorlogstoomsche pen.Eene 200 jaren oude blaasbalgmakers firma te Birmingham hebben Keizer Napoleon een blaasbalg, met goud en zilver versierd, en vervaardigd van het hout van den Shakspeare boom te Stradford en van de treurwilligen van St. Helena, voor zijne bibliotheek vereerd.De nieuwe Westminster brug zal 1200 voe ten lang en 44 breed zijn, en uit 3 bogen bestaan. Het stoomschip Miranda hetwelk een verkenningstogt, tot voor Revalheeft ondernomenen daartoe meer malen door het ijs moest heenwerkenis, den 2 zwaar beschadigd te Sheerness binnengekomen en moet ge heel nieuw gekoperd worden. Frankrijk. Hoewel de meerderheid der Commis sie in de zaak van de Montalembert meende dat dezel ve voor eene schikking vatbaar was heeft echter de wetgevende kamer, den 4, zijne vervolging, met 184 tegen 51 stemmen, vergund, nadat de Ministers Ba- roche en Rouher daarop nadrukkelijk hadden aange drongen en zelfs de Keizer de ondervoorzitters der Kamer bij zich ontboden had om zijn begeerte des wegens te doen kennen. De Montalembert heeft zich heftig verdedigd wegens uitdruküingen in eenen brief en den Heer Dupin genoegzaam aangewezen als den genen aan wien hij de openbaarmaking toeschrijft. De Keizer heeft een eigenhandigen brief gezonden aan dien van Oostenrijk wegens het overtrekken van den Donau door de Russen.Het vertrek van Prins Na poleon is op den 6 en van den Maarschalk de St. Ar- naud op den 10 bepaald. 60000 man van de ligting van 1853 zullen onder de wapenen worden geroepen. Zoodra de Engelsche ruiterij welke door Frank rijk zal trekken te Parijs komtverlaten de guides en jagers hunne kazernes, om, ter eere der vreemde wapenbroeders, op het veld van Mars en in de Elysee- sche velden te kamperen.Het hoofdbestuur der Is- raeliten heeft zich tot den Keizer gewendmet ver zoek om hunne geloofsgenooten in Turkije in dezelf de vrijheden te doen deelen welke thans voor de chris tenen worden verkregen. Hessen. In de vergadering der aandeelhouders van de speelbank te Homburg op 3 Aprilwerd op iedere actie van 500. een dividend van 183. betaald. Oostenrijk. Derussische partij te Weenen is, na de bekendmaking der gewigtige stukken in Engeland en Frankrijk op den achtergrond geraakt.Bij ge legenheid van het huwelijk des Keizers zullen in den Prater nationale dansen van alle volken van het Kei zerrijk worden uitgevoerd waartoe vele jonge lieden uit de binnenlanden worden ontboden.De heer v. Czerningbeambte bij het ministerie van koophan delis naar Londen vertrokken, zoo men zegt, om, wijl de bank geweigerd heeft gelden voorteschieten tegen hijpotheek op de kroondomeinen eene verbind- tenis aantegaan en daartoe des noods een gedeelte der staatsspoorwegen te verkoopen. Pruissen. De Hertog van Mecklenburg Strelitz ge huwd met eene Russische Grootvorstin heeft den Ko ning van Pruissenden 2, een brief overhandigd van den Czaarin antwoord op den met den Generaal v. Lindheim gezondene. Hij zoude de overbrenger zijn van nieuwe voorstellen van vredein aanmerking der aan de Christenen in Turkije verleende vrijheden en der herstelde krijgseer van Ruslandop voorwaarde van gelijktijdig vertrek der vloten en ontruiming der vorstendommen. In Engeland en Frankrijk wil men dat dit alles slechts eene nieuwe list van Rusland is om tijd te winnen.De Koning heeft te Rome eene schilderij van Raphael doen aankoopen voor 34000 thalers. Rusland-Turkije. Het overtrekken van den Donau door de Russen is door nieuwe voordeelen gevolgd. Den 26 heeft de Generaal Engelhard zich met 18000 man in beweging gesteld is den 27 voor Hirsova ver schenen en heeft den 28 die stadna een bombarde ment van 8 urenbemagtigd. De vlugtende bezetting heeft veel door het vuur der strandbatterijen geleden. De sleutels der stad zijn naar S. Petersburg gezonden. De Turken bieden slechts weinig tegenstand en schij nen zich achter den muur van Trajanus terug te trek ken alleen voor Toultscha hebben de Russen 300 man verloren. Berigten aangaande het innemen van meer dere plaatsen en even zeer van het passeren der Donau bij Islas en Sistova door de Turken vereischen nog bevestiging. Hunne uitval uit Kalefatop den 26 ismet verlies van 100 manmislukt. De opstand in Epirus woedt immer voortJanina heeft zich aan de insurgenten moeten overgevendoch Arta biedt nog tegenstand.In het laatst van Maart zijn we der 4000 man uit Konstantinopel tot versterking der gouvernementstroepen afgezonden.Door Turkije, Engeland en Frankrijk is eene gemeenschappelijke nota aan de Grieksche regering gerigt.De veree- nigde vloten hebben den 24 de baai van Beïkos ver laten en zijn naar Varna gestevend.De Scheick- Ul-Islam (hoofd der geestelijkheid) en Rifaat Bassa voorzitter van den Raadzijn beide vervangenom dat zij zich niet met de emancipatie der christenen kunnen vereenigen.De Russen vormen bij Sebas-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2