ALMMAARSCHE COURA 'WtUh Maandag 1h April. HERIJK iï. IA ©fiictccl Ocbcdtc. CUinamtf; bet* ©ffiïcck. &21cfcclijfi0d» ©ucrsi0t. ,fQjr - 'it- Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en S verkrijgbaar op Zondag morgentussciien 8 en 9 ure. 1 rijs per jaar ƒ3 franco per post ƒ3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIERM>. COSTEIt ZOON. De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. ~Dc BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR, brengt bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbendendat de blanco aanvragen tot het erlangen van jagt- en vischacten, ingevolge de wet van 6 Maart 1852 (Staatsblad No. 47) van lieden af ter Se cretarie der gemeente kosteloos verkrijgbaar zijnalsmede dat de in het vorige jaar afgegeven jagt- en vischacten, met den 1 .fulij aanstaande ophouden van kracht te zijn. Alkmaarden 15 April 1854. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. 25 Dingsd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbendendat de door" den raad dezer gemeente bij besluit van den 17 Augustus 1853 ingestelde en door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurde wekelijksche Veemarkt, te beginnen met Woensdag den 17 Mei aanstaandebinnen deze gemeente wekelijks zal wor den gehouden op den Dijk, en noodigen alle houders en hande laars van Vee uit die markten te komen bezoeken. Alkmaarden 22 April 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. van MATEN en GEW1GTEN dagelijks van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 ure. WOENSDAG, 26 Mei 1854, 's morgens van 11 tot 's namid dags 2 urenvaceert de Commissie van inkwartiering en Kazerne ring op liet Raadhuis der Stad Alkmaar, tot ontvangst der opga ven, van degenen die de bij hun intekwartieren Militairen verlan- gen uitbesteed te hebben. Apr. 24 Maand. H. Eidelis van Sigmaringa. Koem. te Edam. Koem. en Schapenm. te Texel. II. Marcus Evangelist. Vasten tot den middag. Koem. te Enkhuizen. 26 Woensd. II. Cletus en Marcellinus. Koem. te Medemblik Monnikendam en Scha- gen. Zon op 4,45 onder 7,15 u. 27 Donderd. II. Egbertus. N. M. 's morg. 6,34. 28 Vrijdag. Koem. te Hoorn. 29 Zaturd. H. Petrus. Koem. te Velzen. 30 Zondag. Misericordia Ps. 33 5. H. Catha- rina van Siena. BUITENLAND. Engeland. Den 15 is te Windsor het besluit ge nomen tot het houden van eenen algemeenen boet- en biddag op den 26 mede is, tot aanvulling en wijziging der besluiten van 28 en 29 Maart, bepaald dat de schepen van onzijdige bevriende natiën in alle Engelsche en vijandelijke (behalve geblokkeerde) havens zullen worden toegelaten, mitsgeene oorlogscontrabande aan boord heb bende,- en dat alle Russische schepen, die vóór den 15 Mei uit deWitte- en Oostzeeënnaar Engeland vertrekken, aldaar mogen lossen en terugkeeren, zonder door de krui sers bemoeijelijkt te worden.Men verzekert dat vele aanzienlijke kooplieden van Londen, Liverpool en Man chester, gelden bijeenbrengen, tot ondersteuning van den Griekschen opstand; in de laatste stad is reeds voor 10000 p.S. ingeschreven.De Poolsche Majoor Stawiarskite Portsmouth, heeft den Minister Aberdeen vergunning ver- zochteen Poolsch legioen opterigten, 't welk in overweging is genomen.Reeds zijn vele Russische koopvaardijsche pen door de oostzeevloot aangehouden en opgebragt.- Het stoomfregat Amphion van 34 stukken, is, door onacht zaamheid van den loods, op eene bank bij Amak geraakt, doch zonder schade weder afgebragt.Te Stockport hebben nu ook de vrouwen het werk in de fabrieken ver laten.— De aardappelen in Ierland staan gunstig. Frankrijk. Ook in dit rijk schrijven de bisschop pen gebeden uit, om voorspoed op de Fransche wa penen.Prins Napoleon is den 12 te Marseille aan gekomen terwijl de stad geillumineerd was. Bij een hem aangeboden feestmaal heeft hij gezegd dat het ge- volgjfvan dezen oorlog stellig het openen van de Zwarte Zee voor den handel voor alle natiën zoude zijn en dat Marseille ook daar van rijke vruchten zoude pluk ken.— Den 17 is, in het paleis en park van het Êlijsee te Parijs, een prachtig feest ter eere der Engelsche bevel hebbers gegeven, die even als de Fransche, sedert zijn afgereisd.De Hertog van 'Cambridge heeftden 20, zijnen weg over Weenfen en Triest genomen, om, of het huwelijk van den Keizer van Oostenrijk bij te wonen, of eene vertrouwelijke zending van Koningin Victoria al daar te volbrengen.Dagelijks worden 500,000 pa tronen vervaardigd. Rusland-Turkije. De Russen hebben den 10 Kust en djé vermeesterd nadat deze plaats door de aftrek kende ongeregelde Turksche militie (welke allerwege veel stoornis en verwarring veroorzaakt) was geplunderd. Varna is slechts zwak bezet en wacht dringend hulp van Omer lassa, die echter zijne magt.tusschen Ilir- sova en Silistria verspreid verzamelt om de bergpassen van Deli-Osman te verdedigen de muur van Traja nus waarvoor nog niet meer dan Russische voorpos ten zijn verschenen wordt niet verdedigbaar geacht en dus de daarvoor gelegene veldwerken ontruimd.Te Konstantinopel heerscht groote vreugde over de aan komst der Europesche troepen, hoewel de handel ge heel stil staat en de levensmiddelen tot den dubbelen prijs gestegen zijnwaarbij komt de uitzetting der Grieken die meestal wel bemiddeld waren. Aldaar zijn weder 9000 soldaten uit Egypte aangekomen zoo dat de Onderkoning alsnu reeds 30000 man, benevens geld en wapenen, gezonden beeft.— Te Widdin is de tij ding der oorlogsverklaring van Frankrijk en Engeland aan Rusland met 100 schoten bekend gemaakt.Te Athene gaan de wervingen voor den opstand openlijk voortde Koning heeft eenige generaals en officieren, die reeds in 't begin van Maart hun ontslag verlangden dit verleend.De gezanten van Frankrijk, Engeland en Oostenrijk hebben, voor het eerst sedert 1825, het teDeum, ter viering der bevrijding van Griekenland niet bijge woond. Evenmin is de Oostenrijksche gezant bij dat te S. Petersburg, hoezeer daartoe verzocht, tegenwoordig geweest. Naar die stad gaat een vermogend Amerikaan om kaperbrieven voor 20 schepen aantevragenten einde bij de West-Indische eilanden te kruisen. Zoodra er vijandelijkheden in de golf van Finland worden ge pleegd vertrekt de Keizerin met hare familie naar Mos-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1