A'ïssï - «««*- cou.-- Het is den Russen geluktom, niettegenstaande de nabijheid der vijandelijke vloot, hunne forten op deCircas- sische kusten te ontmantelen en de aanwezige voorraad te bergen. De regimenten hunner armée zullen elk met nog een bataljon" vermeerderd worden en er dan 8 bezitten, tegen 4, vóór den krijg.— In Bosnië en Servie steekt de Russischgezinde partij het hoofd weder op en kan, bij de vorderingen der Russen, wel opstand ontstaan welke alsdan Oostenrijkmet goedkeuring van den Sultan zal onderdrukken. BINNENLAND. In de 3 verloopen maanden van dit jaar hebben 's Rijks inkomsten bedragen f 13,618,125. tegen J 13,277,671. in gelijktijdsbestek van 1853.Door de Ministers van Buitenlandsche Zaken Justitie en Ma rine is 1". opmerkzaam gemaakt op het gevaarlijke en verkeerde van het uitvoeren van oorlogs ammunitie ter zee waartoe voornemens schenen te bestaan 2". aangekondigd dat geene kapers hetzij met of zonder prijzen in onze havens mogen binnen vallen, dan in geval van Zeeramp en 3°. gewaarschuwd tegen deel neming aan kaapvaart, welke door andere natiën al zeeroof zal beschouwd en als zoodanig door den Neder landschen regter vervolgd worden.Den 14 zijn te Oudendijk, bij Wervershoof, onder Hoog en Laa: Zwaagdijkterwijl de meeste lieden ter kerke waren bij feilen wind 5 boerderijen en 4 burgerwoningen met een dertigtal runderen verbrand een en ander slechts ten deele verzekerd zijndeheeft zich eene Commissie met het ontvangen van liefdegiften belast. Denzelfden dag is te Koog aan de Zaan de woning en schuur van een bakker verbrand alsmede te Rijsbergen in N.Braband een boerenhuis met schuur, ten gevolge van eenen boschbrand, die ook den vorigen dag had gewoed. Ook bij Arnhem zijn den 19 vele bunders boschgrond van het landgoed Roozendaal en 4 bunders jong den nenbosch van den Burgemeester, Baron van Pallandt verbrand. oorts zijn in het Kerkenveld onder Zuid- wolde 5000 tonnen turf verbrand door overgewaaid uur van de boekweit velden.Te Steenwijk is den 15 een jongeling van eenen zolder op eene zeis geval len en onmiddelijk overleden en te Meizen heeft een kindeen puntig stuk ijzer naar eenen vogel willende werpen, zijnen broeder tegen het hoofd getroffen, waardoor deze, na hevige pijnen, is bezweken.— Den 17 is eene proefrid gedaan op den spoorweg van Ant.i et pen tot Kozendaalwaarvan de opening op den 15 Mei bepaald is.— In den nacht van 17 op 18 is eene stoute kerkroof gepleegd aan de kapel van O. L. V. te Handel onder Gemert, waarde dieven, met behulp van ladder en touw door een raam zijn binnen gekomen en door de deur weder vertrokken met zich voerende de kroonscepter en het gouden' kiuis van het beeld, een gouden alziend oog uit de tabernakel en meerdere kostbaarheden.— Den 20 is op het Huis in t Bosch te s Gravenhagein tegen woordigheid des Koningshet Congres van afgevaar digden der verschillende Maatschappijen van Landbouw in Nederland geopendzullende verscheidene dagen du- len des middags is aan de leden een diné op het Ste delijk Badhuis te Scheveningen gegeven. De werk zaamheden aan de kunstmatige vischfokkerij, in de vijvers an het Huis in t Bosch, zijn voltooid en is de eerste proeve als gelukt te beschouwen. - De Hooge Raad heeft, den 21, uitspraak gedaan in de zaak van Am sterdam wegens het onderhoud der Kaden en Wallen, en beslistdat de eigenaars van nabij gelegene percelen daartoe niet verpligt zijn— Den 20 is, in den Stads schouwburg te Amsterdam met uitnemend gevolg voor de eerste maalopgevoerd het historisch-romantisch drama uit de middeleeuwen Theda of de Kommandeur der Orde van St. Jan, door den Heer W. J. Hofdijk (uitgegeven bij Ilassels a 1 de dichter werd ten tooneele geroepen en met eene regtmatige hulde van honderdvoudige bravo 's vereerd— De Koningin herstelt langzaamde Koning begeeft zich den 24 naar Amster- ïv ^PDlnfsdaScIe.n25> des morgens ten half 10 ure, zal Z. M. op het Paleis aldaar, audiëntie verleenen aan Generaals, Hoofd-Officieren en verdere militairen, en des morgens ten 10 ure, aan civiele authoriteiten; op Woens dag den 26 ten half 10 ure, aan commissiën en particu lieren. De Voorjaarsmarkt te Purmerende zal den 1 Mei een aanvang nemen. GEMEENTERAAD. BURGERLIJKE STAND. Zitting van den 19 April 1854. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 9 Leden. Zijnde volgens mededeeling van den Voorzitter, de Heeren Kluppel, de Dien Fontein Venclmir Bakker,de SonnavilleVonk en Bruinvisdoor beletselen van ongesteldheid, ambtsbezigheden en uitstedigheid, verhinderd de vergadering bij te wonen. L Aaneen bij Burg en Weth. ontvangen missive, waarbij liet 1 olderbestuur van de Schermeerverzoekt om diligent te wor den gehouden ten aanzien van het antwoord op de nadere voorstellen des Stedeiijken bestuurs, opzigtelijk den aanle°-vau eenen straatweg door dien Polder. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Van een voorstel van Burg. en Weth.betreffende de jaarlijk- sche openbare verpachting van het grasgewas in de plantsoenen en langs de wandelwegen. U aartoe Burg. en Weth.worden geauthoriseerd Daarna zijn achtereenvolgens aan de orde gesteld 1. Het door Regenten van liet Gasthuis gedaan verzoek', om me dedeeling van des Eaads gevoelenover het regt van benoe ming van een Binnenvader en Moeder in voornoemd gestich! waarop de Raad zich heeft verklaard van oordeel te zijn dat die benoeming aan Regenten van het Gasthuis behoort 2. De door de Commissie van inkwartiering voorgedragen rooster of legger voor inkwartiering van Militairen, benevens het daartoe betrekkelijke rapport van Burg. en Weth. Met aanneming van eenige wijzigingen bijgenoemd rap- port wordt de roosteri ngevolge de voor drag t gearresteerd 3. Het rapport der Commissie, tot het Plaatselijk belastingstelsel Uit aanmerking van het belangrijke van het onderwerp en de onvoltalligheid der vergadering, is de Raad van oordeel en besluit hij de deliberatihi tot nadere bijeen- komst te verdagen 4. De voorstellen van Burg. en Weth. a. Tot aanbesteding der onderhoudswerken aan den Schelpweg naar Egmond aan den Hoef. 6 b. 1 ot verpachting van den op dien weg geheven wordende Tol. Beide voor den tijd van vijf en een half jaar, en op de voorwaarden bij deze voorstellen gevoegd. De Raad besluit met eene kleine wijziging ten aanzien van de dom den Raad te verleenen goedkeuringconform de voorstellen, tot de openbare aanbesteding en verpach ting bovengenoemd. 5. Burg en Weth. worden geauthoriseerd tot het doen drukken van het jaarlijkseh verslag, dat naar aanleiding van de mede deeling des Voorzitters, beschouwd wordt op heden te ziiii ingekomen. J fi. De vergadering wordt opgeheven. ONDERTROUWD. 14 Apr. Klaas van Weelderen, teHeilo, en Elisabeth Cloot teïlei- lo onlangs te Alkmaar. 15 Johannes Franciscus Hemeken en Anna Fokolina Bui Albert Schoonewilte Alkmaar, en Aafje Hartte Scher- merhorn. Cornells de Jong. te Schoorl, en Antje Hooq- vorst, wonende te Alkmaar, doch verblijf houdende te Schoorl 19 Jan Gernt van der Woldete Elburg, laatstelijk te Alk maar, en Dirkje Brouwer, te Doornspijk. 21 Cornells Gorter, te Wieringenen Anna Bruijn, te Alkmaar Jacob Reijs en Sara Wilhelmina Reuter.— Cornells Sietsen en Maria Kessel.— Meindert Wils en Johanna de Graaff.- - Andries Joseph Smabers en Neeltje DeurmanWed. van Cornelis 1 las. Cornells de Jong en Adriana Lourina Groen.— Maarten Goudsblom, Wedr. van Dieuwertje de Graaff, en Jansina Siesen.Franciscus van Dijk en' Jan netje Kager. GETROUWD. GEBOREN. Geene. 15 Apr. AdrianaD. van Gerrit Meijroos en Jannetje Noordam 16 Gerredina Cornelia, D. van Pieter Stam en Maria Corne lia de Wolf. 17 Maartje, D. van Gerrit Tegel en Trijntje Leegwater Anna Elisabeth, D. van Paulus Stammes en Antje Voorhout Grietje, D. van Klaas Hondius en Henriette Wilhelmina Stiedmg. 18 Gerrit, Z. van Jacob Borst en Eemmetje Gutter 19 Maria Wilhelmina, D. van Christoffel Bruinzeel en Hen- drika van der Orm.Anna Louisa, D. van Dirk Groen en Anna Eeltink. 20 r Hendrika, D. van Maarten Volder en Maria Bijlevelt. 21 Antonie Hubertus, Z. van Paulus ICorver en Johanna Smiilders OVERLEDEN. 15 Apr. Cicilia Kruisheer, Eehtg. van Jan van Leeuwen37 i en9m 18 Bartholomeus MattheusZ. van Anthonius Alferink en He lena Catharina Aleida Lievendag, ruim 5 m. 19 Pieter, Z. van Gerrit Daan en Guurtje Kuijs, 3 j— J0 hannes FredericusZ. van Johannes Matthias Wilhelmus Hmtzen en Elisabeth Rosa Haarmans2 j en 3 m 22 Josepha Cornelia Gerarda, D. van Felix iiaria Aghina en Jacoba Cornelia Oldenburg, circa 5 m. 8

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2