dlmauak bet* 2i£lcck. &2!HckcIijjksch ©ucrzigt. .Sfabs iJitcmvsd Mei 29 Maand. Lammerenm. te Edam. 30 Dingsd. II. Ferdinandus en Felix. 31 Woensd. H. Petronella. Jnnij 1 Donderd. Lammererim. teSchagen. Poort open 21 sluit 10 ure. 2 Vrijdag. H. Hirmingildus Marcellinus, Petrus en Erasmus. Israel. Pinksterf. Kermis te Enkhuizen. 3 Zaturd. Vastendag. Israël. Pinksterf. Kermis te Medemblik. 4 Zondag. l« Pinksterdag. Kermis te Egmond a. d. Hoef en a Zee, Venhuizen, Hem, Scharwoud, Midwoud, Wognum, Op- meer, Ursem, Rustenburg, N. Niedorp, Krommenie, Jisp, Marken. E.K.'s morg. 1 u. BUITENLAND. Rusland-Tukkije Het berigt van liet beschieten van Sebastopol was te voorbarigvolgens het rapport van den Admiraal Hamelin zijn de vloten den 28 April voor die stad verschenenom de Russische schepen uittelokkenwelke volgens het zeggen der krijgsge vangenen zouden uitloopen om den strijd te wao-en. Zij zijn echter, ten getale van 12 linieschepen, 3 zeil- fregatten26 stoom- en vele mindere vaartuigenrus tig voor anker blijven liggen. Het stoomschip Descartes had een Engelsche brik ontmoetwelke door een Rus sisch oorlogschip was prijsgemaaktdochop het be speuren der eskaders, weder losgelaten.- De bij Odessa gestrande Engelsche stoomboot was de Tiger van 16 stukken; hij geraakte, bij het vervolgen van een vijandelijk vaartuigop het stranden kon door de overige Engelsche schepen niet geholpen worden omdat de Russen dadelijk geschut aanvoerdenzoodat de kapitein, die zich verdedigende zwaar gewond is, met 24 officieren en 201 soldaten en matrozen krijgs gevangen zijn geraakt, waarna de Tiger is in brand gestoken.— De bevelhebber van Odessa heeft aan 130 neutrale met granen geladeneschepen verlof gege ven om te vertrekken.— De Fransche stoomschepen Lavoisier en Salamandre zijn uitgezonden tot opsporing van zeeroovers die zich in de wateren van Enos heb ben vertoond in een der door hen aangehoudene vaar tuigen zijn goederen gevonden, afkomstig van Engel sche zeelieden.— Den 11 hebben de gezanten te Athe ne een ultimatum ingediend en slechts 4 dagen tijd van beraad gelaten laatstelijk is dit tot den 23 verlengd- oor den Piraeus lagen 7 geallieerde oorlogschepen. Door de opstandelingen is Pyramithia in Turkije ver mees terd.De Hertog van Cambridgeden 10 te Konstantinopel aangekomen is wel statelijk doch met minder onderscheiding ontvangen dan Prins Napoleon; men schiijft dit ook daaraan toe, dat de laatste eene prachtige uniform en de eerste een eenvoudig burger lijk gewaad droeg terwijl er toevallig vele Fransche en slechts weinig Engelsche schepen aanwezig waren. De spanning tusschen de gezanten duurt steeds voort: Lord Redcliffe heeft zich 5 kwartier doen wachten op het dinerdat de Sultan aan Prins Napoleon gaf, en zich toenwegens een aanval van jichtdoen°veront- schuldigen ook is hij niet verschenen op het bal bij den Franschen gezantop den 9''.— De Zoon des onder- konings van Egypte heeft den Sultan zijnen aanstaan den schoonvadereene groote geldsom aangeboden be nevens het stoomfregatwaarmede hij den overtogt heeft gedaan.De Russen hebben hunne sterkten in Aba- sie tusschen Ratun en Anapaover 200 mijlen ver nield en verlaten, dewijl zij bij de blokkade de'r kus ten niette verdedigen zijn; de Circassiers hebben hunne stellingen dadelijk bezet en te Suchum Kale 1500 man overvallen en gevangen gemaakt.Het bombardement van Silistria is den 16 gestaakt, zoomen zegtwegens het aanknoopen van onderhandelingen tot overgaveten gevolge eener nederlaag der Turken bij Basardschick'; 25000 Russen zijn opgerukt om de ge meenschap tusschen Silistria en Varna aftesnijden. Een ander geruchtdat bevestiging behoeftbehelst het sluiten van een verbond tusschen Rusland, Perzie, Khiva en Bokhara; Rusland zoude in Khiva een gezant en 20 jaren lang troepen vestigen en Dost Mahomed onder steunen om P eschawur te heroveren; hiermede is in te genspraak dat de Perzische gezant te Petersburg zijne reispassen heeft ontvangen.Den 6 Mei heeft te Kroon- stadt de wijding der vaandels plaats gehad en is op het vlaggeschip Keizer Peter I, het beeld van den won- derdoenden S. Nicolaas geplaatst, door den handelsstand dier stad aan de vloot vereerd.De Admiraal Napier heeft het kasteel Gustafvarn aan den ingang van de Finlandsche Golf, na een bombardement van 8 uren, vermevsterd en 1500 Russen gevangen genomen.— De sloepen van 2 Engelsche stoombooten hebben uit de haven van Libau, 8 koopvaarders gehaald en zou den den volgenden dag nog 12 anderen halen de be zetting van slechts 400 man moest dit aanzien dewijl men gedreigd had bij tegenstand de stad te zullen be schieten. BINNENLAND. Keizer Napoleon heeftop voordragt van het Fran sche Consulaat generaal te Amsterdam de gouden eermedaille der le. klasse verleend aan den Heer G. de Grootte Egmond aan Zeevoor zijne bewezene diensten als consulair agent. In den morgen van den 18 is te Loosdrecht eene vrouw toegenaamd Doove Lijsjein haar bed en te Heinkenszand een ander, die zich meermalen aan den drank te buiten gingop eenen zolder opgehangen gevonden.Den 20 heb ben Rinse Lubach oud 91 en Grietje Landsheeroud 86 jaren, in het Diaconiehuis te Leeuwarden, hun 67 jarig huwelijksfeest gevierd.— Van de 3750,45 in veiling gebragte bunders land in de Haarlemmermeer zijn 3510,81 bunders verkocht voor 1,357,900, of voor 386 per bunder; in het geheel zijn nu reeds 99o2,73 bunders voor t 4,332,150, verkocht.De stoomboot Petrelwelke, op den Hindert gezonken voor 2500 werd gekochtis naar boven gebragt en hersteld, den 23 te Rotterdam door de eigenaars weder voor f 66000 (behalve de inventaris en andere goederen) aan eene Belgische Maatschappij verkocht, om te varen tusschen Antwerpen en Huil.— Denzelf den dag is de wet op de regeling van het armbestuur door de 2«. Kamer met 37 tegen 28 stemmen aange nomen en is te Amsterdam tot Lid der Provinc. Sta ten bij herstemming, verkozen, Jr. C. Ilartsen met 521 stemmen, tegen 351 op Mr. IF. J. C. van Hasselt. fe s Gravenliageuioet, ter vervanging van wijlen den Heer Rijk als Lid van de 2'Kamer eene herstem ming geschieden tusschen den oud Commandant dei- Militaire Academie te Breda Delprat en den Baron van Radersdie 419 en 240 stemmen van de 945 verkregen. Jr. Cornets de Grootde Candidaat van het Handels blad en de Grondwet had slechts 29 stemmen en de onverschrokken Juliodie thans aldaar zijne gevaarlijke luchtreizen weder vertoontééne In den omtrek van Deventer zijn vele vossen een jagt opziener heeft in korten tijd een 22 tal gevangenook te Nieuwe Pekela zijn er 5 gedood.Onder Weststellingwerf, in Friesland, vroegen 2 arbeiders eene boerin te drin ken en ontvingen eene kom met karnemelk, waarna zij spoedig zware pijnen gevoelden en welhaast overleden; de boerin dronk, om hare onschuld te toonen ook iets uit dezelfde ton en stierf mede kort daarna bij on derzoek is eene doos met lucifers in de melkton gevon den.Z. M. heeft de gevangenisstraf van 6 maan den waartoe S. A. Dwars schrijver van de Roomsche Poppekastdoor het Prov. Geregtshof van N. Holland, was veroordeeld, tot 14 dagen verminderden hem de geldboete van f 250, kwijtgescholden. GEMEENTERA AU. Zitting van den 24 Mei 1854. A oorzitter Mr. I1. A. de Lunge. 14 Leden tegenwoordig Afwezig de Heer C. Bruinvis. De notulen der vorige vergadering na resumtie vastgesteld zijnde worden medegedeeld 1. Eene missive van H. H. Gedeputeerde Statentot aandran"-op eene bespoedigde organisatie van het plaatselijk belastingstelsel Voor kennisgeving aangenomen.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2