ALKMAARSCHE V. 23, Maandag 5 Junij. v» -mr dDfliciccl (öcbccltc. GUmauak bcv SÏÏUccïi. SlSÜckelijkdclt @pcrsijgt. Depe Courant wordt wekelijks uit- ■gegêven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar 3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers lIERMv CÜSTER ZOON. De Advertentien ko3ten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den 11 Junij 1854, des namiddags ten twee ure zalonder nadere approbatiedoor den btaatsraad Commissaris - des Konings in de Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. (jr., door een der Leden van de Gedeputeerde bla ten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa- terstaataan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed Eenige uitvoeringen voor het onderhoud van den Pro vincialen Zeedijk tussehen N'aarden en Muiderbcrg. Deze Aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvinggelijk is vermeld in artikel 6 van het bestekwaarop zij zal plaats heb ben, hetwelk zal ter lezing liggen, behalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de Logementen en Koffij- huizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk wor den nedergelegd. Zaturdag vóór de Bestedingzalzoo veel noodigaanwijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Iloofd-Ingonieur E. de Krmjffen den Ingenieur 1'. Koekbeiden te Haarlem. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt ten gevolge van art. 1 der wet van '22 Mei 1845 StaatsblNo. 22) bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het driemaandsch Suppletoir Kohier No. 9 en het voijaarsch Supple toir Kohier No. 8beide voor de Belasting op het Personeelop den '23 Mei 1854door den Heer Staatsraad Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland is executoir ver klaard en "op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastin gen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaarden 1 Junij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. be LANGE. He Secretaris SPANJAARD'!. De KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN te Alk- maak, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ten huize van den Secretaris der Kamer, van Dingsdag den 6 tot en met Zaturdag' den 10 dezerdes voormiddags van 10 tot 2 ureter inzage zullen voorliggen, onderscheidene statistieke Tabellen en Verordeningenmeest betrekkelijk tot den handel van Groot Brittanniën. Alkmaar, den 2 Junij 1854. De Kamer voornoemd, F. M. van de VELDE, Voorz. C. BOON ACKER. Secret. Junij 5 Maand. 2«. Pinksterdag. Kermis te Hilver sum. Paardenm. te Opmeer. 6 Dingsd. Lammerenm. te Edam. 7 Woensd. Quatertemper. 8 Donderd. Lammerenm. te Schagen. 9 Vrijdag. Quatertemper. Paardenm.teMedenblik. 10 Zaturd. Quatertemper. V. M. 's av. 11. 50. 11 Zondag. H. Drievuldigheid. Kermis te Scliel- lingliout, Wormer. Zon op 3.45, onder 8.15. BUITENLAND. Rusland-Turkije. Het verbond van Rusland met Ivliiva moge werkelijk gesloten zijn doch dit is niet het geval met Perzie j integendeel is een Perzisch hoofd officier te Konstantinopel gekomen om de voorwaarden te regelen, waarop dat rijk den Sultan zal orideisteu- jidi.Het berigt van het vernielen van het kasteel Gustaf'svarn dat slechts door 10 stukken en 200 man verdedigd wordt, was voorbarig; den 22 Mei is hetzelve te vergeefs beschoten en zijn volgens de En- gelschen de gedetacheerde forten bij Hangö ver woest, doch, volgens de Russen, de vijandelijke fre gatten met schade geweken.— De positie van Ekeniis is, daags te voren, door 2 fregatten en 1 stoomschip aan getast doch onderden Generaal Ramsay vooral door de scherpschutters van liet grenadier-regiment Prins Erederik der Nederlanden zoo verdedigd dat ook daar de aanvallers moesten afhouden.Na liet afbreken der onderhandelingen is de belegering van Silistria den 17 hervat; hij Oltenizza en Kalarasch hebben de Rus sen niettegenstaande liet geschut der 1 urken, bruggen over den Donau geslagen en alzoo de gemeenschap tussehen de heide oevers verzekerd zijnde ook liet corps van den Generaal Laders voor de vesting aangekomen; naar men wil is den 21 de bestorming afgeslagen, maar, naar luid van Russische tijdingenzou het gelukt zijn een bolwerk door eene mijn te doen springenwaarna men de stad op nieuw had gesommeerd en slechts 4 dagen tijd van beraad had gelaten. Mogelijk zal eene poging tot ontzet ondernomen worden door Omer bassa welke te Varna eene bijeenkomst heeft gehad met de ministeis van oorlog en marine en de bevelhebbers der hulplegeis. Koning Otto heeft beloofd zich onzijdig te houden en een nieuw ministerie te vormen, mits zijn rijk niet be zet wordeterwijl hij zich daartegen met zijne troepen zoude verzetten. Intusschen meerit mendat reeds G000 Franschen aan den Piraeus zijn ontscheept.Het smaldeel der vloten dat naar Circassie gezonden was om de Russische forten te verwoestenis wegens liet aftrekken der Russen, reeds teruggekeerdeene afdeeling onder den schout bij nacht Lyons heeft volgens een Eranscli dagblad de stad Kaffa gedui en- de twee dagen gebombardeerd.De Bey van Tunis zal, op aanmaning van Frankrijk, den Sultan 10000 man ter hulpe zenden.De Engelsche soldaten klagen zeer over hunne zware uitrusting en stijve kleeding met de Fransclien is dit beter gesteld.Het leger bij Bat- toun in Azie onder Selim bassa is goed in ordemaar dat bij Kars is den 5 Mei, op de nadering der Russen geheel uiteengeraakt en gedeeltelijk naar het gebergte gewekenom een guerilla oorlog te voeren. I e Weenen is den 23 tussehen de mogendheden een nieuw protocol geteekendten gevolge waarvan Oostenrijk, uit naam van het vereenigde Duitschland zal aandrin gen op de ontruiming der vorstendommen De Graaf Sievers heeft de op zijne kosten uitgeruste en bemande stoomboot Wyborg, den rijks admiraal Grootvorst R on- stantijn aangeboden en daarvoor van den Gzaar de ver gunning bekomen om de uniform van de Keizeil. Yacht-Club te Petersburg te mogen dragen.— De werkzaamheden aan den spoorweg tussehen Warschau en Petersburg zijn wegens de tijdsomstandigheden gestaakt.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1