ALKMAARSCHE IN». 24. ""mrné Maandag mam 12 Junij. /fjielfa C.-> (Officieel (öcbccltc. SUmanak bcr SSlcck. SLSlcïiclijfcscït (Ducrzigt. Deze Courant wordt wekelijks uit- ■gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusselien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,lranco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ILEUM'. CUSTER ZOOM. 4-Pv IA M lie Advertent jen kosten r an I5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen iot Zaturdag na middag 1 ureingezonden be.rigten een dag vroeger. rROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag dealt Junij 1851, des namiddags ten twee ure. zalonder nadere approbatiedoor den StaatsraadCommissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. O.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta tenin tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa- tcrstaataan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed Eenige uitvoeringen voor het onderhoud van den Pro vincialen Zeedijk tusschcn Haarden en Maiderberg. Deze Aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvinggelijk is vermeld in artikel (i van het bestekwaarop zij zal plaats heb ben, hetwelk zal ter lezing liggen, behalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de Logementen en Koflij- huizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk wor den nedergelegd. Zaturdag voor de Bestedingzalzoo veel noodigaanwijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, en den Ingenieur P. Koekbeiden te Haarlem. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op "Woensdag den 21 Junij 1851des namiddags ten twee ure zalouder nadere approbatiedoor don StaatsraadCommissaris des Konings iu de Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z'. II. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat aan het loeaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed Het stellen van rietschuttingen op het strand en in den buiten duinregel tusschen Kijkduin en Petten. Deze Aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvinggelijk is vermeld in artikel f> van het bestek, waarop zij zal plaats heb ben hetwelk zal ter lezing liggenbehalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemdiu de Logementen en Koffijhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de Besteding zal, zooveel noodig, aanwijzing iu loco worden gedaan; inmiddels ziju verdere informatien te be komen bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, te Haarlemen den Ingenieur P. J. H. Uaytoardte A lkmaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen by deze ter kennis van de ouder n". 37, 38, 39 en 10 van tabel u». XLV dor wet van 21 Mei 1819 aangeduide patent - pligtige Slijters TappersKroeg- en Koffijhuishoudersbinnen deze Gemeentedat de klassificatie wegens hunnen aanslag in het regt van patent door het Collegie van Zetters thans afgeloopen zijnde, zij hunne patenten ter Secretarie dezer Gemeente, 1c begin nen met Maandag den 12 dezer tot en met den 21 daaraanvolgen de, kunnen afhalen, tegen overgifte van het deswege door den Heer Ontvanger der directe belastingen afgegeven refu en vertooning der bewijzen dat zij hunnen aanslag in het afgeloopen dienstjaar geheel en voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zonder het bezit van zoodanig patentde wet niet veroorlooft een der hier boven genoemde beroepen uit te oefenen. Alkmaar, den 10 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. BE LANGE. lie Secretaris SPANJAARD!'. Junij 12 Maand. II. Odulphus, Cunera on Basilides. Kermis te Aartswoude. Kerm. en Paardenm. te Schoor!. Junij 13 Dingsd. II. Antonius van Padua 2e Patroon der kerk aan de Schoutestraat. Ver jaard. van Prins Hendrik. 14 Woensd. H. Basilus de Groote. 15 Donderd. II. Sacramentsdag. Lannnerenm. te Schagen. II. Joannes Franciscus Regis. Verjaard, der Koningin. L. K. 's nam. 2 u. 33 m. Dank- en Biddag. Slag van Waterloo. 16 Vrijdag. 17 Zaturd. 18 Zondag. BUITENLAND. Beijeren. De te Bamberg vereenigde vertegen woordigers der Duitsche Staten van den 2' en 3en ranghebben eenparig bepaald dat het belang der- zelven medebrengt, om de Berlijnsche conventie van den 20 April tusschen Oostenrijk en Pi'uissen wegens de gemeenschappelijke houding in het Oostersche geschil en wederzijdsche waarborging van elkanders bezittin gen onvoorwaardelijk goed te keurenindien dat tractaat aan het oordeel der Bonds-vergadering mogt worden onderworpen. Engeland. De meeste matrozen der opgebragte Russische schepen nemen dienst op de Engelsche koop vaardijvloot.Den 5 Junij is te Steffield eene verga dering gehouden ten behoeve der Hongaarsche en Poolsche nationaliteit, waarbij 12 h, 13 duizend men- schen tegenwoordig waren en ook de exdictator Kos suth het woord gevoerd heeft.Bij het verbranden eener oliefabriek te Lewes op den 6 waardoor 8000 p.S. schade is veroorzaaktwas de rivier de Ouse over ene groote uitgestrektheidmet vlammen be dekt door de uit de vaten stroomende olie de aan het water staande gebouwen werden gelukkig voor het ge vaar beveiligd.Er worden maatregelen genomen om de zware kleeding der soldaten in het oosten meer met het klimaat aldaar in overeenstemming te brengen. Frankrijk. Men spreekt weder van de zwanger schap der Keizerin en schrijft aan hare verwachtingen het genomen besluit toeom het patronaat der be waarscholen op zich te nemen.De Admiraal Bau- din, sedert 14 dagen tot die hooge waardigheid ver heven is, in 70jarigen ouderdom, overleden. Hannover. Bij Holzgau is een kind van 4 maan den, uit den tuin achter eene woning door eene lam mergier opgenomen en naar het gebergte gevoerd zijnde alle nasporingen om den roover en het kind te ontdekken tot dus ver vruchteloos gebleven. Rusland-Turkije. Toen reeds de Eransche vlag woei van alle Grieksche oorlogschepen en hoofdgebou wen van Athene, welke door de divisie van den gene raal Foreijden 23 ontscheept, Waren bezet, heeft Koning Ottodaartoe door den Pruissischen gezant von Thïle overgehaaldbesloten zijne ministers te ont slaan den heer Maurocordato gezant te Parijs tot President Minister te benoemen en zich in de Tnrk- sche zaak geheel onzijdig te houden waarop de ge-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1