jSstaba lïteuwa. zanten toegestemd'^èbben Athene en Sjra niet te be zetten en ook reedsèen deel der vreemde troepen weder is vertrokken. De Fransclie en Engelsche vlaggen zijn den 1 Junij te Athene met een salut van 21 schoten schoten begroet* en de betrekkingen alzoo weder her steld. De nieuwe bewindslieden aanvaarden echter met weerzin hunne ambten een Grieksch berigtdat be vestiging vereischtmeldt dat de opstandelingen in Thessalieonder Iladschipetroseene Turksche afdee- ling van 7500 man, een verlies van 700 dooden en 3000 verdronkenenvan aanzienlijk materieel en de krijgskas met 80000 piasters hebben toegebragt. 27 Grieksche roofschepen zijn reeds genomen of in den grond geboord.De bevelhebber Giffard, van de bij Odessa gestrande stoombootisten gevolge van het afzetten van zijn been overleden de gevangene Engelschen worden te Odessa goed behandeldhet welk men aan de bemoeijingen van Mevrouw v. Osten Sacken, welke eene bloedverwante van den Admiraal Dundas istoeschrijft. De Grieksche loodsaan wiens verraad het stranden verweten wordtis nog vóór de overgaaf, door de bemanning omgebragt.Bij de ontruiming van Klein-Wallachije hebben de Russen nog al verlies geledenzoo zijn de troepen van den Generaal Liprandiden 28 Meibij Brancovane door de Turksche ruiterij achterhaald en met goed gevolg bevochtenen 3 eskadrons ligte ruiterijvan Turnu naar Giurgawo gaandedoor zulk eene overmagt overvallendat naauwelijks een 100tal is overgebleven.De Saint Arnaudthans Opper bevelhebber der "gezamenlijke legersheeft de klach ten van Omer bassa nadrukkelijk ondersteund welke zijn ontslag wil vragen of zich voor het hoofd schieten indien de Turksche regering hem niet beter van het noodige voorziet, lieschid bassa heeft daarop zijn ontslag verzocht, doch de Sultan dit geweigerd. Omer maakt zich gereed tot ontzet van Silistria opteruk- kenen zal daarbij door een groot aantal Engelschen en Franschen worden ondersteundwier inscheping naar Varna te Konstantinopel reeds begonnen is. De divi sie van Prins Napoleon zal alsnu uit Gallipoli naar de hoofdstad trekken om die niet ontbloot te laten. De Sultan heeft den Prins het met diamanten omzette grootkruis der orde van Metjidiédat hij zelve bij plegtige gelegenheden draagt, vereerd.Silistria wordt, door de 15000 man sterke bezetting, dapper verdedigd en bestaat er geene sprake van overgave de gemeenschap met Schumla schijnt ook nog niet geheel afgesneden te zijn. In den nacht van 28 op 29 Mei zijn 3 stormen afgeslagen waarbij de Russen, volgens hunne eigene opgaven80 dooden en 400 gekwetstendoch volgens de Fransche Moniteur 1500 dooden en 3000 gekwetsten telden. Den vol genden nacht is de aanval hervat en weder afgesla gen of wel een uitval der bezetting ondernomen. Het wassen van den Donau bemoeijelijkt de Russen zeer in hunne operatiën.Te Petersburg is den 20 Mei bekend gemaakt dat als Kroonstadt onverhoopt mogt verloren gaan alsdan de vrouwen kinderen en oude lieden de stad moeten verlatende klokken en beelden der heiligen naar Moscou vervoerd en de da ken en straatsteenen weggenomen zullen worden.De Hofraad Demidoff heeft in den loop der 6 aanstaande jaren 600000 roebels voor oorlogskosten aangenomen. De nieuwe Weener nota is den 2 Junij naar Peters- •irg opgezonden. Mexico. De stad San-Salvador is den 17 April, >or eene hevige aardbeving, geheel vernield 600 fa- ailien zijn onder de puinhoopen bedolven. BINNENLAND. Den 31 Mei, des avonds, werd, in de Domkerk te Utrecht, de meeting gehouden voor China's bekeering tot het Christendomwaarbij de Heeren Dr. Vinke Teding van BerkhoutChantepié de la Saussaye en Vol lenhoven benevens de zendeling-kweekeling Kloekers die eerlang naar China zal worden gezonden, het woord voerden. De volgende jaarlijksche vergadering zal worden gehouden te Leijden onder het voorzitterschap van Ds. J. P. Hasebroek, te Amsterdam.Het Genootschap tot zedelijke verbetering der nen, eene aanzienlijke gift ontvangen hebbende, looft 2 prijzen van 100 en 2 premien van f 50 uitvoor de beste verzameling van 100 stukjes, geschikt voor Protestansche en voor eene dergelijke voor Roomsch Katholijke cellulair gevangenen intezen- den vóór 1 Febr. 1855 bij den Secretaris Ds. A. A. Stuart, te Amsterdam.Den 4 Junij is de bliksem op de markt te Maastricht neergekomen het Stadhuis in- en de toren weder uitgegaan zonder schade aan te rigten 2 mannen aan den ingang en een ander aan het uurwerk bezig zijnde gevoelden slechts eene jeuking der huid in het geheele gebouw heerschte eene sterke zwavellucht.Den 5 keerden met de stoomboot Stad Rotterdamde leden van het Kon. Scherpschuttersgilde ter bevordering van Aeerl.inds weer baarheid welke te 's Gravenhageden 3 bevorens bij den wedstrijd den eersten prijs hadden behaald te 's Hertogenbosch terugwaar zij onder het lossen van het geschutontvangen werden door de officieren en muziekanten van de schutterij en het garnizoen het scherpschuttersgilde Vincit Concordia fratrum de beide Liedertafels Erato en Oefening en Uitspanning en het beugelgezelschapen in plegtigen optogtdoor de met vlaggen versierde straten naar het Raadhuis geleid van de regering der eerewijn ontvingen.In den avond van den 5 verdronk zich een boeren dienst maagd te Hoogkarspelnadat zij ongenoegen met haren meester had gehad.In eene vergadering van Studen ten der Levdsche Hoogeschoolden 6 gehouden is besloten datten volgenden jareeenen gemaskerden optogt zal worden gehouden voorstellende de intrede van Karei II (later Keizer Karei V) te Dordrecht, op den 3 Junij 1515, alwaar hij, den 15 daaraanvolgen de door de Staten van Holland als Graaf gehuldigd werd.Uit 's Gravenhage is den 7 een detachement dragonders naar 's Gravesande getrokkentot stuiting der ongeregeldheden daags te voren ontstaanwegens het niet houden der kermiszijnde bij den Burgemees ter en andere burgers de glazen ingeslagen.Neeltje Wensing dienstbode te Haarlem welke in April haar pasgeboren kind verworgd heeftis den 7 dezer op hare eigene bekentenistot de straffe des doods ver oordeeld uittevoeren binnen de stad Haarlem.Blij kens het uitgevaardigd Programmatot viering van het 25jarig bestaan der Maatschappij tot bevordering der Toonkunstte Rotterdam zullen door 900 mede werkende personen onder leiding van den Heer Ver hulstde volgende stukken worden uitgevoerd: den 13 Julij 's avonds ten 7 ure: Feestouverture van W. HutschenruijterIsrael in EgijpteOratorium van G. F. Handel-, den 14, terzelfder ure: die Jahreszeiten Oratorium van J. Haijdn, en den 15 's middags ten 12 ure: de 145e Psalm van J. H. Verhulst-, Groot Concerten de 9e. Sijmphonie met koren van L. van Beethoven. Des avonds ten 10 ure zal aan het Nieuwe Werk een prachtig vuurwerk worden afgesto ken. De algemeene repetitien worden gehouden den 10, 11 en 12. Onder de zangers en zangeressen telt men: Sopraan, Mej. J. Neijvan Dresden, Mevr. S. Offermansvan Hovevan 's Ilage AltMej. C. 11. Dolbyvan Londen; Tenor: G.Roger, van Parijs; Barijton J. B. Pischek van Stuttgard; Bas: C. For mes van Londen. Z. M. heeft den Heer J. T. Boogaard eervol ont slag verleend als Commissaris van Policie en in zijne plaats benoemd den Heer J. van BremenInspecteur van Policie te 's Gravenhage. De Afdeeling Alkmaar van de Hollandsche Maat schappij hield den 7in het naburige Bergen eene Tentoonstelling van Paardenwaartoe omstreeks 60 fraaije dieren waren aangebragt. De prijzen werden toegekend aan de 3jar. bruine ruin van D. Stadegaardto Bergen, 1 «pr. zwarte merrie bruine rood bont ruin zwart ruin hit A. Blom te Schermeer, 2e J. Boot le i T. Rampe Zijpe2e S. Dendas,, Bergen 1 J. Boot Schermeer 2e

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2