ALKMAARSCHE COU ,V. 29, I Maandag 17 Julij. ia v3 (Officieel (Bcbcclfc. SUmatiafc bef 2®lcck. ®2HcficItjfc0CÏi ©ucvzt0t. i' Br. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers' HERM». COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelrcgt voor elke plaatsing. Zij worden ui- terlijk aangenomen tot Zat urdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR gelet hebbende op de Keur op het losloopen van Honden binnen de Gemeente Alkmaar en op haar grondgebiedgearresteerd bij den Raad op den 31 Julij 1818 en op den 5 Augustus daaraanvolgen de afgekondigd, herinneren de ingezetenen dat daarbij onder an deren' is bepaalddat de Honden gedurende de hondsdagendie op den 19 dezer maand aanvangen, en op den 19 Augustus aan staande zullen eindigen, niet zullen mogen losloopen, al waren die ook gemuilband, ten zij voorzien van zoodanig traliewerk om den kopals waarvan het model aan het bureau van den Commis saris van politie aanwezig isop eene boete van drie Guldon door den eigenaar te betalen. Alkmaar, den 12 Julij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, In ervaring gekomen zijndedat vele der patentpligtige Slijters, Tappers, Kroeg-, Koffijlmis- en Logementhouders tot dus verre -niet tegenstaande hunne bekendmaking van den 10 Junij dezes jaars, nalatig zijn gebleven hunne patenten ter dier zake aftehalen Willende zoo veel hun mogelijk is voorkomen de nadeelige ge volgen die daaruit voor de nalatigen zullen voortvloeijen Vermanen de zoodanigen, met herinnering aan de bepalingen der Wet, om onder overlegging der bewijzen dat zij hunnen aan slag over het verloopen jaar geheel en voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben betaaldaan deze hunne verpligting alsnog en zonder vorder verwijl te voldoen. Alkmaar den 11 Julij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SP ANJ AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat bij Koninklijk besluit van den 6 Junij jl. N". 83 is bepaald, dat het 'handgeld 'voor de recrutendie zich verbinden voor de koloniale diensthetwelk thans voor Nederlanders veertig Gulden en voor Vreemdelingen vier en twintig Gulden bedraagtvoor de eersten tot zestig en voor de laatsten tot veertig Gulden zal wor den verhoogd en dat van dit bedrag aan de belanghebbenden al dadelijk, vóór hunne opzending naar Harderwijk, een vierde zal kun nen worden uitbetaald. Alkmaar, den 12 Julij 185 4. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Julij 17 Maand. H. Alexius. Kermis te Oude Sluis. L. K. 's morg. 0,44. 18 Dingsd. H. Fredericus en Symphorosa. Zon op te 4, onder te 8 ure. 19 Woensd. H. Vincentius van Paulo. Hondsda gen beginnen. Kermis te Hoorn. 20 Donderd. H. Hieronymus Aemilianus en Mar- gareta. 21 Vrijdag. H. Joannes Walbertus en Praxedes. 22 Zaturd. H. Maria Magdalena. 23 Zondag. H. Apollinaris. Kermis te Wadweide, Uitgeest, aan den Omval. BUITENLAND. Engeland. De inkomsten van het 2e vierendeel- jaars toonen eene vermindering van 812,789 p.St bij het vorige jaar, aan.De adelborst Lucas wel ke bij liet eerste bombardement van Bomarsundeen op de Hecla gevallen bom over boord wierp is tot Luitenant bevorderd,Het gouvernement heeft weder stooinbooten gehuurd tot het overvoeren van troepen o. a. de Himalaya voor 9000 p. St.De Lords der Admiraliteit verlangen seheepsruimte om 500 ton scheepsprovisien naar de Oostzee en 300 ton naar Malta voor de Middelandsche zeete voerenbui tendien gaan 2 stooinbooten met 500 ton scheepsbróod naar Konstantinopel en denkelijk naar Varna. Graaf Pahleneen bekend Russisch diplomaatheeft zich eenige dagen vrijelijk te Londen vertoond en is zelfs door een der ministers in eene club geïntrodu ceerd de heer Butt heeft daaroverin het Huis der Gemeenten ophelderingen verlangd. Frankrijk. De boekbandelaars te Parijs geven geen geld meer voor handschriften betreffende de Oostersche kwestie welke zij vermeenen dat binnen 3 maanden wel geëindigd zal zijn.In het Bulletin des Lois is het besluit opgenomen, waarbij op de dienst van 1854 een buitengewoon crediet van 168 millioenen geopend wordtvoor vermeerdering van het effectief des legers. De raad van Parijs heeft 240,000 francs aangewezen voor feesten op den 15 Augustus, naamdag des Kei zers.Het 4e eskader zal uit 2 divisiën elk van 7 schepen, bestaan, welke zich te Toulon en Brest zul len vereenigen.Men wil dat de maatschappij voor het grondcrediet te Parijs de Turksche leening heeft op zich genomen.De Keizer is den 11 te Boulogne aangekomen en heeft den volgenden dag de naar de Oostzee bestemde troepen geïnspecteerd wier insche ping den 14 te Calais moet beginnen en door den Keizer en Keizeiinaan boord van het jagt „la Reine Hortense" zal worden bijgewoond. Misschien zal Ko ningin Victoria ook daarbij tegenwoordig zijn. Oostenrijk. Men verzekert dat liet antwoord van Rusland onvoldoende is bevondenmaar in zulke be leefde termen is gesteld en door de gematigde taal van den overbrenger, Prins Gortschakoffzoodanig wordt verzacht, dat het niet onbeantwoord mag blijven. Som migen meenen dat Rusland daardoor de intogt der Oostenrijksche troepen in de vorstendommen slechts heeft willen ophouden en tijd zoekt te winnen tot zij nen bondgenootde winterhem te hulp komt. De krijgstoerustingen in dit rijk worden nogthans voortge zet.Te Weenen is de Secretaris van Koning Otto Wendland, aangekomen; men verwacht dat de biecht vader en opperhofdame der Koningin hem zullen volgen. Pruissen. Het Russische antwoorddoor den Ko lonel v. Manteuffel overgebragt, wordt door het be wind dat minder ongunstig dan het Oostenrijksche omtrent Rusland gestemd isvoor zeer bevredigend

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1