gehouden.Bij gelegenheid der geboortedag van Kei zer Nicolaas heeft de Koning een gastmaal gegeven waarbij de Prinsen die aan het hoofd van Russische regimenten heeten te staan daarvan de uniform droe gen en de Koning een feestdronk op zijnen zwager heeft ingesteld. Spanje. De opstandelingen trekken door Valdepe- nas naar Andalusie waar zij ondersteuning hopen te vinden de Generaal Serrano heeft zich bij hen gevoegd, volgens opgave van het gouvernement alleendoch volgens anderen met 300 ruiters.De spoorweg door hen opgebroken is ten spoedigste weder hersteld voor den aanvoer van Koninglijke troependeze zijn reeds een paar malen onder aanvoering van den minister van oorlog, met de insurgenten slaags geweest, laatste lijk in het district Valencia; een brief door den Generaal ÖDonnel aan de Koningin gezonden, waarin hij verklaar de ten haren behoeve te hebben gehandeldmaakte aanvankelijk eenigen indruk op haar doch de voorzitter van den ministerraad bragt haar tot andere gedachten. Rusland-Turkije. De nederlaag der Turken in Azie, op den 16 Junijbevestigt zich; 22000 man ongeregelde troepen, hebben zich bij Uzurghete laten overrompelen en verloren 3000 man eer hunne af- togt door geregelde troepen kon gedekt wordende beide opperhoofden Selim Pacha en Achmet Pacha zijn gekwetst. Te Petersburg iswegens deze overwinning der Russen in de hoofdkerk een te Deum gezongen, waarna de 35 veroverde vaandels door de stadzijn ge dragen.Keizer Nicolaas heeft aan 635 geestelijken voor hunnen ijver in het bijeenverzamelen van gelden tot stijving der krijgskas borstkruizenkalotjeskap jes enz. geschonken.De Oostzeevloten hebben de nabijheid van Kroonstadt weder verlaten eenige offi cieren hebben de door de Russen niet bezette, 11 mijl van daar gelegen, vuurtoren van Tolboukin beklommen en 1 9 linieschepen in de haven geteld.In de Zwar te Zee hebben de Engelsche stoomschepen Furious en Terrible, en het Fransche stoomschip Descartes, eene verkenning naar Sebastopol gedaan de Russen had den maatregelen genomen om dezelven tusschen 2 es kaders te lokken, hetwelk in tijds ontdekt en dus voor gekomen werd de vereenigde vlotensterk 58 zeilen, zetten laatstelijk koers naar genoemde stad.Het es kader van den Admiraal Bruat heeft last bekomen om 8000 man van de divisie Forey van Gallipoli zonder Konstantinopel aan te doen de Zwarte Zee in te voe ren.De Engelsche Globe meldt dat eene Engelsch- Fransche flotille de Russische werken aan den Sulina- mond van den Donaudes nachtsna levendige te genstand heeft vernield en het geschut vernageld. Volgens het rapport van Omer bassa hebben de Rus sen 50 stukken vernageld voor Silistria achtergelaten en 24000 man bij de belegering verloren.De grond bezitters welke, meestal om ligte overtredingen, door de Russen in Wallachije gevangen werden gehouden zijn allen naar Kiew en Moskau opgezonden De ver dere ontruiming is gestaakt. Toen reeds aanstalten ge maakt werden om het hoofdkwartier van Vorst Gort- schalcoff Bucharest te doen verlaten schijnt er tegen bevel te zijn gegevenwegens het overtrekken van den Donau door de Turken deze hebben den 2 Julij het eiland Mokan bezet en zijn van daar op den lin keroever overgegaandoch door afgezondene Russi sche troepen genoodzaakt terug te keeren. Nabij Gi- urgewo is het echterden 5 beter gelukt aan 40000 Turkendiena den vijandonder den Generaal Seymonoffeen gevoelig verlies, van 160 dooden en 800 gekwetstente hebben toegebragtdie plaats hebben bezet. Gortscliakoff is kort daarna te Bucha rest teruggekomen en vereenigt daar 30000 manom, zoo noodig voor die stad slag te leveren of wel de Turken te gemoet te trekken.— Te Varna zijn als- nu reeds 54000 man der geallieerde troepen ontscheept en nog 16000 op weg naar Adrianopelde eersten maken zich gereed naar Schumla te trekken.De Oostenrijksche stoomboot Arpadaan boord waarvan zich de overste Kalik bevondom met Omer bassa over het Inrukken der Oostenrijkers te gaan raadple gen, is, te Sistow, door de Russen beschoten en ge noodzaakt ten anker te komen. Amerika. In de stad Mexico heerscht de Cholera in hevige matedagelijks telt men 200 dooden de Secretarissen der britsche en Spaansche legatien zijn beide bezweken; de beroemde zangeres llenrictte Sontag Gravin Rossi, is den 16 Junij, op hare terugreis naar de Vereenigde Staten, in 46jarigen leeftijdmede aan die ziekte overleden.De Generaal Alvarez houdt zich te Acapuleo steeds tegen den dictator Santa Anna staandeeerie Mexicaansche stoomboot houdt de haven dier stad geblokkeerd.2700 bewoners der Sandwich eilanden hebben den Koning eene petitie aangeboden om zijn gebied bij de Vereenigde Staten te doen inlij ven als het eenige middel om de hebzucht van ande re volken te ontgaan.— De oogst in N. Amerika is voorbeeldeloosin de westelijke Staten is de opbrengst der granen 20 ii 25 pCt. meer dan in het vorige jaar. BINNENLAND. Bij den maaltijd ter viering van het 25jarig bestaan van het Regiment Grenadiers en Jagers op den 7 Julij in het Huis in 't Bosch te 's Gravenhage was de feestzaal versierd met de afbeeldsels van den Koning', Prins Alexander en de Generaals Klerck en Everts. De Generaal Dumonceau zat, als vertegenwoordiger van Z. M.aan het hoofd der tafel, regts van hem de Prins van Oranje en links de Generaal Duyeker. Ten koste van den Prins is aan de manschappen een extra ration vleesch bij het middagmaal verschaft.Den 8 is de Prins met zijnen gouverneuraan het Nieuwe Diep gekomen en heeft zich aan boord van het stoom schip Amsterdam begeven om tot den 11 te vertoe ven. De beide Salons van de Id. H. Boas en Judels en Schoeman en van Lier, op de kermis aanwezig zijnde zijn door H. D. met een bezoek vereerd.De Commissie tot het daarstellen eener inrigting ter ver betering van den materïeelen en zedelijken toestand van zeeliedenheeft den 8 aanbesteed het bouwen van een Zeemanshuis, aan het Nieuwe Werk, te Rotterdam 't welk is aangenomen voor 66.500. In den nacht van den 9 op den 10 is de nieuwe ba- zaltkade aan de Boompjes aldaarover eene breedte van 8 kapitale woonhuizen, ingestort, zoodat er nu 14 voeten water staat.Van daar is vertrokken en den 13 te Antwerpen aangekomen het Ivoninglijk stoom jacht tot het afhalen van den Koning van Portugal en zijnen broeder den Hertog van Oportowelke te 's Gravenhage in het Hotel Bellevue te Amsterdam in het Paleis en voorts op het Loo zullen logeren. De Tweede Kamer heeft den 12 met algemeene stem men aangenomen de wet tot onteigening van percelen, voor de uitbreiding der stad Arnhem.In de S. Josephs kerk te Delft, waar reeds sedert vele dagen gelden uit de op het koor staande offerkist werden ontvreemd is na het eindigen der godsdienstoefening een persoon schijnbaar slapende, gevondenwelke van een steekbeiteltje en eenige sleutels voorzien was,en dus in verzekerde bewaring werd genomen.De 3e ha ringjager is met 13 en de 4e met 33 ton binnenge komen.Te Breda heeft men, bij het afbreken van eenige kleine huisjes om de groote Kerk meerdere lijken gevonden en daarbij, in nog gave kisten, ook die van Adriaan Janszoon van Bergen, (den turfschipper van Breda) en van zijne vrouw en kind. De eerste was kenbaar aan eene koperen plaat op de kistzijnde zijn flanellen hemd nog onverteerd.Jonkvrouw J. E. Schimmelpennindc te Amsterdam overledendoch eerder te Deventer woonachtigheeft aan de Gerefor meerde, Roomsche en Israëlitische armen aldaarvrij van successieregten gelegateerd de sommen van 3000. f 1000. en 1000.De Fransche Moniteur berigt, met blijkbare goedkeuring en tevredenheiddat de beide handelssocieteiten te Amsterdam die den stand der beursprijzen vaststellen besloten hebben de jongste Russische leening voorloopig niet op de effectenlijst te noteren.De Arnhemsdie Courant zegtter zake van het door door het Engelsche fregat de Dauntless opge- bragtemaar naar Harlingen ontsnapte schip de jonge O"

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2