BIJBLAD voor de ALKMAARSCHE COURANT van Haan (lag den 3! Julij 1851. GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERMX COSTER ZOON. Zitting van den 36 Julij 1854, No. 13. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 13 Leden. De Ileeren Kluppel en Vonk zijningevolge kennisgeving verhinderd de vergadering bijtewonen. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie goed gekeurd, en daarna lezing gegevenvan de navolgende stukken: Authorisatie van Gedeput. Staten van N. Holland, tot vol doening ecner som van 33,--, voor meerdere kosten van de Zittingen van den Militieraad, uit de post van onvoorziene uitgaven, dienst 185J:. Authorisatie als bovent,ot verevening eener som van 15 3,095 zijnde het bedrag der kosten op de beproefde verkoop der Heerlijkheden. Beide voor kennisgeving aangenomen. Rapport der Commissie tot onderzoek der Rekening van de dienstdoende Schutterijdienst 1853. Rapport der Commissie tot onderzoek der Rekeningen van de Diaconie der Hervormde Gemeentehet Burger V\ ees- en Huis Armenhuis en de Stads Armenschool. Voorstel van Burg. en Weth. tot opheffing der betrekkingen van Broodweger en Broodkeurder, als een gevolg van de intrekking der Broodzetting. Voorstel als boven, tot het instellen eener regtsvordering te gen de erven Q. Stokkink, wegens het onregtmatig bezit eener brands teeg, op de Geest Voorstel als boven, tot regeling der surveillance op de heffing der plaatselijke middelen. Een adres van IK. Bagge, houdende verzoek: 1" Om vermindering van den gesteldcn erfpachtsprys van een hem aftestaan stuk gemeentegrond, 2°. Om continuatie van de huur van den nog bij hem in gebruik zijnde grond van het eiland. Alle ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. Berigt van Gedeputeerde Staten, ten aanzien van de door de «êmcente Zaandam gestelde bezwarentegen de medewer king tot oprigting van een Beurtveer tusschen Zutphen, Zaandam en Alkmaar. Besloten, om alsn/i met het Gemeentebestuur van Zutphen medetewerken tot de daarstelling van een Beurtveer, in directe communicatie tusschen Zutphen en Alkmaaren om daarvoor de benoodigde magtiging van het Provinciaal bestuur te vragen. Een adres van de Kamer van Kóóphandelhoudende beden kingen tegen de afschaffing van de kermissenen in het bij zonder van de najaarskermis. De Voorzitter stelt voor het stuk ter lezing voor de leden op de Secretarie neder te leggen. De Heer Telling geeft in consideratie om de verschillende adressen betreffende de afschaffing der Kermissen, dadelijk in behandeling te nemen. De Voorzitter verklaart zich tegen de dadelijke behandeling niet te verzetten; maar alsdan te moeten voorstellen dat om trent al die adressen eenvoudig besloten wordedat zij ter Secretarie zullen worden gedeponeerd. Tot toelichting van dit voorstel zeide de Voorzitter, dat in al die gevallen waarin het niet het privaat belang van eenen adressant geldt, maar een onderwerp van publiek belang; het onderwerp van zulk een adres nimmer een dadelijk voorwerp van deliberatie kon uitmakendat bij het reglement van or de alleen aan de Leden van den Raad de bevoegdheid was toegekend om voorstellen aan den Raad te doenmaar met aan het publiek; dat dergelijke adressen over onderwerpen van algemeen belang dikwerf zeer nuttig waren om den open baren geest te doen kennen of den Raad attent te maken op leemten en gebreken, maar nimmer als een voorstel in den Raad konden beschouwd worden, zoo lang niet of Burg. en Weth. of een der leden van den Raad naar aanleiding van zoodanige adressen een voorstel hadden gedaan. Na eenige deliberatiënheeft den Raad zich met het ge voelen van den Voorzitter vereenigd en besloten de adressen ter Secretarie te deponeren. 12. Een adres van J. Lievendag en andere bewoners van de buur ten in de nabijheid van den Singeltusschen de Ileiloër- en Bergerpoortenhoudende opmerkingen betreffende de verlich ting daar ter plaatse, en verzoek om een Gazlantaren in de nabijheid van het huis van eerstgenoemden. Op de gronden lij No. 11 ontwikkeld, wordt ook dit verzoek ter Secretarie gedeponeerd. 13. Eene missive van II. H. Regenten der R. C. Armenadministra- tieten geleide van de rekening dier administratie voor den jare 1853. Gerenvoijeerd naar de Commissie tot onderzoek dier verant woording met uitnoodiging om ook ten aanzien dier missive te willen dienen van berigt en raad. 14. Voorstel van Burg. en Weth.tot verevening eener som van 168,081, wegens zegel- en registratiekosten voor het contract met de Nederlandsche Telegraaf Maatschappij. 15. Voorstel als boven, tot bestrijding der onkosten voor de Tien jarige Tafels van den Burgerlijken Stand, bedragende/51,78§. 16. Voorstel als boven, tot onderhandsche aanbesteding van het onderhoud van den Twuijverwegbij St. Panerasdoor den pachter van het Grasgewas langs dien weg loopende voor den tijd van 3 jaren en tegen het genot der pachtpenningendaar voor ten bedrage a30,— voor het loopende jaar uitgeloofd. Op de onderscheidene voorstellen No. 14, 15 en 16, wordt door den ltaad eene dadelijke behandeling verlangd en eenpa rig conform de voorstellen beslotenmet authorisatie op Burg. en IKetli.om de goedkeuring van Gedeput. Staten daarop te vragen. 17. xVanbeveling van Burg. en Weth. van Candidaten tot vervul ling der vacature van Stads Heelmeester, van de Heeren A. A°Gouwe, IK. G. ten Haute de Lange en Dr. J. van Leeuwen. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie, om daaruit in de eerstvolgende vergadering eene benoeming te doen. 18. Verzoek van J. Stam te Knollendamom de pacht der Vis- scherij in de Langemeer onder Akersloot, te mogen behou den, gedurende den tijd van 10 jaren, tegen eene pachtprijs van 100,— per jaar. In deliberatie gehouden tot dat omtrent de zaak der Heer lijkheid van Akerslooteen nader besluit zal zijn genomen. 19. Missive van Burg. en Weth., ten geleide der gemeente Re kening voor de dienst van 1853sluitende met een batig saldo van 17008,58 Wordt besloten1". Deze rekening tot voorlocpig onderzoek te stellen in handen eener speciale Commissiewaartoe worden benoemd de Heeren Jonkhr. I). C. de Dieu Fontein Ver schuil' van HeiloDr. L. de Sonnaville, J. C Vonk, P. A. van der Drift en B. Abbring. 2" Dezelve gedurende 14 dagen ter inzage voor de ingezetenen op de Secretarie neder te leggen. 20. Worden in deliberatie gesteld de Rapporten der verschillende Commission op de rekeningen en verantwoordingen over het dienstjaar 1853, van: a. De Stads Bank van Leening. b. De algemeene Begraafplaats. c. Het Gasthuis. d. Het Aalmoezeniershuis. En worden achtereenvolgende alle deze rekeningen goedge keurd en vastgesteld. 21. Wordt op het voorstel van Burg. en Weth.ter bestrijding der meerdere kosten van het onderhoud der bakens op de Lange meer, ten bedrage van 20,45, Beslotendeze som bij afschrijving uit de post van onvoor ziene uitgaven van het loopende dienstjaar te voldoen. 22. Wordt op het gedane voorstel ten aanzien der Badinrigting in het Gasthuis Beslotende zaak voor dit jaar aantehouden en H. H. Re genten van het Gasthuis geauthoriseerd om de onkosten daar toe vereischtbij de begrooting hunner administratie over 1855 te regelen. 23. De vergadering wordt opgeheven,

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 3