ALKMAARSCHE COURANT JN°. 33. I' i I'S «iiiir Maandag IA Augustus. (fDfltctccl (Bcbeclte. GUmattafe bet* SiSTcck. Slffllckclijköcït (Ducrsigt. li I •J Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar f'A,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 'KERM5. COSTER ZOON. li IA V De Advertent iën kosten van 1—5 regels 0,75, voor- elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden bcrigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat de NA- JAARS KERMISbinnen die gemeenteop den 23 Augustus aanstaande een' aanvang neemt en dat op dien dag tevens de lo ting voor plaatsen zal worden gehouden. Allernaar, den 1 Augustus 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. De KAMER van KOOPHANDEL en EAJBRIEKEN te Alk maar brengt ter kennis van de belanghebbendendatten huize van den Secretaris der Kamer, van Maandagden 14tot en met Zaturdag, den 19 dezer, des voormiddags, van 10tot 12 ure, ter inzage zullen voorliggenonderscheidene statistieke tabellen en verordeningenbetrekkelijk tot den handel van Groot Brittanniën, Hannover,"het Zwitsersche verbond HamburgBremen en andere havens in de Oostzee. Alkmaar, den 10 Augustus 1854. De Kamer voornoemd E. M. van de TELDE, Voort. C. BOONACKERSecret. Augs. 14 Maand. 15 Dingsd. 16 Woensd. 17 Donderd. 18 Vrijdag. 19 Zaturd. 20 Zondag. Vastendag. H. Eusebius. Kermis te Rotterdam. Maria Hemelvaart.L. K. 'snam.2.9. H. Hvacinthus. Zon op 4.45onder 7.15. Poort open 3| sluit 9 u. II. Jeroon en Agapetus. H. Ludovicus van Toulouse. Honds dagen eindigen. Kermis te Mon nikendam. II. Joachim. Kermis te Oterleek Colhorn Oncle Niedorp Oostwoud, Oosterblokker Wervershoof. BUITENLAND. Engeland. Miss Fannij Corbeauxlid van liet Siro- Egyptische genootschap te Londen en beroemde taal- kenster, heeft een werk uitgegeven over den staatkun digen toestand van Egypte onder Seti Alesleptah II, welke tijdens den uittogt der Israëliten onder Mozes regeerde. De oostersche stoombootmaatschappij heeft in 4 maanden 120000 p. st. gewonnen met het ver voer van troepen en krijgsbehoeften voor het gouver nement.Het dak van het glazen paleis te Syden ham kan, wanneer het door de zon beschenen wordt, op eenen afstand van 26 mijlen, (nagenoeg 9 uren) duidelijk worden geziendagelijks wordt het gebouw door 10 a 12000 personen bezocht. Frankrijk. De gemeentelijke commissie van Pa rijs heeft de begrooting der inkomsten voor 1855 vast gesteld op 57 millioen francs, waarvan 411 millioen aan belasting op de levensmiddelen.Proeven met zwaluwen genomen tot het overbrengen van berigten zijn goed geslaagduit hunne nesten genomen en per spoor naar Weenen gezonden zijn zij daar te 7 uur opgelaten en reeds te 11 teruggekeerd.Het dag blad la Provence te Aix is gestaakt, dewijl de redac teurs en drukkers de stad om de cholera verlaten hebben. Oostenrijk. Den 3 Augustusdes avonds, is het antwoord van Frankrijk op de Russische voorstellen te Weenen ontvangen en, even als dat van Engeland be paald afwijzend bevonden, öp de bedreiging van Oos tenrijk thans niet langer met het binnen rukken der vorstendommen te willen dralen heeft Prins Gortscha- Icoff, daartoe door zijne regering gemagtigd verklaard, dat zoowel Moldavië als Wallachije zal worden ontruimd. Het bezetten door Oostenrijk behoeft aldus niet vechten- derwijze te geschiedendoch deze staat heeft aan de wes telijke mogendheden verzekerd niet te zullen rusten, vóór Rusland waarborgen geeft de rust van Europa niet weder in gevaar te brengen. Hetmarschvaardigmaken van Pruis- sische of bondstroepen vervalt hierdoor mede. Ter 'beurze is een en ander goed opgenomen. Gortschakoff heeft als nu zijue aanstelling als gewoon gezant te Wee nen bekomen en v. Meijendorff is naar Petersburg te ruggekeerd. Men ziet dus dat Rusland de vredelieven de betrekkingen met Oostenrijk zoekt te onderhouden. Den 5e was voor de leening tot een bedrag van 250 millioen ingeschreven: te Triest circa 11, Brunn 10, Presburg circa 4 Milaan 2 millioen enz. Saksen. Koning Frederik August is, op zijne terug reis van Munclien waar hij de tentoonstelling van nijverheid bezocht had, hij Brennbüchel met zijn reis rijtuig omgevallen en door een slag van een der hol lende paarden gedood. Hij was den 18 Mei 1797 geboren en laat geene afstammelingen na. Spanje. O Donnel is bij zijne komst te Madrid door Esparteroten aanschouwe van het volkmet warmte omhelsd beide hebben de menigte op eene indrukwekkende wijze toegesproken en tot orde en rust vermaand in afwachting der waarborgen die men voor dc vrijheid geven zoude. Daarop heeft Espartero zijnen wapenbroederdie eerstom verwikkelingen voortekomen, buiten Madrid had willen blijven maar op zijne dringende aansporing daar binnen gekomen was, aan de koningin voorgesteld en vervolgens den eed als voorzitter minister afgelegd.— De regering zal in de eerste plaats middelen beramen om in de vereischten der openbare schuld te voorzien en heeft de betaling bevolen van het verschenen half jaar ren ten.Op uitnoodiging van Espartero, die zich on der 't volk begeven heeftis men begonnen met het opruimen der barricadende lieden welke dezelven hebben verdedigd, hebben als eene gunst verzocht voor bij de koningin te mogen defileren; zij heeft dit toe gestaan mits Espartero haar ter zijde stondalles is ordelijk afgeloopen. Echter is Madrid nog niet op rustde junta blijft daar en elders in stand tot de zamenkomst der Cortes, hetwelk voor een blijk van de zwakheid der regering wordt gehouden de clubs blijven geopend en eenige der nieuwe ministers misha- o-cn aan liet volk de torreador Puchetawelke eene t«i

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1