ALKMAARSCHE COURANT N°. 34, Maandag 21 Augustus. (•Dfltciccl (Scbccltc. bcr S&lccfc. SNETcfcclijfcscft (Ducrzigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,— franco per post ƒ3,50, enkele Nos. C Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 1IERM'. COSTER ZOON. De Advertentiëu kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, breno-en bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat de NA- JA ARS KERMISbinnen die gemeenteop den 23 Augustus aanstaande een' aanvang neemt en dat op dien dag tevens de lo ting voor plaatsen zal worden gehouden. Alkmaar, den 1 Augustus 1854. Burgemeester cn Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARD'!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen ter kennisse van zoodanige ouders welke zouden verlangen dat luume kinderenin het belang der door hen aanteleeren ambach ten in de teekenkunst onderwezen werdendoch de kosten daar toe zelve niet kunnen bestrijdendat ter Secretarie der Gemeente van heden af tot en met den 2 September aanstaandegelegenheid is tot het aanvragen om op de Stads Teekenschool te worden toe gelaten, mits zoodanige jonge lieden gevaccineerd zijn en den ou derdom van twaalf jaren hebben bereikt. Alkmaar, den 19 Augustus 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. A. de LANGE. Be Secretaris. SPANJAARDT. Augs. 21 Maand. H. Joanna Francisca Fremiot do Chantal. Hartjesdag. Paardenm: te Haarlem. Kermis te Aartswoude Hilvcpjjm. 22 Dingsd. H. Timotheus Ilippolytus en Sijm- phorianus. 23 Woensd. Vastendag. H. Philippus Benitius. Najaarskermis te Alkmaar. N. M. 's nam. 6.20. 24 Donderd. H. Bartholomeus. H. Gregorius. Verjaard, van Prins Alexander jongste zoon des Ro llings. Zon op 5 onder 7 u. 26 Zatui'd. H. Ludovicus en Zephyrinus. 27 Zondag. Kermis te Bergen, Veenhuizen, Oud- carspelAbbekerkPurmerland Niedorper Schut. 25 Vrijdag BUITENLAND. Engeland. Den 12 is bet Parlement door de Ko ningin gesloten; alvorens heeft D. Stuart bij het La gerhuis eene door 13564 ingezetenen van Glasgow on- derteekende 372 voet lange petitie ingediend om gee- ne vrede met Rusland te sluitentenzij Polen als zelf standige staat hersteld worde.In de havens wor den wederom schepen uitgerust om eene tweede be zending Fransche troepen naar de Oostzee te voeren. Te Londen zijn thans zoo weinig soldaten, dat de To wer slechts door 50 man bezet is en men eenige wacht posten heeft moeten intrekken. Frankrijk. De viering van den naamdag van Na poleon I is in de beste orde afgeloopende Moniteur hield niet minder dan 10 kolommen promotien tot en bij het legioen van eer. Aan 2582 veroordeelden is vermindering of kwijtschelding van straf verleend. De regering heeft een crediet van 8 millioen op de dienst van 1854 geopend, ter voltrekking van het tes tament van wijlen den Keizer, dat, door het verbeurd verklaren zijner bezittingen ten voordeele van den staat, is onvolvoerd gebleven.— De cholera vermin derd te Marseille; voor de slagtoffers is aldaar reeds een bedrag van 155,000 francs ingeschreven.— In eene gemeente van Morbihan woont eene vrouw Ma rie Jegauroloud 128 jaren toen zij 119 was brak- zij eene rib en is sedert bedlegerig, doch overigens wel bij hare vermogens. Rusland-Turkije. De landing op Bomarsund is den 6 met kleine vaartuigen geschied, nabij 2 strand- batterijen, welke spoedig tot zwijgen werden gebragt en door de Russen met achterlating van eenige stuk ken ontruimd. 10000 Franschen en 2000 Engelschen hebben zich bewesten Bomarsund, verschanst. De Rus sische bezetting van 3500 man is na het verbranden der dorpen en bosschen binnen het hoofdfort van 80 stukken en 2 kleine elk met 14 stukken gewapend terug getrokkenwelke versterkingen sedert den 8 worden beschoten en daarbij de buitenwerken vermees- terd en verwoest. Een uitval der scherpschutters op den 12, is terug gedreven, en op sommige plaatsen van het fort brand ontstaan.— De Alandseilanden be staan uit 80 bewoonde en 200 onbewoonde; men vindt er 14000 stuks vee.De cholera vermindert op de Oostzeevloot, even als onder het leger in Tur kije.— Bucharest is den 10 door 10000 Turken be zet; de bevolking teekent een adres van gehechtheid aan den Sultan hetwelk hem door eene deputatie van het gewestelijk bestuur zal worden overhandigd. - Te Giurgewo worden de, door de Russen gesloopte, ves tingwerken door de Turken met behulp van Engel- sche en Fransche ingenieursweder hersteld.De Oostenrijksche opperbevelhebber v. Hess is van oe nen naar zijn leger in Zevenbergen vertrokken zoo dat men nu spoedig het bezetten der Vorstendommen te gemoet ziet.— De Keizer van Marokko zal den dén Sultan, gedurende den oorlog, jaarlijks met 36 millioen piasters uit de staatskas en 12000 paarden op eigen kosten ondersteunen.Sebastopol is den 21 weder door den vloten verkend, welke den 28 te Baltschick zijn terug gekeerd. De maarschalk St. Ar- naud heeft den 30 eene dagorde uitgevaardigd, waar bij hij het spoedig vertrek tot het bestrijden van den vijand verkondigt.— Volgens Russische (waarschijnlijk overdrevene) berigten heeft generaal Wrongel, bij Ba- jazet in Azie, een belangrijk voordeel behaald waar bij de Turken 3000 dooden 4 stukken een aantal vaandels en den veldtros van 2 kampementen zouden verloren hebben. Ook spreken zij van een gevecht, den 2 en 3 Julij, bij Schildy, tussclien de Circassiers, onder Schamyl, en de Russen onder Prins Tschawt- schawadse, geleverd, waardoor de eersten 480 dooden, de laatsten slechts 19 dooden en 85 gekwetsten be kwamen maar ten laatste de Prins met zijne vrouw 5 kinderen en behuwdzuster gevangen werd wegge voerd.— Het dagblad van Konstantinopel verhaalt dat de generaal Yussuff de Kozakken te Babadagh heeft afgeslagen en de kolonel Dubreuil 5 lanssteken be kwam.— Te Kars verwacht men een aanval van

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1