(i&Wi Urn V. 35, Maandag 28 Augustus. ciccl (öcbccltc. CUmanafc bctt SIEÜccfi. S&lcfecüjfcscïï (Ducrsigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,5.0, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HER.M'. COSTER ZOON. i W WJ® De Advertenticn kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennisse van zoodanige ouderswelke zouden verlangen dat hunne kinderenin liet belang der door hen aanteleeren ambach ten in de teekenkunst onderwezen werdendoch de kosten daar toe zelve niet kunnen bestrijdendat ter Secretarie der Gemeente van heden af tot en met den '2 September aanstaande, gelegenheid is tot het aanvragen om op de Stads Teekenschool te worden toe gelaten, mits zoodanige jonge lieden gevaccineerd zijn en den ou derdom van twaalf jaren hebben bereikt. Alkmaar, den 19 Augustus 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. Augs.28 Maand. H. Augustinus Kermis te Hoogwoud. 29Dingsd. H. Joannes de Dooper ontli. H. Sa- bina en Pius VI. H. Rosa van Lima. H. Felix. 30 Woensd. 31 Donderd. Sept. 1 Vrijdag. 2 Zaturd. 3 Zondag. ILRaymondus Nonnatus. E.K. 'smorg. 6,26 H. Werenfridus en Aegidius. Zon op 5,15, ond. 6,45. Poort opent 4, sl. 8 u. H. Stephanus van Hongarije. H. Engelen-bewaarders. Kermis te Iieijloo, Heemskerk Velzen Rijp, 11- pendam Oostzanen Spanbroek St. Maarten. BUITENLAND. Rusland. De vesting Bomarsund is in banden der geallieerden gevallen: den 14 werd een der groot ste torens door de jagers van Vincennes met storm veroverden aldaar onverwijld batterijen gemaakt, omgezamenlijk met de schepende hoofdsterkte te beschieten. Van den 15, te 5 ure des morgens, tot den 16 te 2 ure des namiddagsis het bombardement waardoor een toren in de lucht gesprongen is, voort gezet en alstoen heeft de bezettingnadat ook 2 an dere torens vermeesterd waren gecapituleerd. Daar bij zijn de commandant Bodisco de burgerlijke gou verneur der eilanden Furruhjelm en 2000 soldaten ge vangen genomen en 200 stukken geschutalsmede eene groote hoeveelheid kruid en levensmiddelen buit ge maakt. Het verlies der verbondenen bedraagt 120 doo- den en gekwetsten. De admiraal Parceval zal 1000 gevangenen naar Brest zenden en heeft de anderen ter beschikking van den admiraal Napier gesteld. Men wil dat de forten geslecht en de Fransche troepen weder ingescheept zullen worden om hunne operatien in de Oostzee voort te zetten. Turkije. Er zijn thans nadere bijzonderheden be kend geworden omtrent het woeden der cholera in het Fransche leger, inzonderheid te Varna, alwaar niet minder dan 7000 militairen zijn overleden. Dagelijks stierven er 60 a 70. Alleen de djvisie Canrobert heeft 3000 en het daartoe behoorende bataljon Zouaves van 1100 man, 850 soldaten verloren. De maarschalk de Saint Arnaud bragt dagelijks eenige uren onder de zie ken door. De geestelijke zusters der hospitalen zijn van Konstantinopel naar Varna, Gallipoli en den Pi raeus vertrokken en overal met geestdrift ontvangen. De minister van oorlog Vaillant heeft in Frankrijk ook een beroep gedaan op de geestelijke zusters van S. Vincentius de Paula, met dien uitslag, dat reeds 25 van Marseille zijn vertrokken en nog 25 weldra zullen vol gen. Van de Engelsche troepen zijn, door de meer ge zonde ligging van hun kampslechts 500 man gestor ven. De Parijsche Moniteur wil dat de Russen bij hun nen terugtogt een aantal van 24000 zieken met zich te voeren hebben. Keizer Napoleon heeft het in deze omstandigheden noodig geacht den moed zijner krij gers door eene proclamatie te versterken. De ziekte nu zeer verminderd zijnde, zal de uitgestelde expedi tie naar de Krim voortgang hebbendoor 48000 Fran- schen en 24000 Engelschen met 130 stukken, bene vens 7 a 8000 Turken, waarbij men op eene afwen ding door Scltamyl rekent.Den 22 is eindelijk het binnenrukken der Oostenrijkers in Wallachije begon nen en tot burgerlijke commissaris benoemd den stad houder van Boven-Oostenrijk baron Eduard Bach de firman voor de voorloopige besturing van dat gewest houdt dat de regering half uit ingezetenen, half uit Turken zal bestaan. Omer-bassa vernomen hebbende dat eeni- gen welke aan de Russen diensten bewezen hebben uit vrees' voor strafwilden vlugtenheeft afgekondigd dat niemand daarom vervolgd zal worden. Ilalim-bas- sa handhaaft te Bucharest eene gestrenge krijgstucht; alles wordt met gereed geld betaald de achtergeble vene Russische zieken worden goed behandeld en de herstelden vrijgelaten.De telegraaf van Konstantino pel naar Belgrado in verband met Duitschland moet binnen 4 maanden gereed zijn.Het Turksche leger bij Karssterk 60000 manis door den Generaal Bebutoff geslagenhet verlies zou 3000 man2400 gevangenen en 15 stukken bedragen.Den 3 Au gustus heeft op de kust van het eiland Lero bij Sa- mos een gevecht plaats gehad tussehen Grieksche zee- roovers en de bemanning der stoomkorvet Chaptal; de eersten verschansten zich in een steenen huisdat ver geefs beschoten doch eindelijk bij een bloedig gevecht met de blanke sabel ingenomen werd 5 der opper hoofden zijn den volgenden dag aan de ra's opgehan gen.Mevrouw de Sai^t Arnaud, welke de harem des Sultans heeft mogen bezoekenheeft van Z. H. eenen prachtigen bootvoor 20 personen met 12 roei- jersalsmede een rijtuig met 2 paarden en 1 koet sier ten geschenke ontvangen welke lieden op hare aanmerking wegens het kostbare onderhoud uit de Turksche schatkist bezoldigd zullen worden.— Te Londen is den 17 de bekendmaking gedaan wegens de Turksche leening zijnde de inschrijving opengesteld voor 6 millioen p. St., rentende 6 pCt.vooreerst slechts voor 2 millioen tegen 80 p.Ct., en het verdere bedrag over 5 maanden, tegen 85 p.Ct-, onderwaar- borg der jaarlijksche Egyptische schatting ook te Pa rijs is de inteekening voor eene even groote som geopend.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1