ALKMAARSCHE COUR 18 IV. 36. Maandag k September. (*)!ltciccl (Bcbccltc. Cllmatiak bcr 2!®tccfc. SElckclijfcsdt (Docvsigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven eu is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. (1 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIRRM». COSTER ZOON. De Advertentiëu kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegëlregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis der belanghebbendendat tot de af- gifte°der patenten, over de dienst van 18|J zal worden gevaceerd ter Secretarie dier gemeente, dagelijks (uitgezonderddes Zondags) van Maandag den 4 dezer tot eu met Zaturdag den 16 September aanstaandedes voormiddags van tien tot 's namiddags twee ure, en datom daarin geregeld en naar eisch der wet te werk te gaan, het noodig isdat door de afhalers worde overgelegd het repu voor do declaratie van aangifte in der tijd afgegeven. Alkmaar, den 2 September 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Sept. 4 Maand. 5Dingsd. O 6 Woensd. H. Rosa van Yiterbo. Verjaardag van den Kroonprins. Paardenm. te Alk maar. Kermis te Noord-Scharwoude. II. Laurentius Justinianus. H. Rosalia. V. M. 's av. 9.38. 7 Donderd. Petrus banden. 8 Vrijdag. O. L. V. Geboorte. H. Adrianus. Zon op 5.30. onder 6 30. 9 Zaturd. H. Bernardus en Gorgonius. IOZondag. Kermis te Lammerschaag. BUITENLAND. Belgie. Uet ministerie heeft eenparig besloten om aftetreden omtrent de ware beweegredenen verkeert men nog in het onzekere. Egypte. Den 12 Augustus is de nieuwe onder koning van Egyp'e te Alexandria aangekomen en onder het gebulder van het geschut, door de juichen de bevolking ontvangen. Dienzelfden avond had eene prachtige illimunatie plaatsdie de volgende avonden herhaald werd. Den 14 is de onderkoning naar Konstantinopel vertrokkenom de investituur uit de handen des Sultans te ontvangen. Frankrijk. Sedert het uitbarsten der cholera te Parijs in November des vorigen jaars, zijn daardoor aangetast 16000 en overleden 8000 menschen.Eeni- ge personen uit Montevideo in Zuid-Amerika laten te Parijs rijtuigen met kanonnen maken, om tegen de aan vallen van roovers bestand te zijn.Te Metz worden 90000 jassen van schapenvachten benevens schoenen met houten zolen en mutsen die tot over de schou ders gaan voor het leger vervaardigd. Griekenland. Den 30 Julij zijn in eenige dorpen van Albaniëdoor eene aardbeving, meerdere huizen verwoestde vesting Suli is onbruikbaar geworden en op sommige plaatsen is de grond gespleten. Italië. De cholerawelke te Genua vermindert is te Turijn verschenen. Op Sicilië waar de bevolking altijd vergiftiging vermoedtalsmede te Rome heerscht zij hevig. Den 21 Augustus heeft de paus met mgrs. Stella en Hohcnlohe het cholera hospitaal S. Spirito be zocht hetwelk een goede indruk heeft teweeg ge- bragt.— Om in het dringend geldgebrek te voor zienheeft de kardinaal Antonelli de directe belastin-' gen met verhoogd.Te Rimini zijn achtervolgens de stads kommandantde ondersecretaris van den ge meenteraad en de stads kassier door dolksteken vermoord.De Mont-blanc is den 12 Aug. door een' 22jarigen Engelschman Blakwell beklommen, na dat hij sedert den 81 Julij daartoe meermalen pogin gen had aangewend welke telkens door het weder mislukt waren. Oostenrijk. In de jongste leening heeft ook voor een bedrag van 500000 fl. deelgenomen Prinses Ma rianne der Nederlanden. Spanje. Koningin Isabella heeft aan de stad Val- ladolid magtiging verleend om den titel van „heldhaf tige" te voeren wegens het gebeurde op den 15 en 16 Julij.Het grootste stierengevecht den 21 te Ma drid gehouden ten voordeele der gekwetsten en na- gelatene betrekkingen van gesneuvelden is niet door H. M. of door den president minister Espartero bijge woond.Maria Christina is den 28 met goedvinden der regeringnaar Portugal vertrokkenmet last dat haar pensioen niet meer uitbetaald en beslag op hare goederen zoude gelegd worden. Den 29 is daarop we der opstand ontstaandoch de overheid meester ge bleven en zijn de gemaakte barricaden door de troe pen en de nationale garde genomen en weggeruimd. Het te kort bedraagt niet minder dan 200 millioen francs of 707 millioen realen in eene bijeenkomst van kapitalisten, onder voorzitting van Espartero gehou den hebben dezen zich bereid verklaard 36 millioen realen voorteschieten.Aan het bevel tot ontbin ding der revolutionaire junta's en sluiting der clubs is naar 't schijntgewillig gevolg gegeven alzoo is ook de ultra-demokratische vereeniging ontbonden waarvan Esparterozeer tegen den zin der gematig den het voorzitterschap had aanvaard. De graaf San Luis is eindelijk te Bayonne in veiligheid. Rdsland-Turkije. In Bomarsund hebben de ge allieerden 201 stukken geschut en 2235 krijgsgevange nen genomen; de Engelschen verlorei*.bij de vermees tering slechts 2 dooden en hadden 7 gewonden. De generaal Baraguay d' HiUiersdie alsnu tot maarschalk is benoemd vertrok dadelijk na de inname naar Stok- holmom met den Koning te onderhandelen over het bezetten der Alands-eilanden door Zweedsche troepen, of over het overwinteren der Franschen in de Zweed sche hoofdstad; naar men wil zoude hij den Koning, zoo deze zich aan de westelijke mogendheden wilde verbindenvoor de eerste maand 14 en voor de vol genden 7 millioen francs, als oorlogssubsidie aangebo den hebben. De landelijke stand van den rijksdag heeft reeds een verzoek tot Z. M. gerigt, om genoem de eilanden in geen geval voor het Vaderland weder te doen verloren gaan.De blokkade van de kus ten en havens der Witte Zee is werkelijk den 12 Au-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1