ALKMAARSCHE COURAN IV-. 37, Maanda 11 September. (JDflficiircl (ÖcbccUc. <*"VW GUtuauafc t>cr ClSitccfc. SlSlckclijkscït ©uerzigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar/3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers KERM». CÜSTER ZOON. i 'irtTi JR. IA De Advertentiën kosten van 15 regels0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 "ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden, dat tot de af- "ifte°der patenten, over de dienst van 18|| zal worden gevaceerd Ter Secretarie dier gemeente dagelijks (uitgezonderd des Zondags) van Maandag den 4 dezer tot en met Zaturdag den 16 September aanstaandedes voormiddags van tien tot 's namiddags twee ure, en datom daarin geregeld en naar cisch der wet te werk te gaan, het noodig is dat uoor de afhalers worde overgelegd het refu voor do declaratie van aangifte in der tijd afgegeven. Alkmaar, den 2 September 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd 1-, A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits deze, ingevolge art. 203 der gemeentewetter ken- nisse van de ingezetenen dat de begrooting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor de dienst des jaars 1854, door hen aan den Raad der gemeente is aangeboden en van heden af, gedurende 14 dagenop^de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neaerg'elêgd en tegen betaling der kostenin afschrift verkrijgbaar is. Alkmaar, den 9 September 1854. Burgemeester en Wiei/iouders voornoemd, 1'. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. K E N N I S G E Y ING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblNo. 22) bij deze ter keunisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het. voljaarsch suppletoir Kohier voor de belasting op het Personeel No. 2, dienst 18ff, op den 22 Augustus 1854, door den Heer Staatsraad Commissaris des Koningsin de Provincie Noord- Holland is executoir verklaarden op heden aan den Heer Onlvan- vanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 5 September 1851. Be Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. Sept.l 1 Maand. Naamfeest van Maria. H. Petrus en Hyacinthus. Kermis te Amsterdam. 12 Dingsd. H. Nicolaas van Tolentijn. Paardenmarkt te Valkenburg. 13 Woensd. 14 Donderd. 15 Vrijdag. 16 Zaturd. 77 77 '7 Kruisverheffing. H. Cornelius. L.K. 's morg. 6,50. H. Nicodemus. II. Cornelius, Cyprianus en Eupliemia. Zon op 5,45, onder 6,15. Poort open 41sluit 7 2 ure. 17 Zondag. Kermiste Limmen Grootschermer, Westerblokker, Zandwerven. BUITENLAND. Rüsland-Turkije. Den 1 September is een begin gemaakt met het raseren der vestingwerken van Bo- marsund. Op de Alandseilanden en de schepen heerscht de cholera zeer hevig: op de Austerlitz zijn 275, op de Montebello 235 en op la Ville de Parisin éénen nacht87 manschappen overleden.-— Den 3 is de admiraal No pier mot den maarschalk B. d Ililhevs naai llango gestevend oin Gustafsvarn te beschieten de Russen hebben echter de forten in de lucht doen sprin gen en zijn naar Aho getrokken, waar zij 15000 man hijeen brengen. Voor laatstgenoemde stad zijn den 18 Aug. 4 Engelsclie stoomschepen met 18 Russische kanon- neerbooten0slaags geweest, zonder verlies te hebben gele den.— De oud Russische partij en de hooge adel blijven steeds zeer opgewonden; de laatstelijk aangebodene 4 pun ten van bevrediging zijn door den Czaar bepaaldelijk ver worpen waarin Oostenrijk echter nog geene reden ziet om zijne onzijdige stelling te verlaten. De troe pen van dien staat zijn intusschen, den 27, in Walla- chije binnengerukt en zullen daar 18 plaatsen bezet ten de Turken zullen zich met de bewaking belasten der'gewone overtogtsplaatsen van den Donau en der bruggehoofden alsmede van Galacz en Biailow. De ze stad en Eokschani worden nog steeds door de Rus- sèn versterkt, die evenmin aanstalten inaken om Ga lacz te ontruimen.Te Giurgewo en Rutschuck neemt de cholera toe.De verwachte Fransclie belegerings toestel is te Konstantinopel aangekomen en naar Var na gezondenook is de maarschalk de Scdnt Amaxtd daar heen gegaan om het opperbevel der expeditie op zich te nemen als doel waarvan hij thans in eene dagorder, Sebastopol heeft genoemd. Zij zal_, niette genstaande der door de cholera geledene verliezen, uit 80000 man, waaronder vele Turken, bestaan.- Het Grieksche bewind heeft de betaling der door Turkije geëischte schadeloosstelling van 70 millioen piasteis ge weigerd en zich op de groote mogendheden beroepen; Prulssen en Oostenrijk hebben zich tegen het beginsel der vergoeding verklaard.Ken V allachijscli schip is door cïe Russen genomen en te Sebastopol opgebragt.— Den 7 Aug. hebben 40000 Turken 36000 Russen hij Kurukdéré-kars aangetastwelk gevecht lang onbeslist bleef, tot dat de Turksclie bevelhebber aan 7000 rui ters last gaf eenen beslissenden aanval te doen die echter door 2 regimenten dragonders gekeerd werd; de Turken verloren daarbij 6 a 10000 man en de ge meenschap van Turkije met Perzie werd daardoor ver broken zoodat liet tooneel van den krijg ligtelijk op Turkschen bodem kon verplaatst worden had niet Scha- myl de Russen in Georgie overvallen en geslagen waardoor de generaal BebutoJ) genoodzaakt is geweest Bajazet te ontruimen, waarvan hij de vesting heeft doen springen.Tot bevelhebber van de zoo geteis terde Turksche troepen in Azie is Ismail- bassa benoemd; Omer-bassa heeft alle zijne ongeregelde benden ontslagen. Spanjjs. Espartero en D. Alcnde Salazav hebben zich in den Ministerraad alleen tegen liet vertrek der oud-koningin verzet; de besluiten tot inhouding van haar pensioen en beslaglegging op hare goederen zijn niet door Isabella maar door alle ministers ondertee kend en vervat in eene circulaire aan de burgerlijke gouverneurs der provinciën. Haar rijtuig werd verge zeld door een geheel regiment kavallerie en meer bij zonder begeleid door den kolonel Garrigowelke zulks als eene gunst van Isabella had verzochtuit erkente lijkheid voor zijne begenadigingnadat hij door do troepen van den generaal Blaser was gevangen geno- U'

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1