ALKMAARSCHE COUR IN0. 38. I Maandag 18 September. - (Dtficiccl (Bebccltc. kennisgeving. CUnicitiak bet* 2I2Hcck. SlSlckcltjkscïi ©uersigt. <r*MT: Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag -morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3;—, franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM». COSTER ZOOM. iUJTi IA De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits dezeingevolge art. 203 der gemeentewetter ken- nisse van de ingezetenen dat de begrooting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor de dienst des jaars 1854, door hen aan den Raad der gemeente is aangeboden en van heden af, gedurende 14 dagenop de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kostenin afschrift verkrijgbaar is. Alk Maar, den 9 September 1854. Burqemeester en Wethouders voornoemd, P. A. he LANGE. Be Secretaris SP ANJ AARDT. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR, brengt ten gevolde van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblNo. 22) Èii deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het voliaarsch Kohieren het le. suppletoir Kohier van het Patcntrcgt dienst 18§i, beide op den 5 September 185 4, door den lieer Staatsraad Commissaris des Konings, in de Provincie Noord- Ilolland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Untvan- vanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 11 September 1854. Be Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. Sept.18 Maand. II. Joseph a Cupertino. Kermis te BuikslootBroek op Langedijk. 19 Dingsd. H. Januarius. Schapenmarkt te Texel. 20 Woensd. Quatertemper. Vastendag. 21 Donderd. H. Mattheus. 22 Vrijdag. Quatertemper. II. Thomas a Villa nova en Mauritius. N. M. 's morg. 8.23. 23 Zaturd. Quatertemper. H. Linus enTecla. Israël: Nieuwjaar 5615. Kermis te Edam. Herfstbegint. Zon op en onder te 6 ure. 24 Zondag. Israël: N. Jaar. Kermiste Castricum, BloemendaalKoedijk Veenhuizen, Groot Schermer. BUITENLAND. Spanje. Maria Christina heeft den 3 Sept. de Portugesche grenzen en den 9 Lissabon bereikt al waar zij haren intrek bij den Spaanschen gezant heeft genomen. Het gerucht harer krankzinnigheid is on waar bevonden; zij heeft in tegendeel, gedurende ha re reisblijken van groote geestkracht gegeven baar echtgenootde hertog van Rianzares, is daarentegen ;zeer ter nedergedrukt en moedeloos.In de provin cie Bajadoz heerscht groote verwarring, weigert men de belastingen te betalenworden moorden gepleegd de wijngaarden en olijfbosschen in brand gestokenen verdeelen de armen de goederen der gemeenten en der rijken.Aan de bureaux van alle dagbladen is de inteekening geopend voor een standbeeld ter eere van den generaal San Miguel; de Epoca heeft reeds Iz'000 realen verzameld. Het bewind beijvert zich 'm alle takken van administratie de zoo noodige bezuini gingen in te voeren. Voor de veel te talrijke hooge betrekkingen bij het legerzal slechts eene benoeming op de 3 vacatures geschieden. Rl'SLAND-Turkije. Den 5 is het eerste gedeelte der expeditie naar de Krimvan Varna vertrokken en zal binnen weinige dagen door het tweede gevolgd worden. Om deze magt van 70000 man met een groot materieel over te brengen de ontscheping te dek ken de werken van Sebastopoldat men van de land zijde wil aantasten te vernielen en de in de haven geposteerde Russische vloot van 14 schepen in bedwang te houden moeten 100 stoom,- 36 linie- en 300 trans portschepen dienen. De Fransche dagbladen ontvein zen de mogelijkheid nietdat de togt niet het ge- wenschte gevolg zal hebben en in het voorjaar met prooter overmagt moet herhaald wordenwijl Sebas topol door 75 a 80000 man verdedigd en door vele nieuwe werken en een versterkt kamp van 60000 man gedekt wordt. Men wil dan ook dat de admiraal Ilamelin protest heeft doen aanteekenen tegen het gevoelen van de meerderheid des krijgsraads waarin tot de onder neming is besloten. De maarschalk de Saint Arnaud zal inmiddels gewapende vaartuigen naar den Donau- mond zenden om de troepen van Omer bassa over den vloed te zetten, ingeval hij tot een inval in Bes- arabie wilde overgaan. In Odessa is men ook zeer bevreesd voor een bombardement door de vereenigde vlotende generaal Krusenstern heeft de straatkeijen laten opnemen en de bevolking gelast zooveel mogelijk brand te verhoeden, maar om die te ontsteken als de stad niet te houden zal zijn en met have en goed naar Tirassopol te trekken wordende zij die achterblijven of trachten te blusschen met gestrenge straf bedreigd. Cherson en Oczakow worden ook onafgebroken ver sterkt. Keizer Nicolaas heeft tot het voltallig maken der reserve weder eene ligting van 10 man op de 1000 zielen bevolen welke 200000 man zal opleveren. Te Petersburg is, onder voorzitting des keizers een groote kiijgsraad gehouden en daarin besloten om aan de Aziatische grenzen vooreerst slechts verdedigend te werk te gaan. °Schamyl heeft aldaar 300 Russische dorpen "■eplunderd.— Den 6 September zijn do Oostenrijkers Bucharest binnen getrokken en plegtig ontvangen men wil dat die stad eene gemengde bezetting van Oosten rijkers en Turken zal behouden. De Russen hebben den len Galacz en Ibraila ontruimdnadat zij de wer - ken en strandbatterijen van laatstgenoemde stad, zoo veel mogelijk hadden gesloopt. De generaal Gortscha- koff heeft aan het Russische gezantschap te Weenen berigt gezonden dat Moldavië den 20 geheel ontruimd zaj zijn— De Fransche troepen in den Piraeus heb ben reeds 1000 man aan de cholera verlorende be velhebber wil zich daarom in en om Athene legeren, waartegen het Grieksche bewind zich verzet.— De krijgsbedrijven in de Oostzee zijn voor dit jaar geëin digd; de 10 Engelsche oorlogschepen welke de Fran sche 'soldaten vervoeren, zijn reeds op hunne terugreis en de maarschalk Baraguaij d Ililliers is den 13 te Parijs wedergekeerd. Te Cherbourg worden 45 bodems,

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1