ALKMAARSCHE COURAN 30, Maandag 25 September. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar/3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIERM8. COSTER ZOON. lij i® "i K IA SSSHcfcclijkscft ©ocrsigt. BUITENLAND. Belgie. In den raad van ministers, den 17, on der voorzitting des konings gehouden, hebben de be windslieden besloten, hun ontslag weder intetrekken. De kamers zijn tegen half October bijeengeroepen. Egeland. In eenen kabinetsraad is besloten den 1 October een algemeenen dankdag te houden voor den gezegenden oogst.— De heer Dar (jande onder nemer der groote tentoonstelling te Dublin heeft daarmede ten slotte 19000 p. st. verloren. Te Lon den vermindert de cholera eenigzins zijnde in de laat ste week 1549 lijders bezwekentegen 2025 in de vorige week.— Te Bury heeft een man zijne vrouw, in een wijnhuis, voor een souverein aan eenen ar beider, met wien zij ongeoorloofde gemeenschap scheen te hebbenverkocht. Dit heeft zooveel afschuw bij de buren verwekt, dat beide partijen, die ook door hun ne meesters ontlagen werdenden omtrek hebben moeten verlaten.— Te Chattam zijn in eene kazerne 108 vrouwenen 118 kinderen van het 68» regimentge- herbergdwelke uit Turkije waren teruggezonden omdat °zij de troepen slechts tot last verstrekten. Frankrijk. Te Cherbourg zijn aan boord van 2 Erigelsche schepen, 1600 man der uit de Oostzee te- rugkeerende landingstroepen aangekomen en door de bevolking met uitbundige geestdrift ontvangen.— De generaal l'Espinasse, aan wiens verkeerde maatregelen men de ziekte der Fransche troepen in de Dobrutschka wilde toeschrijven gaat eerstdaags weder naar het Oosten, met depêches voor den maarschalk de Saint Arnaudin de Moniteur is een stuk tot zijne regtvaar- diging geplaatst— Tusschen Rijssel en Amiens is, door zandverstuiving, onder de rails van den spoor weg eene kist ontdekt met een helsch werktuig en ge leidende dradenmen vermoedt dat daarmede een aanslag tegen het leven des keizers, wanneer deze aan koning Leopoldin het zuiden van Belgieeen tegenbezoek mogt willen brengen, bedoeld is. Lecomte, een logementhouder te Rijsselis met zijn geheele ge zin in'hechtenis genomen.— De werkzaamheden tot voltooijing der Louvre en straat Rivoli te Parijs worden ijverig voortgezet, zelfs des avonds tot 10 ure, bij electrisch licht, hetwelk vele nieuwsgierigen uit lokt.De eholera is in die stad verdwenenin het geheele rijk zijn daaraan 82050 personen overleden.— De koningin-moeder van Spanje is, den 18, met ha jren echtgenoot, te Bordeaux gekomen en begeeft zich naar haar buiten Malmaison.— Dezer dagen is aan het station van den spoorweg naar Lyon eene kist ge brast door twee jongeliedendie later zoude komen omhaar te doen aanteekenen. Drie a vier dagen later gaf deze kist eene onaangename reuk van zich .zoodat men besloot ie onderzoeken wat de inhoud was jnen vond er in een lijk in staat van ontbinding en met eene groote wonde aan het hoofd. Door de ijverige pogingen van de policie gelukte het, denzelfden dag de^vermoedelijke daders in handen te krijgen zijnde oen jongeling van 20 jaren horologiemaker van be- De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15" Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag F ureingezonden berigten een dag vroeger. roep, en een van 23 jarenvan beroep reiziger. Zij ontkennen de misdaad gepleegd te hebben. Zij zijn ter beschikking der justitie gesteld.Het Journal de Joigny verhaalt het volgende zonderling geval: In 1811 verliet zekere Framboise Desvaux hare geboorteplaats Fleure en vestigde zich te Chêne-Arnoutmaar reeds te voren had zij mannen kleederen aangetrokken en in hare nieuwe verblijfplaats liet zij zich Frans Desvaux noemen. Zij dreef deze begoocheling eenige jaren nog verder en trad den 30 Junij 1850 in het huwelijk met eene vrouw. De beide echtelingen van het vrouwelijk geslacht leefden in de beste verstandhouding tot 22 Aug. 1854, als wanneer Frans of Franchise Desvaux overleed en de zoogenaamde weduwe als universele erfgename benoemde bij een notarieel testament. De collateralen komen evenwel tegen deze beschikking op en beweren, dat het testament niet geldig is, omdat er eigenlijk geene weduwe bestaat. De regtbank zal over deze zaak beslissen. Napels. Té Messina heeft de cholera allerhevigst gewoed en 13000 slagtoffers geöiseht; op den dag dat zij uitbrak, den 21 Augustus, stierven reeds 100 lij ders, hetwelk spoedig tot 500 dagelijks toenam en den 29, na een zwaar onweder, tot meer dan 1000 steeg: elk wie kon, zelfs priesters, geneesheeren en apothe kers ontvlugtten de stadwaarin naauwelijks 25000 inwoners oveibleven, die in hun vertrek verhinderd werden door de landbewoners, die een cordon sloten en niemand doorlieten. Door deze afsluiting ontstond ook hongersnood. Vele onschuldigen werden vei mooi d op het vermoeden van vergiftiging en tallooze onbe- gravene lijken des nachts van tijd tot tijd verbrand. Den 12 September kwamen slechts 5 gevallen voor. In de hoofdstad Napels zijn 6000 menschen aan de zelve omgekomen. Rusland-Turkije. De expeditie is eerst den 7 van Varna vertrokken en den 14bij Eupatoria 40 zee mijlen van Sebastopolontscheept, zijnde 25000 Fran- schen even veel Engelschen en 8000 Turken zon der tegenstandaan land gebragt. De schepen zijn dadelijk weder naar Varna teruggekeerd, om de re serve uit 14000 Franschen bestaandeaf te halen. Anapa en Ketch worden intusschen sedert den 4 door sir Edmund Lyons geblokkeerd en zijn ook eeni ge schepen voor Odessa (hetwelk door het meerendeel der inwoners verlaten is) geposteerd, om het afzenden van versterkingen naar de Krim te beletten.— De overwinning van Sehamyl op de Russen heeft de toe stand van het Turksche leger in Azie merkelijk ver beterd Hunne geheele ruiterij heeft den 17 Augus tus, de achterhoede der oP Gumri teruggetrokkenc en uit het kamp van Kars, met eenen aanzienlijken voor raad leeftogt, getogene vijanden achterhaald en over vallen die daarbij 3000 manveel geschut en veld tros verloren.— De uit Moldavië trekkende Russen voeren al het aanwezige vee mede, waarvoor zij met dan papier in betaling gevenzij hebben Braïla bij het verlaten geplunderd.— Te Bucharest zijn thans 12000 Oostenrijkers in garnizoen, tusschen welken en de Turken spanning bestaatwijl de eersten gedurende de

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1