ALKMAARSCHE N°. 40, Maandag 2 October. n ia ©flictccl ©cbccltc. C! lm «ut «ik bcr 00teck. ®21ckcliik0clt ©oersigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3, 50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uilgevers 1IEKM". COSTER. ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AUKMAAR brem-en mits deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat de Patenten van het le Suppletoir kwartaal des loopenden dienst iaars 18f| in gereedheid zijn gebragt en aan de daarbij betrok ken personen welke zich tussclien den 2 en den 14 October aanstaande, des voormiddags van 10 tot 2 ure, ter Secretarie zullen aanmeldenop derzelver aanvrage en tegen mergifte van het ontvangen regit zullen worden afgegeven. Allernaar, den 30 September 1854. Burt/e meest er en V ethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris SP AN J AARDT. Oct. 2 Maand. Israël. Verzoendag. Kermis te St. Maar tensbrug. 3 Dingsd. H.Ewald. Leijden ontzet. 4 Woensd. H. Franciscus van Assisie. 5 Donderd. H. Placidus. Koemarkt te Schagen. 6 Vrijdag. 7 Zaturd. 8 Zondag. H. Bruno. lu gemeste Varkens-markt te Alkmaar. V. M. 's morg. 7,56. H. MarcusSergius en Bacchus. Is raël. Loofhuttenfeest. ALKMAAR ONTZET. Kermis te Driehuizen. Zon op 6,30, onder 5,30. BUITENLAND. Frankrijk. Te Rijssel is nog eene tweede helsche machine ontdekt.— Van geregtigden tot den onder stand van 11 millioen van de 8 milhoen tot uitvoe ring van het testament van Napoleonbestemd voor voormalige olficieren en soldaten van 1792 tot 1815 zijn reeds meer dan 100000 gegronde aanvragenuit alle landen vooral uit Italië ingekomen hetgeen dus niet meer dan 15 francs per hoofd kan bedragen. Ver moedelijk zal dus nog een buitengewoon crediet aan gevraagd worden— Bij keizerlijk besluit is de poh- cie te Parijs gereorganiseerdde algemeene dienst zal voortaan worden waargenomen door 554 en de bij zondere in de arrondissementen der hoofdstad door 2992 personen; de uitgaven die H millioen bedroegen, stijgen daardoor tot 5,600,000 en komen daardoor in betere verhouding tot die te Londen, welke 8 mil lioen bedragen, voor 4764 konstabels, benevens de in specteurs, commissarissen enz. T_ Rusland. De landing der expeditie in de Krim is niet bij Eupatoriamaar bij het zoogenaamde Oude fort, 20 engelsche mijlen ten zuiden van die stad en 30 mijlen ten noorden van Sebastopol den 14, bij het aanbreken van den dag met gunstig weder, begonnen, zoodat vóór den nacht bijna de geheele infanterie en een deel der artillerie aan wal waren gebragtde beide vol gende dagen was het weder stormachtig en werd de ont scheping veel belemmerd door de brandingdoch, met behulp der scheepslieden ijverig voortgezet. Den 18 zoude men van daar opbreken naar Sebastopol en de schepen met het zware belegeringsgeschut langs de kust zenden om hetzelve op een naderbij gelegen punt aan wal te zetten. De Russische troepen hebben zich niet vertoond. Hunne bevelhebber, vorst Menschikoff, heeft aan keizer Nicolaas geschreven dat hij landing, door 3000 vuurmonden beschermd niet kon verhinderen maar den vijand in de bergpassenéven voor Simfe ropol zal afwachten. Zijne stelling wordt genoemd te Bourlioukebij de rivier Almamet 25000 man waarbij nog 15000 verwacht worden. Ook schreef hij dat de inlandsche bevolking, op de nadering der vij anden, hare woonplaatsen verliet, terwijl daarentegen ook de geallieerden op de sijmpathie der Tartaren bogen. De Russische vloot te Sebastopol telt in het geheel 108 bodems, met 2200 stukken.Het corps Russen van generaal Berowskisterk 40000 man dat met den khan van Bokhara naar de zijde van Afganistan zou de trekkenheeft bevel bekomen naar den Caucasus te marcheren denkelijk om de daar aanwezige strijd krachten te ondersteunen en dan naar Trebisonde door- tedringen.Tussclien de Circassiers, onder Daniel- bev. en de Russen onder generaal Wrangel, hebben we der 2 gevechten, tot schade der laatsten, geleverd. Een aantal Polen liepen met 2 kannonnen tot de Tur ken over.Den 19 hebben de Fransche en Engel sche vloten in de Oostzee elkander verlaten de eersten zijn huiswaarts gekeerdde laatsten zullen naar men denkteerst nog eenen aanval op Reval wagen.De bemanning der stoomboot Alban, waarmede de gewonde RussischekrijgsgevangenennaarAbo zijn vervoerd, isdoor de overheden aldaar goed ontvangen en voor de verleende verpleging bedankt. Toen het vaartuig, door onvoor- zio-tio-heid van den loodsop eene rots raakteheeft men° vlijtig geholpen om het weder vlot te maken. Het stoomschip Miranda is uit de W itte Zee te Sheer- ness teruggekomen het heeft de stad Kola gebom bardeerd °en grootendeels vernield doch Archangel door den lagen waterstand, niet kunnen naderen. Turkije. Moldavië is thans ook geheel door de Russen ontruimd. De bevelhebber der Oostenrijksche troepen in de Vorstendommen, generaal von Hessis den 21 September door zijnen keizer gelast zich niet tegen de bezetting van Bra'ila en Galacz door de Tur- keii te verzetten indien Orner-bassa zulks noodig mogt keuren.Engelsche en Fransche ingenieurs bakenen een kanaal af langs den wal van Trajanuswaardoor de Donauvaart met 40 mijlen verkort en aan de Rus sische controle onttrokken wordt. BINNENLAND. Het nederlandsch taalkundig congres is den 21 Sep tember te Utrecht geslotenalstoen waren 172 leden, waaronder vele dames tegenwoordig. Het volgende, in 1856zal te Antwerpen worden gehouden.Op denzelfden dag zijn in het gehucht Overbroek onder Hoensbroekin Limburg7 gebouwen welke met verzekerd waren, binnen het uur, veibrand, en daaibij 2 vrouwen zeer gevaarlijk gewond.— Ter gelegen heid der algemeene vergadering der holl: maatschappij van landbouw, te Dordrecht, hebben den 22>'<, 200 leden aan een diner deelgenomen is den 23 eene hard-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1