BIJBLAD van voor de ALKMAARSCHE COURANT Maandag den 2 October 1854. GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HEEM*. COSTEE ZOON. Zitting van den 27 September 1854, No. 16. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 12 Leden. De Heeren Teengs Telting, v. d. Drift en Bruinvisom ver schillende redenen afwezig. 1. Zijn de notulen der vorige vergadering geresumeerd en goed gekeurd. Daarna is mededeeling gedaan van de volgende stukken: 2. Authorisatie]van Gedeput. Staten, tot regeling der buitenge wone uitgaven vanƒ80372| en 6001 en van het pensioen van den Heer Boogaard. 3. Goedkeuring van dezelven op de voorgedragen suppletoire be grooting, dienst 1854. 4. Magtiging van dezelven tot onderhandschen verkoop van de Ambachtsheerlijkheid Akersloot, aan J. DU, to Zaandam. 5. Proces verbaal wegens gehouden verificatie van de kas der ge meente. Alle voor kennisgeving aangenomen. 6. Kapport op de rekening van het R. C. armbestuur over 1853. In dadelijke behandeling genomen en goedgekeurd. 7. Rapport op de begrooting van het Mannen- en Vrouwen Gast huis, voor den jare 1855. eenige wijziging goedgekeurd, nadat alvorens bij stem ming was beslotendat in het Gasthuis eene badinrigiing met 4 badkamertjes zoude worden daargesteld. 8. Rapport omtrent het onderzoek der begrooting van de Stads Apotheek voor 1855. 9. Rapport als boven van het Aalmoezeniershuis. 10. Rapport als boven van de Stads Armenschool. 11. Rapport als boven van de Hervormde Diakonie. 12. Rapport als boven van de R. C. Armenadministratie. 13. Rapport als boven van het Israëlitisch Armbestuur. Allen ter lezing voor de leden op de Secretarienedergelegd. 14. Rapport der Commissie omtrent het al of niet voeren eener procedure, tegen het Hervormd Diakoniebestuurte Enschedé, wegens verschuldigde verplegingskosten van W. Siemerink. In dadelijke behandeling genomen en op de gronden van het rapport, tot de afschrijving dier pretensie besloten. 15. Rapport op verschillende aanschrijvingenbetrekkelijk de wedde en betrekking van den Gemeenteontvanger. Besloten H. H. Gedeput. Staten te verzoeken om ten dien aanzientot na de definitive organisatie van hetplaatselijkbelastingstelsel, diligent te worden gehouden 16. Voordragt van Burg. en Weth.tot daarstelling van een zelf standig R. Cath. kerkelijk armbestuur. Conform besloten en de uitvoering daarvan aan Burg. en Wt-,th. opgedragen. 17. Berigt van Burg. en Weth. op het adres van D. Nieroptot verlenging van den onderhandschen huur van het huis genaamd de Varkenswaag. Het doen eener nadere voord/ragt daartoe aan Burg. en Weth. opgedragennadat alvorens met den adressant schikking omtrent eene verhooging van huurprijs zal zijn getroffen. 18. Voorstel van Burg. en Weth., om voor Regenten van het Mannen- en Vrouwen Gasthuisde bij de armenwet gevorderde authorisatie van H. H. Gedep. Statentot onderhandsche ver huring der woningen op het Gasthuisaantevragen. Overeenkomstig de voordragt aangenomen. 19. Voorstel van Burg. en Weth. tot den jaarlijkschen openbaren ■t verkooP vau- het aftevallen blad in den Hout en Plantsoenen. Waartoe met goedkeuring der voorwaarden is besloten. 20. Voorstel van Burg. en Weth., tot regularisatie der uitgave van ƒ40,—, vooreen ten jare 1852 verschenen; doch nu eerst ter betaling aangeboden coupon, van eene obligatie ten laste der stad. Ingevolge het voorstel beslotentot de betaling uit de post van onvoorziene uitgavendienst 1854. 21. Berigt op het verzoek van C. van Heesom afstand van grond hij de Schermerpoort. Het verzoek gewezen van de hand. 22. Verzoek van PRoskam c. s.om verbeteringen aan den weg, loopende van af de Israëlitische begraafplaatstot aan de plaats van den Heer Coster. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. tot informatie. 23. Is in deliberatie genomen het berigt van Burg. en Weth. op de onderscheidene adressen van G. Eggers, B. Huiberts en de Wred. Bregman, betrekkelijk zekeren grond, gelegen aan het Heilige Land. Is besloten, de reclame van G. Eggers, op dien grond te erkennen de verbetering bij het kadaster daarop te doen plaats hebbenen ten gevolge van dien de verzoeken van B. Huijberts en de Wed. Bregman te wijzen van de hand. 24. Wordt medegedeeld eene missive van Dijkgraaf en Heemra den van den polder de Schermeer, mcdedeelende het besluit van Hoofd-Ingelanden van dien poldertot bijdrage in den aanleg en het geheele voortdurende onderhoud van een door do stad Alkmaar aanteleggen straatweg, langs een der zijden der Noordervaart, in de Schermeer, gaande van den Omval tot aan de brug bij Schermerhorn. Voor kennisgeving aangenomenen wijders tot aan eene nadere voordragt van Burg. en Weth.omtrent de wijze van uitvoering in deliberatie gehouden. 25. De vergadering wordt opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 3