t ALRMAARSCHE COURAN IN". 43, Inspectie Verlofgangers. Maandag 10 October. (fMficiccl CScbccltc. NATIONALE MILITIE. CUmattak bcr SiSIcck. 02Ickclijkscït (Docvsigt. I Xrs - Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers KERM». COSTER ZOON. li IA JO De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen naar aanleiding van art. 11 van liet Reglement betreffende de Kamers van Koophandel en 1 abrieken, vastgesteld bij Konink lijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad No. 142) ter kennisse van de belanghebbenden: dat op Maandag den 13 Novem ber 1854, des morgens van tien tot een ure, ten Raadhuize dezer Gemeente eene vergadering van Kiesgeregtigden zal worden ge houden, ter verkiezing. 1». Van twee leden voor de Kamer van Koophandel en 1 abriesen alhierin vervanging van de Heeren W. van der Voort en II. J. Co'nijndie als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden,— en 2\ Van een lid dier Kamer, ter vervanging van den Heer J. A. Benit, die als zoodanig uithoofde van vertrek naar buiten s lands, zijn ontslag heeft genomen. Liegende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden van heden af tot en met den 21 dezer ter Secretarie der' gemeente ter inzage van de belanghebbenden. Alkmaarden 7 October 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, roepen mits deze op de zich binnen de gemeente Alkmaar en der- zeiver jurisdictie bevindende Verlofgangers, als: 1". die van de ligting van 1850, van alle wapens; 2» die van de ligting van 1851die belmoren tot de Kavallene, Artillerie en het'bataillon. Mineurs en Sappeurs; 3». die van de ligting van 1852die zijn ingedeeld bij de Ka- valleriede Artillerie en het bataillon Mineurs en Sappeurs, met uitzondering der zoodanigen die gedurende 15 maanden in dienst zijn gehouden om zich op Zaturdag den 21 October aanstaande, des voormiddags ten 9' urete laten vinden vóór het Raadhuis derzelve gemeente, om alsdan te worden gcinspecteerd. Moetende zij zijn gekleed in uniform en voorzien van alle door hen van hot korps medegenomen kleeding- en equipementstukken, alsmede van hunne zakboekjes en re?u verlofpassenmodel lett. H.H. Wordende zij bij deze herinnerddat bij afwezigheidinsubor dinatie of verwaarloozing van hunne equipementstukken, de bepa lingen vervat in art. 183 der wet van 8 January 1817 (Staatsbl. No° 1) en de circulaire van den 23 Junij 1845 No. M/b. (Prov. blad No. 46) zullen worden toegepast. Aan deze inspectie zullen geen deel behoeven te nemen 1° de Miliciens die aan de najaarsoefeningen hebben deelgenoiffim; 2"! de Miliciens der ligting van 1852, behoorende tot deregimen- ten Infanteriedie"langer dan vier maanden in werkelijke dienst zijn geweest 3". de Miliciens diehoezeer ingelijfdtot op heden tot geene werkelijke dienst zijn geroepen geworden. Alkmaar, den 7 October 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. 19 Donderd. H. Petrus van Alcantara. Koemarkt Oct. 16 Maand. H. Eemigius. Najaars Kermis en Koe markt te Purmerend. Koem. te Scha- gerbrug. Yarkenm. te Haarlem. Poort opent en sluit te 6 u. 17 Dingsd. H. Hedwigis. Veemarkt te Purmerend. Scliapenm. te Texel. 18 Woensd. H. Lucas, Evangelist. Paardenm. te Purmerend. 20 Vrijdag. 21 Zaturd. 22 Zondag. te Schagen Haarlem. H. Joannes van Kent. Varkenm. te Alkmaar. Beestenm. te Haaalem. II. Ursula en Gezellinen. H. Hilarion. Vette Koemarkt te Alkmaar. N. M. 's av. 9.44. BUITENLAND. Engeland. In de buurtschap Gatesheadnabij Newcastle, is den 6 October, in eene wolfabriekeen brand uitgebroken waardoor ook een pakhuis met zwavel en chili-salpeter werd aangetasthetwelk met eene ontzettende uitbarsting in de lucht vloog, zoodat vele huizen instortten en de vlammen zichover de rivier de Tijneook aan de stad mededeelden. 20 lijken zijn van onder de puinen gehaald en 200 men- sclien gekwetst. Een aanzienlijke voorraad granen is verloren gegaan. De schade beloopt 1 millioen p. st. Uit Melbourne is te Londen een natuurlijke goudklomp ontvangen van 338 oneen, ter waarde van 1400 p. st., zijnde de grootste die tot nog toe is aangevoerd. 's Rijks inkomsten wijzen in het kwartaal, den 10 Oc tober geëindigd, eene vermeerdering van 550,188 p. st. in vergelijking van het vorige jaar aan; over de laat ste 6 en 12 maanden is die toename 77,897 en 16,580 p. st. Frankrijk. De bekende Barbh is uit de gevan genis van Belle Isle ontslagen en zulks ten gevolge van eeuen brief, waaruit zij nebelangstelling in den wapenroem van Frankrijk gebleken was de keizer vermeende dat iemanddie niettegenstaande zijne gevangenschap, zoo vaderlandslievend gezind bleefzijne vrijheid niet lan ger mogt missen.Het overschot van den maarschalk de Saint Arnaudbegeleid door zijne weduwezijnen schoonzoon den markies de Trcizegnies en den generaal Yussuff, is, met het stoomschip Bertliollette Marseille aangekomen en plegtig ontscheept in tegenwoordigheid der civiele en militaire authoriteiten en van den bis schop aan het hoofd der geestelijkheid terwijl het ge- heele garnizoen onder de wapenen was hetzelve werd in de hoofdkerk gebragt, om den 12 naar Parijs ver voerd te worden, alwaar hetop kosten van den staat, in de kerk der Invaliden zal begraven worden. Men verzekert dat de keizer aan mevrouw Arnaud een jaar- geld van 40000 fr. zal doen uitkeeren.De uit de Oostzee teruggekomen infanterie is geheel te Cherbourg ontscheept. Pkuissen. Te Memel, tegenwoordig de stapelplaats des overlandhandels met Ruslandis in den avond van den 4 Octobereen hevige brand in een vlas- pakhuis ontstaanwelke door een sterken wind aan geblazen tot een houtmagazijn is overgeslagen en steeds voortgaande den geheelen nacht en volgenden dag- heeft gewoed zoodat het grootste gedeelte der oude stadmet 3 kerkende schouwburgvele graanpak- huizenalle scholen het tolkantoorde bank waar-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1