ALKMAARSCHE COURAI N". 43. Maandag 23 October. (Dfllciccl (Scbccltc. £Umattak bcr SOcck. SiSHcfccltjkecïï (Ducrsigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIERM-. COSTER ZOON. RiA De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag "1 ureingezonden berigten een dag vroeger. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR, brengt ten gevolo-e van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 StaatsblNo. 22) bii deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het vóliaarsch suppletoir Koliicr No. 3, voor de belasting op liet Per soneel, dienst lSff, op den C October 1851 door den lieer Staatsraad Commissaris desKonings, in de Provincie N oora- Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Deer Ontvan- vanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaarden 19 October 1S51. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. Oct. 23 Maand. 24 Dingsd. 25 Woensd. 26 Donderd, 27 Vrijdag. 28 Zaturd. 29 Zondag H. Georgius. Zon op 7 onder 5 ure. H. Raphael. Schapenmarkt te Texel. H. Felix a CantalicioChrysanthus en Daria. Koemarkt te Monnikendam. H. Maria Magdalena de Pazzi en Evaristus.Koemarkt te Edam,Schagen. II. Margarita. Vastendag. Varkenm. te Alkmaar. H. Simon en Judas Tadheus. Vette Koemarktte Alkmaar E. K. 'sav. 7.23. Kermis te Egmond Binnen. BUITENLAND. Denemarken. De volksvertegenwoordiging heelt, met 80 tegen 6 stemmenbesloten eene akte van be schuldiging tegen het ministerie optemaken en, den 16 October, met 90 tegen 1 stem, een adres aan den koning goedgekeurd de invoering van eene vrije staats regeling voor het geheele rijk verzoekende het hooger- huis zal ook een dergelijk besluit nemen. Engeland. Het stoomschip Arcticden 20 Sep tember, met 200 passagiers, van Liverpool naar New- York vertrokken, is den 26, met mistig weder, op 65 mijlen van Newfoundland, tegen het h ransche stoom schip Vesta aangevaren en dadelijk gezonkenslechts 45 personen en de stuurman hebben zich met 2 boo ten o-ered. Het vaartuig was te Londen voor 40000, te Glasgow voor 20000 en in de Vereenigde Staten voor 55000 p. st. geassureerd.De koningin heeft eene staatscommissie benoemd voor het bijeenbrengen en beheeren van een „vaderlandsch fonds"ten behoe ve van verminkten en betrekkingen van gesneuvelden in den tegenwoordigen oorlog; prins Albert staat aan het hoofd derzelve en onder de leden telt men lord Derbijlord Shaftesburyde hertog van II ellington o-raaf Nelsonde heer Hume, enz. H. M. heeft voor Ï000 en haar gemaal voor 500 p. st. ingeteekend. De directie van het glazen paleis zal de entreegelden van 1 sh. tot dit doel afzonderen.— Men verwacht maat- reo-elen tegen den handel tusschen dit rijk en Rusland welke thans te landover Pruissen even levendig als vroeger ter zee gedreven wordt; de kooplieden zijn bereids gewaarschuwd om de Russische producten niet meer, zoo als veelal geschiedt, lang vóór de levering te betalen. Frankrijk. Een aantal schepen wordt weder ge huurd om troepenten getale van 25000 volgens anderen van 45000 mannaar de Krim overtebren- gen.Den 13 is op het tentoonstellingspaleis te Parijs eene vlag geplaatst ten blijke dat het reusach tige glazen dak gereed was.De middelen hebben iiT del) maanden dezes jaars 7 millioen francs minder opgebragt dan in het vorige jaar. De begrafenis van den maarschalk de Saint Arnaud heeft den 16 plaats gehad aan het station van den spoorweg was in eene verlichte kapel een katafalk opgerigthet o-eheele garnizoen van Parijs was onder de wapenen, doch de nationale garde niet opgeroepenzoo men vermoedtwegens verschil van voorrang met de kei zerlijke garde. De lykkoets werd getrokken door 6 paarden °en onder anderen gevolgd door 2 rijtuigen des keizers en dat van den Turkschen gezant; de zeemao-t werd vertegenwoordigd door de bemanning van het stoomschip le Gallilée en het Engelsche leger door 2 hoofdofficieren. De lijkdienst werd door den aartsbisschop van Parijs verrigt en bijgewoond dooi de ministersde voorzitters van den senaathet wet gevend ligchaam van den staatsraad en deputation daarvan. De kerk der Invaliden was geheel met zwart behano-en en boven het wapen van den maarschalk alom °de hertogelijke kroon aangebragt waarom men vermeent dat hij kort voor zijnen dood tot hertog is verheven en zijne weduwe den titel van hertogin zal voeren. Gedurende de gansche plegtigheid weid 4 malen een salvo van 13 kanonschoten gelost. Op last des keizers zal eene medaille ter eere des overledenen worden geslagen.De keizerin heeft van den gene raal Canrobert een' brief van dankzegging ontvangen voor de gewijde medaille aan hem geschonken, waar tegen in den slag aan de Alma een vijandelijke kogel isafgesprongenzoodat hij slechts eene ligte kwet suur bekwam. Kerkelijke Staat. Om in het dringende geldge brek te voorzienzijn de inkomende regten op gezouten vleesch versche vruchten en koloniale waren verhoogd. Oostenrijk. De houding van dezen staat tegen over Ruslandwordt meer en meer dreigendde ves tingen Krakau en Premysl en het leger in Gallicie worden ijverig versterkt.— In Boheme is van hooger hand de aandacht gevestigd op Russische spionnen die met de militaire positiën bekend zoeken te wordente Praao- is een koloneldie de artillerie en ammunutie- depöts in oogenschouw nam gevangen genomen en naar Weenen vervoerd. Ook in Hongarije hebben vele ar- restatiën plaatswegens verstandhouding met Rusland. Rusland. Als een blijk van ontmoediging der Rus sen wordt aangemerkt dat zij de rivieren Belbeck Kat— cha en Chernava niet verdedigd zelfs de bruggen niet afgebroken hebben.- o Bijzondere brieven uit S. Peters-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1