iücuws. burg melden dat het gevecht aan de Alma als eene over winning is voorgedragen, waarbij de Russen 1000 en de geallieerden 10000 man hadden verlorendien ten gevolge is de stad geillumineerd geweest. Ook te O- dessa heeft men deze vermeende zege gevierd de di- visien Leprandi en Engelhardt, van de Pruth komende, zijn aldaar in bezetting gelegd.— Om Balaclava zijn zoo vele wijn- en boomgaardendat reeds eenige man schappen door het onmatig gebruik van vruchten zijn overleden. Genoemde stad zal versterkt en door 7000 Turken bezet worden. Voor de belegering van Sebastopol zijn aldaar stukken van 24 en 48 pond elk met 800 tot 1000 schotenen mortieren met 5 a 700 schoten, benevens 15000 schanskorven, 20000 takkebosschen en 18000 palen ontscheept. Het bele geringcorps telt 160000 man met 140 stukken zwaar (lancaster) en 120 stukken veldgeschut. Baarbij wor den nog 200 paixhans kanonnen van de vloot gevoegd, welkewegens het zinken der 7 Russische schepen niet tegen de overigen, die in haast onttakeld en ont wapend zijnkan en wijl dezen zich zeiven opgeslo ten hebben, evenmin behoeft te ageren, bediend door 2000 geoefende zeelieden die om aan hunne strijd lust te voldoen by het lot tot aan het land gaan zijn aangewezen. De vuurtoren aan den havenmond is reeds den 1 October bezet, zijnde de weinio-e werken daarbijop de nadering der vijanden van de zuidzij de, verlaten. 9 batterijen zijn gereed, waarvan 5 tegen het quarantaine fort; bij dezelven zijn 3600 man geplaatst en 60000 man met 150 stukken op den linkeioever \an de Tschernayaom de belegeraars tegen de Russen en de versterking die zij wachten te dekken. Sebastopol wordt door 34000 man met 800 stukken verdedigd aan de noordzijde staat het leger van Menschikof van 30000 man, met 120 stukken veldgeschut. De aartsbisschap van Cherson bevindt zich in de stad om de bezetting en bevolking moed in te spreken van de meeste huizen zijn de daken afgebroken.— Op de Zwarte Zee hebben hevige stor men gewoed, zonder dat de vloten groote schade be komen hebben alleen een Engelsch transportschip is genoodzaakt naar den Bosphorus terug te keeren na 95 van 99 dragonderspaarden te hebben verlo ren.— De Engelsche generaal Tylder is in de Krim o\ ei leden en de kolonel Ghater aan zijne wonden. Een Russisch kolonel is met 50 militairen op de Alands- eilanden verschenen om den staat van zaken optene- men en wilde te Fin by 2 kooplieden in hechtenis ne men, verdacht van verstandhouding met den vijand voor de levering van levensmiddelen zij werden ech ter door 4 a 500 lieden weder bevrijd en zoodra dit bekend weid, giepen allen naar de wapens en nood zaakten hunne voormalige overheersehers te vertrek ken.Keizer Niedaas heeft 3 aan Oostenrijk gren zende gouvernementen in staat van oorlog verklaard De Russen hebben de zeestraat van Jenikale versperd, door 30 vaartuigen te laten zinken. Spanje. De Gaceta heeft den 9 October op last der regeringde namen der geestelijken genoemd welke uit vrees voor de cholerahunne standplaat sen verlaten hadden.De verkiezingen voor de cortes vallen meest al uit in den zin der gematigde progres sisten Espartero is in 14 en reeds 20 vertegenwoor digers zijn elk in 2 districten verkozen op sommige plaatsen was het getal kandidaten bijna even groot als dat der kiezers.De koningin heeft geweigerd op haren geboortedag, bij de revue tegenwoordig te zijn, hetgeen een zeer slechte indruk heeft gemaakt. Turkije. Den 30 September bevonden zich in de hospitalen te Konstantinopel 4100 gekwetsten waar onder 340 Russenonder de gevangene gekwetsten is aldaar ook aangevoerd de generaal Keriakojjzijn de de generaals Kolinof, Gilkanoff en Tschilkonoff iggcIs aan hunne wonden overleden en met krijgseer begraven— Op het Fransche kerkhof te Konstanti nopel is den 3 October in het openbaar een kruis ce- plant, zonder eenig verzet der Turken.— Een dag blad van Marseille wil dat de Sultan aan mevrouw Ar- naud een pensioen van 25000 piasters 's maands heeft toegelegd.In Azie gaan de zaken achteruit, heb bende de Russen hunne vorige positien ingenomen en Bayazed weder bezet. Het verzwakte leger bij Kars ontbeert nog steeds zijnen bevelhebber Ismail Pacha die door ziekte te Konstantinopel terug gehouden wordt. Zwitserland. Het hof van assises te Delsberg in Bern, heeft een jongenvan 12 jaar tot 10 jaren gevangenisstraf veroordeeld welke omdat hij niet ter school verkoos te gaan dat gebouw in brand gestoken hadwaardoor nog 4 huizen vernield werdenver volgens deed hij desgelijks met het huis zijns vaders en eenige dagen later met dat van zijnen oom. BINNENLAND. s Rijks inkomsten hebben in de 9 eerste maanden des jaars bedragen 42,546,372,25^ tegen f41,938,061,63 in gelijk tijdsbestek van het vorige jaar.Den 20 is de dienst op den spoorweg van Antwerpen naar Rotterdam tot Oudenbosch geopendten den 21 die der kantoren van deRotterdamsche telegraaf-maatschappij te BrielleBrouwershaven, DirkslandHellevoetsluis en Rotterdam De veroordeelde H. Kamper heeft zich tegen zijn vonnis niet in cassatie voorzien maar den koning om gratie verzocht.— Het versmalde spoor van den Rhijnspoorweg zal tusschen Amsterdam en Utrecht weldra gereed zijn; reeds zijn uit Engeland de nieuwe rijtuigen ontvangen en thans ook die der 3« klasse van ramen voorzien.Na het mislukken van het voornemen om, op het laatste taalkundig congres tot de oprigting van een gedenkteeken voor Bilderdijk te besluitengaan alsnu te Amsterdam s Gravenhage en Utrecht lijsten omwaarop voor niet meer of minder dan 1,- tot dat doel ingeteekend wordt het zal bestaan uit een zwaan op een voetstukaan de 4 hoeken met vrouwenbeeldenwaaronder d^geschiedenis, en op de voorzijde met het borstbeeld van den dichter. De commissie tot het verzamelen van gelden voor eene nieuwe sterrewacht te Leijden heeft, blijkens voor- loopige opgavenreeds 24000,bijeen, als van de Hollandsche maatschappij van wetenschappen en Teylers- stichting elk 1000,van hoogleeraren te Leijden 3600,van studenten aldaar 900,van offi cieren en leeraren der militaire academie te Breda f 250,van officieren van het Nederl. leger ƒ307, van ingezetenen van Delft en leeraren en studenten der academie aldaar 1200,—, van ingezetenen van Amsterdam/ 5030,—'s Gravenhage 3900,—, Leij den j 2394,Rotterdam 720,IIaarlem/515, Gouda f 300,enz.De cholera heerschtbehalve in de vroeger opgegevene plaatsen ook te Meppel Dedemsvaart, Sinilde, Veenhuizen en vrij hevig te Wer kendam.Den 18 October is de industrieschool te 's Gravenhage van de vereeniging ter bevordering van fabriek- en handwerk nijverheid geopend, met 77 leer lingen.De bekende Barbes, komende van Brussel, heeft den 19", te 's Gravenhage, in het hotel du Lion d'ar vertoefd, en is van daar naar Rotterdam vertrokken. Door den Koning zijn benoemd bij de dienstdoende schutterij tot le. luitenant II. P. Ibink Meienbrink en tot 2e. luitenant (in werkelijke dienst) mt C. F. T. van Maanen, zijnde aan den lea luitenant J C. Koorn een eervol ontslag verleend. ARRONDISSEMEATS REGTBANK. Correctionele Zitting van 17 Oetober 1851. 1. J. K., op Wieringen, verschillende diefstallen met verzwarende omstandigheden en eenvoudige diefstallengepleegd met oordeel des onderscheidstwee jaren gevangenisstraf en kosten. 2. H. G., te Helder, hoon, geldboete van acht Guldens en kosten. 3. A. V., te Petten, bedelarij, gevangenisstraf van drie maanden en kosten. 4. J. K. B.te Amsterdam bedelarij na vroeger, wegens bedelarij, veroordeeld te zijn geweest, veertien dagen gevangenisstraf en kostenmet last dat hij na het uiteinde der straf naar de bedelaarskolonie zal worden overgebragt. 5. G. S.ook wel genaamd G. P.vrouw van A. V.te Fctten hoongeldboete van acht Guldens en kosten.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2