ALKMAARSCHE N°. 45. Maandag 6 November. (JDtliciccl (Bcbccltc. £Um<tnak bet* ®2ilcck. 10 Vrijdag. 2®tcfcclijk0clt ©uersigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers KERM». COSTER ZOON. 1 v/ O De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigteu een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze, naar aanleiding van art. 3 der keure op het houden van Varkeus, binnen deze Stad, op den 22 September 1846 door den Raad dezer Stad gearresteerd, ter kennisse van de belanghebbenden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30 dezer maand ophouden van kracht te zijn en zij diens volgens, voor zooveel men verlangen mogt die gunst te behouden, op nieuw behooren te worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af tot en met Hen 30 dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderdvan des voormiddags 10 tot des na middags 2 ure, terwijl van hen, die daarvoor eene 'toelating voor het jaar 1853 hebben gehad, niets dan de overlegging dier acte tot nadere beoordeeling vereischt wordt. Alkmaar, den 4 November 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris Sl'ANJ AARDT. Nov. 6 Maand. 7 Dingsd. 8 Woensd. Magere Koemarkt te Alkmaar. II. Willebrordus. Vette Paarden- en Veulenmarkt te Alkmaar. Zon op 7.80, onder 4.30. 9 Donderd. H. Theodoras. Koemarkt te Scbagen. Koeijen- en V arken markt te Medenblik. H.Andreas Avellinus, Tryphon, Respi- cius en Nympha. Varkenmarkt te Alk maar. Koemarkt te Enkhuizen. Koei jen- en Varkenm: te Hoorn. H. Martin us. Koemarkt te Velzen. H. Lebuinus. Kermis te Assendelft. L. K. 's av. 10.28. 11 Zaturd. 12 Zondag. BUITENLAND. Engeland. Van het stoomschip Arctic zijn 109 schepelingen gered en laatstelijk heeft men nog ver nomen, dat de kapitein met een 40 tal door de Cam bria te Montreal is aangebragt.Het gouvernement is voornemens in het voorjaar weder eene expeditie naar het noorden te zenden, om nadere onderzoekin gen omtrent sir Franklin te doen; het bevel daarover is dr. Rae aangeboden.Het gemeentebestuur van Londen heeft 2000 p. st. gegeven voor het „vader- landsche fonds." Het concert ten behoeve daarvan den 29 Oct. door de muziek der Fransche guides, in het glazen paleis te Sydenham gegeven is door 39,191 personen bezocht en heeft 9000 p. st. opge- bragt.In eene fabriek bij Newcastle worden 25 toestellen vervaardigd om de gezonkene Russische sche pen voor de haven van Sebastopol weg te ruimenzij worden met kruid en slagpoeder gevuld en door galvani sche batterijen ontstoken.Bij gebrek aan vrijwilligers voor de Krimheeft de regering het handgeld met 2 p. st. verhoogdzijnde thans voor de ruiterij 6 p. en voorliet voetvolk 7 p. 15 sh.daarenboven is de gevorderde lengtemaat met 2 duimen verminderd. Bij Portsmouth zullen belangrijke werken tot verdedi ging der kust en bij Londen een vast legerkamp van 10U00 man aangelegd worden. Frankrijk. Op Jast des keizers zullen de namen Bomarsund en Alma geplaatst worden op de vaandels der regimenten welke bij de krijgsbedrijven aldaar zijn tegenwoordig geweest. Aan prins Napoleon is de mi litaire medaille verleend voor zijn moedig gedrag aau de Alma. De regering doet te Lyon 100000 paren klompen maken voor het leger in het Oosten.Het Theatre du Cirque dat reeds alles gereed had voor eene voorstelling der „inneming van Sebastopol", heeft, bij het uitblijven dier gebeurteniszich vergenoegd haar drama omtewerken tot „de slag bij de Alma De maire van Calais heeftop last van den minister Drouin de Lhuysaan den Amerikaanschen gezant de Soulé te Madrid, den doortogt door Frankrijk gewei gerd zoodat dezelve naar Londen is teruggekeerd en zulks op grond der wetten van 1809 en 1811, volgens welke een Fransch burgerdie in een ander land genaturaliseerd iszonder verlof niet in zijn va derland mag terug keerende ware reden schijnt ech ter dat de Soulé, reeds berucht door zijn duel met den Franschen gezant in Spanje, den markies de Turgot in verstandhouding staat met Kossuth Ledru-Rollin Mazzini en andere democraten. De Amerikaansche ambassadeur in Frankrijk Mason heeft gedreigd zijne passen te nemen. Rusland. Eupatoria is niet door de Russen her overd, maar steeds in het bezit der geallieerden; den 11 liep in het leger van dezen voor Sebastopol het geruchtdat de bij Simferopol geposteerde vijand ee- nen aanval zoude ondernemen en de Grieken te ge lijk Balaclava in brand steken; daarom zijn alle Grie ken uit die plaats verdreven.Volgens het openbaar gemaakte legerberigt van Menschikoffwegens den sla" aan de Alma, verloren de Russen 17(12 dooden en hadden zij 2720 gekwetsten. De door de Fran schen buit gemaakte reiswagen van dien vorst zou eene diligence tusschen Odessa en Sebastopol geweest zijn waarin een schrijver en een bediende van hem gezeten waren, die met inkoopen terugkeerden.Bij den aanval van den 17 op Sebastopol was het vuur der britsche schepen grootendeels gerigt tegen de bat terijen Konstantijn en Alexanderhetwelk heftig beant woord werdzoodat de vloot 90 dooden en 2 of 300 gekwetsten bekwam en vooral het linieschip Agamemnon veel te lijden had. Het geschut der quarantaine-bat terij werd echter tot zwijgen gebragt en daarmede waarschijnlijk het beoogde doel bereiktzijnde het bombardement van de zeezijde niet hervat. Te land was het vooral gemunt op de buitenwerken van den sterken toren Wolochoff en ook daar het oogmerk bereikt om het geschut der belegerden te doen zwij gen en alsdan nieuwe batterijen te maken om bres te schieten. Het meest leden de Russen aan het bastion N. 3, alwaar 33 stukken gedemonteerd zijn en de be diening 3 malen verwisseld maar de schade hersteld werd. Volgens hunne opgaven bekwamen de vesting werken weinig schade en konden 's avonds slechts 2 Engelsche veldstukken het vuur voortzetten, terwijl de

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1