tillensten gedood of gekwetst werden en vervolgens door het vernielen hunner marinebatterij konden alleen de Engelschen het vuur voortzetten en hebben de Fran- schen het eerst den 19 hervat; echter is den 18 op verschillende plaatsen brand ontstaan en ook een Rus sisch kt'uidmagazijn gesprongen hetwelk daarentegen den 20 geschiedde met dat van de batterij op de bouwvallen van het oude Chersonesuswelke daarop zweeg. Denzelfden dag is het eene kleine afdeeling Kozakken gelukt om tot voor Eupatoria doorgedron gen, na het verjagen van eenige Tartaren een trans port van ruim 1000 stuks vee te bemagtigen. In den nacht van den 20 op den 21 heeft een uitval der be zetting bij eene batterij8 mortieren en 4 kanonnen vernageld en den volgenden nacht een Russisch piket eene Engelsohe patrouille van 40 man verstrooid en lord Dunkellin gevangen genomen.Den 25 had de onverwachte aanval van 20000 Russen plaats, op de door de Turken bewaakte forten bij Balaclava, die daaruit wijken moesten; tie Engelsche ruiterij die aan stonds ter huipe snelde, had veel te verduren door het uit die batterijen tegen haar gerigte vuur zoodat zij 400 man verloor, alsmede 86 gevangenen, waar onder 3 officierenlater door de Franschen dapper ondersteund werd de vijand afgeslagen doch niet ge heel verdreventen minste hij hervatte den volgenden dag met 8000 man den aanvalmaar werd toen met meer verlies in zijn oogmerk verhinderd.Den 24 was de laatste paralel der geallieerden op 300 ellen afstand gereed gekomen zij schieten dagelijks 75000 projectilen maar lijden veel door ziekte en gebrek aan levensmiddelende Engelschen hebben sints de landing door ziekte en het vuur des vijands reeds 9000 man verloren.Het stoomschip Laromiguièremet 500 zieken van Balaclava naar Konstantinopel gaan de is voor Varna vergaan. De menschen zijngered. Volgens Russische berigten heeft de generaal Nikolai eene groote overwinning op Schamijlbij de Grosna- ja op de grenzen van Circassië behaald. Spanje. De begrooting voor het koninglijk huis is van 47 tot 34 millioen realen ingekort waarbij 24 voor de koningin.Den 27 October heeft deze aan den generaal San Miguel haar verlangen betuigd de officieren der nationale garde bij zich te zien300 heb ben daaraan voldaan en uit naam derzelven heeft ge zegde generaal haar betuigd dat zij bereid waren tot handhaving der ordehetwelk hem door een aantal zeer kwalijk is genomen70 hunner zijn echterna afloop der receptietot de koningin teruggekeerd om haar van hunne trouw te verzekeren.De ge neraal Dulce heeft zijne aanstelling tot luitenant-gene raal en het grootkruis der orde van Karei III, als be looning voor zijn deel aan de omwenteling, terugge zonden omdat die eene andere wending heeft geno men dan zijne bedoeling wasden 30 October heb ben meer dan 6000 personen hem deswegens eene se renade gebragt.Voor de cortes zijn niet meer dan 40 a 50 ultra-liberalen gekozen Den 8 heeft de ko ningin die vergadering geopend en verklaard dat zij het nimmer met meer genoegen gedaan had; dat zij sedert den 26 Julij de waarheid heeft leeren kennen, enz.De ontvangsten zijn in de verloopene maanden .17 millioen realen beneden de raming gebleven. TüKKUE. De Russen hebben de brug over den Donau bij Isaktscha afgebrokenwaarbij eene scher mutseling is ontstaan en zij 32, de Turken 40 man verloren hiermede vervalt dus het gerucht van eenen inval in de Drobutschka. BINNENLAND. Den 3 Nov., des avonds 9 ure is het bovengedeelte van het woonhuis van den grutter H. J. Leupen, aan de groo te Houtstraatbij de Vest, te Haarlem, door eenen feilen brand vernield, die te 12 ure gebluscht was. Den 5 November zijn de stoomschepen Cycloop en Amsterdamvan rijkswegeop verzoek van de kamer van koophandel te Amsterdam van het Nieuwe Diep vertrokken om de Nederlandsche schepen met gra nen door de Sont te slepen.In den nacht van den 5«n op den 6«» is de ringdijk van dc nieuwe hulp boezem der Rottebij Rotterdam o-ver eene lengte? van 60 ellen over den polder Rubroek doorgebro ken waardoor de begraafplaats de buitenverblijven onder Crooswijk en de huizen aan den Goudschen weg onder water zijn geraakt.Den 6 is te Haar lem overleden de heer m*. C. Sandenbergh Matthiessen, heer van Petten en Nolmerbanridder van den Ne- derlandscben leeuw en de militaire Willemsorde lid van de staten van Noord-Holland dijkgraaf van het Geestmerambacht en van de Schager- en Niedorper Koggen directeur der Hollandsche maatschappij van wetenschappen enz.Den 7, des morgens, geraakte Ger- rit van der Hak, te Scheveningen, des zomers eerste badknecht van den heer Maasen des winters den kost winnende met het gevaarvol beroep van ankers in zee te brengen, daarmede met zijnen broeder be zig zijndein een trekgatwaaruit hij hoe ervaren zwemmer ookzich niet kon reddenzoodat hij in weinige oogenblikkenin de branding omkwam. De ongelukkige Iaat eene vrouw en 3 kinderen na Denzelfden dag is de aartsbisschop van Utrecht naar Rome vertrokkenvergezeld van den bisschop van Adras en de pastoors van Eindhoven en Soest; hebben de heeren van HoëvellJespersvan Bos- seWesterhoff en Thorbecke bij de tweede kamer een voorstel ingediend, om, met 1°. April, den accijns op de brandstoffen afteschaffenwaardoor de staat een bedrag van 2,500,000,zoude missen, hetwelk meer dan opgewogen wordt door het vermoe delijk overschot van 3,200,000,op de dienst van 1855 niettegenstaande de voorgedragene verhoogde uitgavenen is een veehandelaarbij het te drif tig afrijden van den dijkaan den Heldervan liet krat der wagen geslagen en door een der wielen over het hoofd gereden, zoodat hij dadelijk den geest gaf.Te Rhijnsburg is voor een bedrag van 45000 aan bloemkoolvoor Engeland ingemaakt waaronder voor één Amsterdamsch huis voor 25000., zijnde 2500 okshoofden.Den 8 omstreeks 9 ureis een groot gedeelte van een der torens van de laatstelijk inwendig zeer verfraaide, doch daardoor niet sterker ge- wordene R. C.St.Walburgskerk, te Arnhem, ingestort en het orgel bedolven waardoor eene schade van 50000. is veroorzaaktdoch gelukkig geene menschen zijn omgekomen.Te Krommenie hebben alle raadsleden hun ontslag genomen uithoofde der moeijelijkheden bij het maken van een hoofdelijken omslagvolgens art. 243 der gemeentewet. .SM.ibs iltcuws. Zondag morgen, den 5, is, uit de gracht bij de Stads- timmerwerf, het lijk opgehaald van eene vrouw die door haren man bij zijn ontwakengemist werdbij het uitwerpen van een' pot is zij door de duisternis misleid in het water geraakt en dus verdronken. In de voormiddag godsdienstoefening heeft ds. Abresc/i zijne gemeente berigt dat hij het ontvangen beroep naar Middelburg had aangenomen. Door de predikanten der hervormde gemeente al hier is besloten om in Januarij 1855 de toga als ambstgewaad aan te nemen. (Naar wij vernemen hebben de pred. te Helder reeds op 1. 1. Zondag daarmede een begin gemaakt en bestaat bij velen in deze classe het voornemen dat voorbeeld eerlang te volgen.) Het kantoor der electro-magnetische telegraaf te dezer stede staat alsnu in gemeenschap met de volgen de stations hier te lande Amsterdam en het Nieuwe Diep, 25 woorden ,50, 50 woorden 1, en 100 woorden 1,50. DordrechtGorinchem's Graven- hageHaarlem Rotterdam en Utrechtenkelvoudig berigt van 25 woorden 1, Delft, idem 1,25, Leij- den en Schiedam 1,30, Arnhem, Assen, Breda, Gro ningen 's Hertogenbosch MaastrichtVlissingen en Zwolle f 1,50 Brielle 1,60, Dirksland en Hellevoet- sluis 1,75 en Brouwershaven 2,20. Voorts in het buitenland met alle reeds geopende kantoren in Bel gië geheel DuitschlandDenemarkenEngeland FrankrijkIerlandItaliëSardinië en Zwitserland.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2