ALKMAARSCHE COURA V. Maandag 20 November. (JDfliciifcl (BcbecMc. SJUcfrclijkscft (Ducrzigt. bcr 212Hcck. T TELEN feS -T ?/-&• Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM>. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van I5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, belialve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, breasreii mits deze, naar aanleiding van art. 3 der keure op het houden van Varkens, binnen deze Stad, op den 22 September 1816 door den Raad dezer Stad gearresteerdter kennisse van de belanghebbenden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30 dezer maand ophouden van kracht te zijn en zij diens- volgens, voor zooveel men verlangen mogt die gunst te behouden, op nieuw behooren te worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af tot en met"den 30 dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderdvan des voormiddags 10 tot des na middags 2 ure, terwijl van hen, die daarvoor eene toelating voor het jaar 1853 hebben gehad, niets dan de overlegging dier acte tot nadere beoordeeliug vereischt wordt. Alkmaarden 1 November 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. db LANGE. Be Secretaris SPANJAARD'!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits deze ter kennisse der belanghebbenden: Dat van stads wege de Hoofd-Commies A. Swart is gecom mitteerd tot de opneming der Patenten, bij art. 36 der wet op dat middel bepaald, en dat door dezen met den deurwaarder der directe belastingen, ingevolge de bepaling der wet, daartoe (aan vang nemende den 15 dezer maand) zal worden overgegaan. Weshalve een ieder wordt uitgenoodigd en voor;zooveel noodig gelast, dezelve ambtenaars in die kwaliteit te erkennen en hen alle verlangde inzage en ophelderingen te verleenen. Alkmaar, den 11 November 1851. Burqemcester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SPANJ AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbendendat de verkfezin°- van nog één Lid voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken binnen deze Gemeente zal plaats hebben op Wioensdag den 29 November 1851, des morgens ten 10 ure, en zidks bepaaldelijk uit de Heeren B. de WitP. Bruinvis de Lange en K. Kruijt die bij de laatste stemming de meeste stemmen hebben verkregen. Alkmaar, den 17 November 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. db LANGE. Be Secretaris, SPANJAARD'!. Nov. 20 Maand. 21 Dingsd. 22 Woensd. 23 Donderd. 24 Vrijdag. 25 Zaturd. 26 Zondag. H. Felix van Valois. Koemarkt te Purmerend. O. L. V. opdragt. Veemarkt te Pur merend. N. M.'smorg. 10,21. Onzigt- bare zonsverduistering. H. Caecilia. Magere Koemarkt te Alkmaar. Paardenm. te Purmerend. H. Clemens en Felicitas. Koemarkt te Schagen. Varkenm. te Medemblik. H. Joannes van het Kruis en Chryso- gonus. Varkenm. te Alkmaar. Koe- en Varkenm. te Hoorn. H. Catharina. Koemarkt te Velzen. H. Petrus van Alexandrie. Zon op 8 onder 4 ure. BUITENLAND. Rusland. Den 25 Oct. heeft Menschikoffdoor de charge der Engelsche ruiterijwelke door den ge neraal Canrobert wel dapper maar roekeloos genoemd wordt, 230 dooden en 290 gewonden gehad. De vooruitgehragte werken der geallieerden waren slechts door 1500 Turken bezet, die zonder tegenstand de vlugt namen. Den 26 bleef de generaal Liprandi op de door hem bezette hoogtenin den rug en op de flank der Engelschenzonder de gemeenschap van dezen met Balaclava te kunnen beletten; ook zijne po ging om hen uit hunne positie te verdrijven mislukte. Te gelijk werd een uitval der bezetting op de divisie van den generaal Lacy Evans afgeslageneen kort maar levendig en schitterend wapenfeit, waardoor de Russen 600 man, waaronder 130 dooden en 80 ge vangenen, en de Engelschen 84 man, waaronder 12 gesneuvelde en 5 gekwetste officieren verloren. Reeds den 20 was het Engelsche leger zoo gedund dat de soldaten op de 24 uren slechts 5 uren konden rusten de paarden werden alleen met distels gevoed; zoutmelk en boter ontbraken geheel en de bevelheb ber Raglan genoot, na een dag marcherens, niet dan een weinig varkensvleesch met rum en waterde clior lera heeft echter opgehouden te woeden.Den 28 vermeesterden de Engelschen 193 gezadelde paarden, zonder ruiters en den 30 werd weder een uitval door den generaal Bosquet afgewezen.De admiraal Na- miclioff is van zijne wonde hersteld en heeft liet hevel over Sebastopol weder op zich genomen waarvan de bezetting, met de troepen van Menschikoff daarbuiten, op 120000 man geschat werd. Naar opgave van Pool- sche deserteurs waren daar binnen reeds 5000 doo den en vooral de artilleristen zeer verminderd zoo dat het geschut door galeiboeven bediend moest wor den.De krijtachtige steen waarvan de vestingen gebouwd zijn schijnt weinig door het geschut bena deeld te wordenhet zuiderkwartier der stad is ech ter bijna geheel vernield.Eene batterij voor 30 st, op 200 vademen afstand kon door het vuur der be legerden niet gewapend wordendoch werden daaren tegen 2 nieuwe batterijen elk van 32 st.tegen liet mastbastion opgerigt.Den 4 gehikte liet aan de Fransche bresbatterij, op 150 el van den wal gelegen, eene bres te schieten van genoegzame wijdte om den storm te ondernemen't welk den volgenden dag zou de geschiedendoor 4000 mandoor het lot onder 8000 vrijwilligers, die zich aangeboden hadden, aan gewezen onder aanvoering van prins Napoleon.Het Russische leger, versterkt door de troepen van den Do- nau en de reserve der zuidelijke provinciën en tot de grootste geestdrift aangevuurd door de tegenwoordig heid der grootvorsten Michaël en Nicolaus, trachtte zulks te voorkomen door 2 uitvallen te 1 uur, aan de regtervleugeltegen het Engelsche kamp, en te 2 uur, op de Fransche positie, aan de linkerflank; aan de eerste werd eene batterij vermeesterddoch de Engel- v|

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1