ALKMAARSCHE COURAl N0. 48. Maandag 27 November. £Um.it!Afe bctr 2£tccfc. •/f.gfiv (JMticiccl (Bcbccltc. 2®lcïicUjk0cït (Docrsigt. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. 'lil! i S IA "V De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen"tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. AANBESTEDING. Op Woensdag den 13 December 1851, des namiddagsten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commis saris des Konings in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bij zijn van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaataan het Gouvernements-gebouw in de St. Janstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed: Het doen van eenige herstellingen aan de Kerk der Her vormde Gemeente te Hensbroek. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenboven en behalven aan liet Gouvernements gebouw te Haarlemin de voornaamste Logementen en Koffij hui zen alste Amsterdam in het Noord-llollandsclie en Poolsche Koffij- huis in de Kalverstraat, in liet IVapen van Medemblik op den Dam, in het Vosje op het Rokinin het Harlinger Veerhuis op de Texel- sche Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aan het IJ en in de Bel op den hoek van het Haarlemmerpleinte Haarlem in de Kroon in het Noord-Hollandsche Koffij huis, in de Roskam, in den Glazenwa- genen bij A. Houtman te Alkmaar in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het wapen van Haarlem; te Hoorn in den Boelen en in het onafgemaakte Schip te Rur merende in de Vei guide Roskam te Medemblik in de Valkte Nieuwe Diep hij Ilinen en in den Burg te Helder in hel Heeren Logementte Enkhuizen in de Valk; te Momickendam in den Boelen; te Zaandam in den Otterte Buiksloot in het Roode Hert; te Edam in liet Heeren Logementte Beverwijk bij J. Bronkhorstte IVeesp in de Roskam; te Muiden in het Hof van Holland; te Naarden bij Jurrissen en te Hensbroek op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 9 December aanstaandedoor de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing wor den gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG.als bij den Heer Inge nieur P. J. H. llajmardte Alkmaaren bij Kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen mits deze, naar aanleiding van art. 3 der keure op het houden van Varkens, binnen deze Stad, op den 22 September 1846 door den Raad dezer Stad gearresteerd, ter kennisse van de belanghebbenden Dat alle in den loop dezes jaars daartoe verleende vergunningen met den 30 dezer maand ophouden van kracht te zijn en zij diens volgens, voor zooveel men verlangen mogt die gunst te behouden, op nieuw behooren te worden aangevraagd. Dat deze aanvrage zal kunnen geschieden ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af tot en met den 30 dezer maand, dagelijks (des Zondags uitgezonderdvan des voormiddags 10 tot des na middags 2 ure, terwijl van hen, die daarvoor eene toelating voor het jaar 1853 hebben gehad, niets dan de overlegging dier acte tot nadere beoordeeling vereiseht wordt. Alkmaar, den 4 November 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris SP AN J AARDT. Op den 6 November 1854bij gelegenheid van de Veemarkt te Alkmaaris op een der Stallen aldaar blijven staan, een Zwart Bont Kalf. De regthebbende kan zich tot terugbekoming van gemeld Kalf, onder opgave der bewijzen van eigendomvervoegen aan het Bureau van Politie te Alkmaar. De Commissaris van Politie, J. van BREMEN. Nov. 27 Maand. Kleine Najaarskoemarkt te Hoorn. Paardenm. te Schoorl. E.K. 's m. 2,54. 28 Dingsd. 29 Woensd. Vastendag. o(J Donderd. II. Andreas. Lammerentn. te Edain Varkenm. te Medemblik, Veulenm te Schagen. Dec. 1 Vrijdag. Varkenmarkt te Alkmaar, Koeijen-en Varkenm. te Hoorn. 2 Zaturd. II. Bibiana. 3 Zondag. Eerste Advent. Besloten tijd. BUITENLAND. Baden. De conventie tusschen dezen staat en Bo rne heeft haar volkomen beslag erlangd het beheer der geestelijke goederen ondergaat geene verandering; de aartsbisschop zal de geestelijken der kerspelen be noemen de vervolgingen tegen de weerspannige gees telijken v orden gestaakt en de ban tegen den geeste lijken raad uitgesproken is niet opgeheven. Engeland. Deflotillevan drijvende stoombatterijen zal uit 40 stuks bestaan, elk 2000 ton grootbomvrij met ijzer bekleed en gewapend met 13 van de zwaar ste lancasterkanonnen.Voor het leger in de Krim worden 1000 houten huizen, elk voor 20 man, ver vaardigd waarvan reeds 200 ingescheept zijn.De regering heeft thans zoo vele particuliere stoomschepen in dienstdat de vrachten over één jaar berekend circa 3 millioen p. st. beloopen de West-Indische stoom boot-maatschappij heeft aangekondigd na den 2 Dec. geene vrachten meer naar Brazilië en West-Indië te kunnen aannemen.— De koningin heeft lord Raglan tot veldmaarschalk verheven.Door het verhoogde handgeld nemen te Londen dagelijks 100, te Liver pool 150 man dienst.— Voor het „vaderlandsche fonds" is reeds 87000 p. st. bijeengebragtook te New-York is daartoe 500000 dollars verzameld. IRANKRJJK. Het leger in het oosten, dat thans reeds uit 6 divisien bestaat, zal weder met eene 7e. en 8e. vesterkt worden onder de bevelen der gene raals Dulac en de Salleswelke beide reeds te Mar seille aanwezig zijn.De plaatsvervangers zijn te genwoordig nog duurder dan tijdens Napoleon 1. Kusland Aangaande den bloedigen slag van In- kerman, den 5 Nov. geleverd zijn nader de volgendebij zonderheden bekend geworden De Russische generaal Bannenberg overviel met eene groote overmagtdoor 90 stukken veldgeschut ondersteund en begunstigd door een' zwaren mist, de Engelsche linie onder den luite nant generaal G. Cathcart, die met 8000 man den vij and weerstond, tot dat eerst de Fransche brigade Montel en spoedig daarna de divisie Bosquet van 6000 man hem ter hulpe kwam welke troepen inzonder heid de Zouaven, door eene vreesselijke charge, met geveld geweer, zulk eene groote slagting onder de Russen aanrigtten dat zij in wanorde de vlugt namen en hunne positie ingenomen werd. Den hertog van Cambridge en den generaal Bosquet werden de paar den onder 't lijf doodgeschotenhet gedrag van den laatste was zoo schitterend dat de Engelsche solda-

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1