ALKNIAARSCHE COUR A IN". 49. f, i5 Maandag O 4 December. (THTictccl (ScbccUc. QUttttiuak bcr Sffitccfï. eiSHcfccIijkscït (Ducrsigt. tEGELEN Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusscben 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. UIA De Advertentiën kosten van I5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. AANBESTEDING. Op Woensdag den 13 December 1851, des namiddags ten 2 ure zalonder nadere approbatiedoor den StaatsraadCommis saris des Ko'nings in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs afwezen, door "een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bij zijn'Van den Heer'Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gouvernements-gebouw in de St. Janstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed Het doen van eenigê herstellingen aan de Kerk der Her vormde Gemeente te Hensbroek. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggenboven en behalven aan het Gouvernements gebouw te Haarlemin de voornaamste Logementen en Koffijhui- zen alste Amsterdam in het Noord-Hollandsche en 1 oolsche Kofftj- Ms in.de Kalverstraat, in het Wapen van Medeniblik op den Dam, in het Vosje op hèt Rokinin het Harlinger Veerhuis op de Texel- sche Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aan het IJ en in de Bel, op den hoek van het Haarlemmerpleinte Haarlem in de Kroon in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Roskam, in den Glazenwa- genen bij A. Houtman te Alkmaar in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het wapen van Haarlem; te Hoorn in den Doelen en in het onaf gemaakte Schipte P urinerende in de Vergulde Roskam; to Medeniblik in de Valk; te Niemee Diep bij Ihnen. JCn in den Burg te Helder in het Heeren Logementte Enkhuizen n de Valk; te Monnickendam in den Doelente Zaandam in den Otterte Buiksloot in het Roode Hertte Edam in het Heeren Logementte Beverwijk bij J. Bronkhorstte Weesp in de Roskamte Muiden in het Hof van Hollandte Naarden bij Jurrissen en te Hensbroek op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 9 December aanstaandedoor de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing wor den gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG.als bij den Heer Inge nieur P. J. 11. Haijwardte Alkmaaren bij Kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. Op don 0 November 1851, bij gelegenheid van de Veemarkt tc Alkmaaris op een der Stallen aldaar blijven staaneen Zwart Bont Kalf. De regthebbende kan zich tot terugbekommg van gemeld Kalf, onder opgave der bewijzen van eigendom, vervoegen aan het Bureau van Politie te Alkmaar. De Commissaris van Politie, J. van BREMEN. H. Barbara. V. M.'s nam. 1,54. H. Petrus Chrysologus en Sabbas. H. Nicolaas. 7 Donderd. H. Ambrosius. Maria- Ontfangenis. H., Eutychianus. Varkenm. te Alkmaar, Koeijen- en Varkenm. te Hoorn. 9 Zaturd. H. Franciscus Xaverius. 10 Zondag. Tweede Advent. H. Melchiades. Dec, 4 Maand. 5 Dingsd. 6 Woensd, 8 Vrijdag BUITENLAND. Engeland, Gedurig worden versterkingen naar de Krira gezonden zoodat het leger van lord Raglan binnen 3 weken op 36000 man zal gebragt zijn. Het naar Konstantinopel bestemde schip Mary Gra ham nabij Sunderland voor anker, is den 23 Nov. des avondsdoor een plotseling opgekomen stormop liet strand geworpen en verbrijzeldvan de 24 man werd slechts 1 gered.De barakken voor de Ivrim zijn allen gereed, 28 voet lang, 16 breed, aan de zijden 6 en in 't midden 11 voeten boog, van een kagchel voorzien en liet dak met asphalt gedekt. Te Liverpool is voor liet „vaderlandsclie fonds" reeds 20000 L ingeteekendook de regering van Canada heeft een gelijke som aangewezen onder bepaling dat de helft aan gekwetsten en betrekkingen van gesneu velden van het Fransclie leger zal worden verstrekt. Het Parlement is tegen den 12 December bijeenge roepen, waarschijnlijk om over de noodige oorlogskos ten te beraadslagen.De regering heeft ook te Luik miniébuksen besteld omdat de binnenlandsche fabrie ken nog niet voldoende voor de behoefte zijn.Te Leeds zijn bewegingen ontstaan doordien het gemeen zich verzette tegen het aanplakken van gedrukte ver maningen van de vrienden des vredeshet verzet werd eene vechtpartij welke de policie deed eindigen door de papieren afterukken. Te Manchester is een stroo- pop voorstellende het parlementslid dier stad J. Bright, (een der vrienden van de vrede die onlangs, bij open baren brief, den oorlog met Rusland heeft afgekeurd,^) en waarop sfondt: Brightde vriend van Nicolaus" op straat verbrand.Het leger in het Oosten wordt van 4 tot 6 divisiën vermeerderd. Frankrijk. Eenige Engelsche bladen zijn in beslag genomen zoo men wil omdat daarin het gedrag van prins Napoleon wordt veroordeelddie den 5 Nov. wel aan het hoofd zijner divisie op het terrein is gekomen, maar vóór het gevecht zijn commando aan den gene raal Monnet heeft overgedragen. De waarheid is dat bij de roode loop had en niet te paard kon blijven. Hij is ook niet naar Konstantinopel vertrokken, voor dat in den krijgsraad besloten was den stormloop uittestel len tot de aankomst der verwachte hulptroepen.De brochure van eenen apotheker te S. Brieuxin Bre- tagnedie uit waarnemingen van den barometer op maakt of er in de Krimhevigminder of niet ge schoten wordtbeleeft reeds een' tweeden druk.De keizer beeft aan Canrobert magtiging verleend om of ficieren van het expeditie leger tot hoogere rangen te bevorderenenop voorstel van den minister van oorlogook om krijgslieden liet legioen van eer te schenken.De cholera is te Parijs verdwenen tot 19 Nov. heeft zij in Frankrijk 120,760 offers geëischt, over 4743 gemeenten.Het Oostzee-eskader zal niet te Cherbourg overwinterenmaar mede troepen en materieel naar de Krim brengen.Men wil 2 dat van de divisien naar Bessarabie zullen gaan om den aan val van Omer-bassa te ondersteunen.De wetgeven de kamer en de senaat zijn tegen den 26 Dec. opge roepen.Aan 's Rijks munt worden 3 gedenkpen ningen vervaardigd op den slag van de Almaop die van Inckerman en op wijlen den maarschalk St. Amaud. Rusland. De berigten van het oorlogstooneel zijn nog opgevuld met bijzonderheden aangaande den slag van Inckerman en de gevoelige verliezen der gealli eerden ter zeedoor den hevigen storm in de Zwar te Zee, op 14 November. De aan-en uitval der Rus sen werd ondernomen wijl het bekend was dat den 5 Nov. de bestorming zoude geschiedende magt van

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 1