BIJBLAD voor de ALKMAARSCHE COLRAAT van Maandag den 11 December 1854. GEMEENTERAAD. 20. 1. 4. 6. Zitting van den 6 December 1854, No, Voorzitter Mr. P. A. de lange. Tegenwoordig 14 Leden. De Heer van Leeuwen wegens uitstedigheid afwezig. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd, en daarna medegedeeld: Eene dispositie van II. H. Gedeput. Staten, waarbij het Ste delijk Bestuur wordt geauthoriseerdtot de vervolging der m gebreke gebleven pachters van grasgewas. Eene dispositie als boven, autlioriserende de ter vorige verga dering aangenomen af- en overschrijvingen. Eene dispositie als boven, tot goedkeuring der 2e suppletoire begrooting over de dienst van 1854. Alle voor kennisgeving aangenomen. Eene dispositie als bovenwaarbij onder goedkeuring van den aanleg van den straatweg door deSehermeer, aan de gemeente wordt verleend, voor den jare 1855 eene toelage uit de pro vinciale fondsen ten bedrage van f 2000,—terwijl nog (afhankelijk evenwel van de Koninklijke goedkeuring op de provinciale begrootingen van 1856 en 1857) over die beide jaren wordt toegezegd eene subsidie van 3000,— ieder, en alzoo op een gezamentlijk bedrag van 8000,— Voor kennisgeving aangenomenom op het onderwerp in het algemeenbij nader te doene voorstellen terug te komen. Voorstel der Commissie van het Plaatselijk belastingstelsel om, naar aanleiding eener door II. II. Gedeput. Staten gemaakte observatieten aanzien van den waarborg voor de aflossing en rentebetaling van de geprojecteerde geldleening, ten behoeve van den Schermerwegovertegaan tot de vaststelling der be lasting op de grondlasten voor gebouwde en ongebouwde ei gendommen. Bit onderwerp in dadelijke behandeling genomen zijnde besluit de Baad conform liet voorstel, om. ingaande met^ den^ jare 1856vasttestellen eene belasting hoofdsom der belasting op gebouwd die der ongebouwde eigendommen, en arresteeithy tevens 7. 9. 13. Voorstel van dezelfden, tot continuatie der met 1 Januarij 1855 afloopende brandverzekeringen van gedeelten der Stads Waag, der Stads Bank van Leening, der Stads Schouwburgen van de op 15 Maart 1855 te vervallene verzekering van het gebouw der Kostschool voor Jonge Heeren. Wordt in dadelijke behandeling genomenconform de voor- dragt besloten en Burg. en Weth. tot de uitvoeri ng geauthoriseerd. 14. Voorstel van dezelfden, tot bepaling vau liet maximum der ar- menbedeeling van liet burgerlijk armbestuur voor het jaar 1855, en voor de gevallen bij art. 22 der armenwet aangewezen. 15. Voorstel als boven, tot beraming van eenige buitengewone werkentot voorziening in de behoeften van eenige stedelijke werklieden, die met liet einde dezes jaars zullen moeten wor den ontslagen, gedurende de eerste drie maanden des volgen den jaars. Beide de stukken No. 14 en 15ter inzage voor de leden op de Secretarie ter inzage nedergelegd. 16. Een adres van J. Vasbinder en W. Prins, verzoekende in hunne betrekkingen als stedelijken timmerman en metselaar behouden te mogen blijven. Oerenvoijeerd aan Burg. en Weth. ter beschikking. 17. De Voorzitter doet eenige mededeelingen omtrent den gang en loop der plaats gehad hebbende verkiezingen van Leden voor de Kamer van Koophandelwaaruit blijkt dat de aftre dende Heeren II. J. Conijn en W. van der Voort zijn herko zen en de Heer B. de Wit Jz. in plaats van de naar huiten 's lands vertrokken Heer J. A. Benitis benoemd. Vervolgens zijn in behandeling genomen de bij vorige ver gadering in advies gehoudeuo 10. 11, 12. de hoofdsom der belasting op gebouwde, en van 10 opcenten die der ongebouwde eigendommen, en arresteert hu tevens de daartoe vereischte verordening op de invordering. Missive van dezelfde Commissiewaarbij dezelve aan den Raad eene gewijzigde memorie omtrent de organisatie van het Plaat selijk belastingstelsel, en tevens een concept adres aan Z. M. den Koning, daartoe betrekkelijk, aanbiedt. Rapport der spéciale Commissietot onderzoek naar de her komst der kapitalen bij liet Burgerwees- en Huisarmenhuis m bezit, en omtrent liet aandeel dat daarvan aan het R. C. Wees huis zoude behooren te worden uitgekeerd. Voorstel vau Burg. en Weth., tot benoeming eener Commissie uit den Raad, om na H. H. Regenten derj'R. C. Armenad- ministratie te hebben geboordte dienen van adviesof liet R. C. Weeshuis als eene gemeentelijke instelling van welda digheid in den geest der tegenwoordige armenwet, te beschou wen is, en zoo ja, alsdan een concept reglement voor des- zelfs beheer aan den Raad voortedragen. Omtrent de stukken voorkomende onder de Nos. 7 8 en 9, wordt tot derzelver nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden besloten. Voordragt van Burg. en Wethouders, tot bet aannemen der wijzigingen op liet bestek der werken van den Schermerweg door H. H. Gedep. Staten aangewezen. In dadelijke behandeling genomen en conform besloten. Voordragt als hoventot wijziging van het plan der geldlee ning terzelfder zake, zoo met betrekking tot de te negotiëeren somals de waarborg voor den aflossingen en rentebetaling. In dadelijke behandeling genomen en overeenkomstig den voor dragt vastgesteld. Voordragt van Burg. en Weth., tot het verleenen eener grati ficatie aan den Cipier van het Huis vau bewaringwegens buitengewone diensten. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor ds leden. 18. Voorstel ter vrijstelling der Hoornsche trekscliuitschippers van het betalen der sluisgelden aan de Zes Wielen, en de vrijwa ring van den pachter in liet toestemmend geval. Wordt na eenige woordenwisseling en daarop voorgestelde amendementenin zijn geheel afgestemd. 19. Voorstel tot verdere verzorging der nagelaten kinderen van J. B. Bosmanin liet Burgerweeshuis. Waartoe op de gronden bij hel voorstel ontwikkeld wordt De Voorzitter doet daarna de vergadering in eene met geslotene deuren overgaan, gelieven, wordt en nadat deze weder was op- 20. 21 Overgegaan tot de verkiezingenter aanvulling van de door perio dieke aftredingniet 31 December dezes openvallende natemel- dene betrekkingen, en zijn dien ten gevolge met medewer king van de Heeren Westendorp en Koorn, als stemopnemers bij continuatie benoemd Tot Regent van liet Mannen- en Vrouwen-Gasthuisde Heer J. Bakker Kz. Tot Regenten van het Aahnoezeniershuisde Heeren J. Bak ker Kz. eu J. Schoelmizen. Tot Commissaris van de Stads Bank van Leening, de Heer Mr. J. E. Nuhoul v. d. Veen. Tot lid van de Plaatselijke Schoolcommissiede Heer P. A. v. d. Brift. Tot Bestuurder van de Stads Armenschool, de Heer J. A. Peeters. Tot Commissaris van de Stads Apotheekde Heer J. A. Peelers. Tot Commissaris van de Stads Teekensohoolde Heer Jonkhr. Mr. W. A. van Hogendorp. Tot Regent der R. C. Armenadministratie, de Heer J. A. Peeters. Tot Regent van het Burgerweeshuisde Heer J. Teengs Telting De vergadering wordt opgeheven. Te Alkmaar bij HERMs. COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 4