BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, verzoeken do belanghebbenden hunne Contraboekjes of Nota's we gens i le verancien in het jaar 1854 aan de gemeente gedaan, voor of op den 3 Januari) 1854 intezenden aan den Gemeente-Archi tect, ^en einde de rekeningen uiterlijk vóór den 10 Januarij daar aanvolgende inteleverenopdat de afdoening van zaken geene ver traging ondervinde. Alkmaarden 23 December 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. CUmnttafc bet* SSüccfo. Dec 25 Maand. Kersmis. 26 Dingsd. 2e Kersdag. H. Stephanus. E. K. 's middags 0,57. 27 Woensd. H. Joannes Evang. Laatste Kaasm. te Enkhuizen. 28 Donderd. H. Onnoozele Kinderen. 29 Vrijdag. H. Thomas van Kantelberg. Koei- jen en Varkenmarkt te Hoorn. 30 Zaturd. 31 Zondag. H. Silvester. Si&lefcdtjfisidi (Ducrdgt. BUITENLAND. Engeland. Tegen het voorstel der regering om, gelijk meermalen in vroegere oorlogen is geschied vreemde troepen in dienst te nemen heeft zich eene levendige oppositie geopenbaard; en eerst nadat het oor spronkelijke getal manschappen van 15000 tot 10000 was verminderd en de ministers zelfs van de aanneming of verwerping eene kabinets kwestie hadden gemaakt is de tweede lezing, den 19 December, in het huis der gemeenten, met 241 tegen niet minder dan 202 stemmen, doorgegaan.De voorstellen om de land en zeemagtook der Franschenvoor hunne betoon de dapperheid dank te betuigen zijn in beide huizen met geestdrift aangenomen.In de laatste 3 weken hebben zich voor het leger meer vrijwilligers dan noo- dig is aangeboden.Dr. Kane heeft berigt, dat hij de lijken van John Franklin en diens gezellenbevro ren maar geheel gaaf, heeft gevonden. Rusland. De batterijen tegen Sebastopol zijn her steld op een der hoogten is er eene van 36 zware stukken geplaatst; de Fransche hebben 150 kanonnen in gereedheid en de Engelschen 3000 man verster king ontvangen. Daarentegen hebben de Russen eene divisie van Perecop verkregen en herstellen zij vlijtig hunne vestingwerken. Volgens hunne eigene berigten ondernemen zij meermalen uitvallenmet goed ge volg; zoo stortte zich den 2 Dec. de luitenant Polevoi, voor het aanbreken van den dag, met 71 onderoffi cieren en soldaten stoutmoedig in de loopgraven en doodde een aantal Engelschen overviel den vol genden nacht de luitenant Varselief, met vrijwilligers, eene Fransche batterij, en dooc&e 30 man,- en na derde, mede des nachts, de luitenant Jarinoffmet 64 vrijwilligers en matrozen heimelijk eene loopgraaf met Engelsche scherpschutters, die, met verlies van 11 doodenop de vlugt gedreven werden.Den 6, naamdag van keizer Nicolaas stevenden 2 Russische stoomfregatten onder bedekking van het vuur der vesting, door de opening der haven en wisselden, zon der te treffen eenige kanonschoten met 2 kleine in de baai van Stresaika geankerde Fransche stoomsche pen maar werden door 2 Engelsche fregatten en 1 Fransche korvet spoedig met schoten teruggedreven. Een uitval dien dag ondernomen tegen de Engelsche liniën zou zijn afgeslagen, terwijl de Russen 1100 ge vangenen en een fort verloren Van het bombar dement der stad verneemt men tegenwoordig niets. Het legercorps van den generaal Liprandi heeft de hoogten van Balaclava verlatenom zich bij het leger ten noorden der Tschernaya te voegen waarschijnlijk omdat deze rivier buiten hare oevers trad en de troe pen alzoo afgesneden konden worden.Liprandi en Dannenberg zijn van hun commando ontzetten ge volge van het bezoek der grootvorsten die zich zeer ongunstig over hen hebben uitgelaten.De Russische soldaten in de Krim, voor zoo ver zij niet onder dak kunnen komen, graven gaten van 6 voet diep, voor 100 man geschikt, in den grond, om zich tegen de koude te beveiligen.Het linieschip Henri IV zit in het zand vast voor Eupatoriahet hol is niet be schadigd en het vaartuig niet geheel ontwapend maar de kapitein en eenige manschappen zijn nog aan boord om tot verdediging der stad te dienen.De czaar heeft den graaf van Nesselrode, die weder merkelijk in gunst gerezen is een landgoed in Finland geschon ken. De voorstanders van den vrede verheugen zich over den vernieuwden invloed van dezen staatsman. De keizerin is bedenkelijk ziek.De uitvoer van wol en leder is verboden. Turkije. De sultan heeft aan de generaals Canro- bert en Bosquet de ridderorde van Medjedié le klasse, verleend.Aan Orner-bassa is uit Konstantinopel be vel gezonden eene krachtige afleiding in Bessarabie te bewerkstelligen maar hij heeft geantwoorddat, bij de weinige zorgdie voor de uitrusting en verpleging zijner troepen gedragen was daaraan niet te denken vielhij is toen gelast zijne beste troepen naar de Krim te zenden waartegen hij dezelfde bezwaren geopperd, maar besloten heeft te gehoorzamen. lïizza bassa ver langt dat de bescheiden aangaande zijn geschil met Omer aan het oordeel van de gezanten der verbondene mo gendheden zullen onderworpen worden.Egypte heeft sedert het ontstaan des oorlogs 42000 en Tu nis 20000 man aan Turkije geleverddie soldij van hunne eigene gouvernementen maar leeftogt van het Turksche bewind genieten.De beide hospodars der vorstendommen hebben besloten een hulpcorps van 20000 man opterigten en ter beschikking des Sultans te stellen. De goederen der Grieksche kloosters in hunne staten worden verbeurd verklaardom derzelver vijandige gezindheid tegen de zaak der geallieerden. Den 5 Dec. is een pulk Kozakken over de Pruth ge trokken en heeft eene partij hooi van de Oostenrijkers, in het gezigt derzelven in brand gestoken.De Sultan heeft den herstelden hertog van Cambridge ook een bezoek gegeven waartoe deze hem in het hotel der Engelsche ambassade ging opwachten. Prins Na poleon is wede# ingestort. BINNENLAND. 's Rijks inkomsten hebben in de 11 verloopene maan den bedragen 53,983,808,dat is 1,142,882 meer dan in gelijk tijdsbestek van het vorige jaar.De Scheveningsche haringvloot van 90 schuitenelk met 8 koppen bemand is in weerwil der jongste stormen, gelukkig teruggekeerd zijnde in de 3 maanden slechts 1 persoon overleden. Men heeft 11,729,000 stuks ha ringen gevangendat is 4,861,000 minder dan in 1853, toen de vangst voorbeeldeloos was.Aan de militaire akademie te Breda hebben onlangs ongeregeldheden plaats gehad veroorzaakt door eenen twist tusschen een paar sergeants bij de school geplaatsten 2 kadets die den rang van korporaal hadden en ten gevolge van dien twist waren gedegradeerd. De jongelieden der 3 eerste studiejaren trokken partij voor hunne kameraden, wreekten zich op de sergeants en verschansten zich daarna in de amusementszaal. De kadets van het vierde jaar hebben medegewerkt om de orde te herstellen. De oproerigen zijn bij tientallen verhoord en de aanleggers naar hunne familiën teruggezonden.Den 10 is te Vledder in Drenthe, een persoon van 27 jaren, in eene tapperijdoor eenige beschonkene lieden mis handeld en met een mes in den onderbuik gewond een der schuldigen is reeds gevangen naar Assen ge- bragt.Den 11 is te Haarlem, van wege het bestuur der afdeeling van de maatschappij ter bevordering der toonkunsthet oratorium de Schepping van Haydn uit gevoerd ten voordeele der armen de opbrengst was 667,80, af onkosten 363,80, saldo f 304,In den nacht van 14 op 15 Dec. is de buskoolstokerij, van de likeurstokers Pompe en Gebrs. Mann, te 's Her togenbosch afgebrand.Bij arrest van het prov. ge- regtshof van Zuid-Holland, van den 16, zijn 3 rijks commiezen, vroeger gestationneerd te Gorinchem, schul dig verklaard aan knevelarij en veroordeeld tot 1 iaar, 9 maanden en 3 maanden gevangenisstrafgeldboe ten enz.De arrondissements regtbank te Haarlem

Alkmaarsche Courant | 1854 | | pagina 2