Cllmattafe bctr SSIcck. SISHckeIti^0ch (JDucrsitjty pereoneudie hun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als ingezetenen moeten worden beschouwdten einde zich voor zoo verre zij nog in de jaren der Militie valleninsgelijks ter in schrijving aantegeven, in- dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. De inschrijving zal beginnen den 1 Januarij 1855en zal geheel en al moeten zijn afgeloopen den 20 daaraanvolgende. Tot dezelve -zal worden gevaceerd in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, den 35 81012151719 Januarij aan slaande des namiddags van 5 tot 7 ure. En ten einde te voorkomendat iemand in de termen der in schrijving vallendezich door onwetenheid aan pligtverzuim schul dig make, hebben Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld, de Ingezetenen te moeten herinneren aan de navolgende bij voor melde wet gemaakte bepalingen Dat, welke aanspraak op Vrijstelling iemand zoude verineenen te hebben wegens gebreken of anderzinshij des niettegenstaan de gehouden is zich te doen inschrijven, gelijk mede tot de in schrijving verpligt zijn de gehuwden en afwezenden. Dat de Ouders, Voogden en Regenten verpligt zijn, hunne Kinderen of Pupillen in persoon, of door iemand daartoe door hen schriftelijk gemagtigd, te doen inschrijven; daarin nalatig blijvende, zullen zij vervallen in de boete daarop gestelden in geval van volstrekt onvermogen met gevangenis worden gestraft, onvermin derd dat zoodanige Kinderen of Pupillen, even als alle andere Jongelingen, welke zich aan de inschrijving hebben onttrokken, indien zij geene redenen van Vrijstelling kunnen bijbrengen, in eene boeteen hij onvermogen tot gevangenis worden verwezen. Dat als wettige woonplaats voor de inschrijving wordt gehou den voor hen die ongehuwd zijnde woonplaats der Oudersen bij bet overlijden van beidendie van den eerstbenoemden Voogd; voor de gehuwdenalwaar zij hun bestaan hebbenterwijl die ge nen. welke geene Ouders, Voogd of eigen bestaan hebben, moeten worden ingeschreven ter plaatse alwaar zij zich bevinden. Burgemeester en Wethouders voornoemdvermanen al de In gezetenen van deze gemeente en Jurisdictiewelke dit aangaat om zooveel mogelijk in eigen persoonvoorzien van een Extract uit het geboorte register en eene nota van de wijk en het nummer der woonplaatsdoch bij volstrekt noodige afwezigheid door een hunner nabestaanden of Voogden, aan deze hunne verpligting getrou welijk en naauwkeurig te voldoenen daardoor voortekomen dat zij niet als onwilligen worden aangezien en gestraft, hetgeen zeker van hunne eigene nalatigheid het gevolg zoude zijn. Alkmaar, den 13 December 1851. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, verzoeken de belanghebbenden hunne Coutraboekjes of Nota's vve- gens leveranciën in het jaar 1854 aan de gemeente gedaanvóór 'of op den 3 Januarij 1851 intezenden aan den Gemeente-Archi tect, ten einde de rekeningen uiterlijk vóór den 10 Januarij daar aanvolgende inteleverenopdat de afdoening van zaken geene ver traging ondervinde. Alkmaarden 23 December 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Jan. 1 Maand. Nieuw Jaar. Besnijdenis Christi. Zon op 8,15, onder 3,45. 2 Dingsd. 3 Woensd. V. M. 's morg. 8,39. 4 Donderd. 5 Vrijd. li. Telesphorus. 6 Zaturd. Drie Koningen. 7 Zondag. Open tijd. BUITENLAND. Engeland. De derde lezing der bill tot liet in dienst nemen van vreemde troepen is in het huis dei- gemeenten met 173 tegen 135 stemmen, (in deze omstandigheid eene geringe meerderheid) goedgekeurd en alzoo heeft de zaak haar beslag erlangd. Daarna zijn de parlementszittingen tot 23 Januarij geschorst. De admiraliteit heeft te Gosport en te Deptford elk 990000 el laken aanbesteedvoorts 60000 dekens 95000 pijekkers, 134000 paren wollen kousen, 50000 hemden en 20000 paren schoenen.Het gouverne ment heeft een contract met de fabrieken te Luik Birmingham en Londen gesloten, voor de levering van 50000 miniébuksen en karabijnen waarvan wekelijks 3000 gereed moeten zijn.Zekere A. Smith heeft 22000 boekwerken behalve vele maand- en dagbla den tot uitspanning voor de troepen naar de Krim cezonden.Sir Lacy Evans is uit het Oosten hier te lande teruggekeerd. Frankrijk. De ministers van oorlog en marine aanzienlijke sommen voor de gewonden aangeboden zijnde hebben dezclven hoezeer de goede bedoeling op prijs stellende, niet aangenomen, omdat hetgehee- le land tot verzorging zijner gekwetste krijgers verpligt is en de regering daarin ten volle zal voorzien. Andere voorwerpen zullen echter gaarne ontvangen worden.De keizer heeft aan den minis ter van binnenlandsche zaken een crediet van 5 mil- lioen fr. verleendvoor onderstand aan genootschappen ter werkverschaffing en zulks wegens den ongunstigen toestand der arbeidende klasse.De Oostenrijksche gezant von Hubner heeft den 24bij eigenhandigen brief zijns meesters, de Stefanusorde aan den keizer overhandigdook heeft den minister Drouin de Lhuys het grootkruis der Leopoldsorde bekomen. Men wil dat de Oostenrijksche keizer de Russische orde van S. George afleggen en voortaan het Legioen van Eer dragen zal.Een reeder te Duinkerken is tot ééne maand gevangenisstraf en 500 fr. boete veroordeeld wegens antinationale uitdrukkingen over den oorlog in de Krim.Den 26 heeft Napoleon de zitting der kamers geopend volgens zijne aanspraak heeft de land- magt 581000 soldaten en 113000 paarden, en de marine 62000 matrozen ,- zal men, even als in het vorige jaar, ter aanvulling van jaarlijks ontslagenen en oorlogs verliezen, eene lïgting van 140000 man aanvragen en eene wet voordragen om het lot der soldatendie we der dienst willen nemen te verbeterenen magti- ging tot het sluiten eener leening verzocht worden waardoor de schuld wel vergroot zal wordenmaar men bedenken moet, dat, door de conversiede rente met ruim 21 millioen is verminderd. Van de hand having van Turkije is geen woord gerept. Den vol genden dag is reeds aan de kamer verkondigd dat de leening 500 millioen zal bedragenbij wijze van nati onale inschrijving den 28 is door de commissie van onderzoek een gunstig verslag uitgebragtdadelijk over de artikelen beraadslaagd en de voordragt eenparig aangenomen en waren de afgevaardigden voornemens des avonds het hoofdbureau naar de Tuileriën te ver gezellen, om den keizer den uitslag te berigten. Ver volgens heeft de kamer, onder luide toejuiching, het voorstel van den voorzitter aangenomen om te ver klaren dat de Engelsche en Fransche legers zich ver dienstelijk hebben gemaakt jegens het vaderland.De bakkers te Parijs geven geen nieuwjaarsgeschenken aan hunne klanten of derzelver dienstbodenmaar stellen 275000 kilo's tarwebrood ter beschikking der hooge overheid, ten behoeve der armen. Rusland. De Russen hebben in Sebastopol 22 oorlogschepen op nieuw uitgerust en gewapend, om, bij gunstige gelegenheid, zeewaarts te stevenen en eenig voordeel te behalen. Werkelijk zijn zij, in 2 af- deelingendoor de opening der haven gezeild heb ben de geallieerde scheepsmagt in de baai van Kamiesch opgenomeneenigen tijd er voor gekruist en zijn toen weder teruggekeerd. De Fransche admiraal Bruat heeft een' Russischen brander genomenwelke naar genoemde baai koers zette.Tegen Sebastopol wordt niets ondernomen het vuur der Russen is den bele geraars zeer hinderlijkden 12 verloor de bezetting bij eenen uitval 700 man. De vesting is thans beter ge wapend en uitgerust dan bij den eersten aanvalde eerste liniën hebben wel veel geleden maar door nieu we werken is zulks ruimschoots vergoed de stad heeft weinig geleden maar de voorstad der marine en het Tartaarsche kwartier, beide buiten de linie van defensie gelegenzijn vernield. Het quarantainefort is in slech ten staat en zal welhaast eene puinhoop zijnmaar het mastbastion kan nog veel kwaad doen.De Fran sche troepen worden nog door den loop en de En gelsche door den scheurbuik geteisterd; de ververschin- gen worden dadelijk voor de zieken in beslag geno men versch vleesch verkrijgt men niet en de unifor men zijn grootendeels verscheurd; terwijl op het strand allerlei voorraad ontscheept wasleed men daar de slechte wegen den aanvoer belettedenin de door natte tenten gebrek den 7 is het gelukkig zacht gaan vriezen. De toestand der Turken ïs hartverscheurend; zij sterven bij menigte.De derde paralel der Fran- schen isgeheelgewapend.De Turken mt Varna beginnen aantekomen en zijn ook reeds 5000 hunner te Eupa- toria gelandzij moeten de gemeenschap van Men-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2