ALKMAARSCHE J\o# Zevenenvijftigste Jaargang iegelen I!l Maandag 29 Januarij. ©mciccl ©cbccltc. SUnifttiafe bcr ffiffllcck. Siüilcfcclijfcsclt ©ucrsigt. TE p. X ~V""'V ft - xsf/v Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. CUSTER ZOON. lli.il U IRIA v De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden Dat volgens de bepalingen van het algemeen marktregle- mentde eerste groote marktdag binnen genoemde gemeen te zal worden gehouden op Vrijdag den ticeeden February, aanstaande. Alkmaar, den 20 Januarij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Jan. 29 Maand. II. Franciscus van Sales. 30 Dingsd. H. Martina. 31 Woensd. II. Petrus Nolascus. Febr. 1 Donderd. H. Ignatius. Verjaard, van Prinses Frederik geb. 1808. 2 Vrijd. Maria Lichtmis. Eerste Kaasmarkt te Alkmaar. Poort opent en sluit 's morg. en 's av. 6 u. V. M. 's morg. 4.1. 3 Zoturd. H. Hilarius en Blasius. 4 Zondag. Septuagesima. Zon op 7.30, onder 4.30. Ker mis te Calandsoog. BUITENLAND. Belgie. Den 21 is de schouwburgop de Place de la Monnaie te Brussel waaraan ten vorigen jare aanzienlijke herstellingen waren gedaan door eenen he- vigen brand vernield. Zij ontstond 's morgens, ten half 9 uredoordien de machinist Simon een der zijschermen te kort met eene kaars genaderd was waardoor spoe dig zulk eene rook ontstond dat hij, de korpo-aalvan de wacht en een pompier gestikt zijn. Nadenmiddag werd men de vlammendie een tijd lang ook de na burige gebouwen in groot gevaar bragten, meester, en 's avondsten 8 ure was er slechts eene gloeijende puin hoop over. De voorgevel, met het fraaije door Simonis gebeeldhouwde frontespies, is behouden en de kas met 25000 fr. geborgen, maar verder het geheele, niet ver zekerde gebouwmet materieelgarderobe's en in strumenten verloren. Engeland. Den 24 heeft het Parlement zijne werk zaamheden hervat. De minister Russell heeft zijn ont slag ingedienddat door H. M. is aangenomen. De kavallerie-generaal graaf Cardignan is uit de Krim te Londen terug gekeerd. Voortdurend wordt aan het leger in het Oosten versterking gezonden en zullen zelfs 4 regimenten kavallerie en Infanterie uit Britsch Indiedoor Egypte daar heen gaan. Frankrijk. Het geheel bedrag der 179300 inschrij vingen voor de geldleening bedraagt 2198 millioenfr., waarvan 400 millioen onmiddelijk zijn gestort en 850 millioen aan deelnemingen beneden de 500 fr. zijn.— De hertog van Cambridge en de admiraal Dundas zijn den 26 te Marseille ontscheept en is de eerste onver wijld naar Parijs vertrokken.— De regering zal het vreemden legioen van 2 op 6 regimènten brengen van welke 2 uit Zwitsers onder eigen bevelhebbers zul- jen bestaan. Een hunner is de generaal Ochsenbein, die tijdens het Sonderbundblijken van groote be kwaamheid heeft gegeven en als de stichter der tegen woordige orde van zaken in zijn Vaderland wordt aan gemerkt. Door kuiperijen zijner tegenstanders niet her kozen als lid der bondsvergaderinggevoelde hij zich zeer gegriefdden 15 heeft de bondsraad hem ont slag verleend. Door de ontzettende nood in Zwitser- landlaten zich vele lieden aanwerven zoodat men meent dat niet 2 maar 4 regimenten in Fransche dienst zullen treden. Zij gaan voorloopig naar Algiers om geoefend te worden. Ook aan vele officieren daar te lande zijn aanbiedingen gedaan. Oostenrijk. Den 14 heeft dit rijk, in eene dépêche, bij de Duitsche bondsvergadering nader aangedrongen op het mobiel verklaren der bondstroepen en den 23, door zijnen gezant te Frankfort, werkelijk daartoe het voorstel doen indienen. De Pruissische gemagtigde heeft zich terstond daartegen verklaard; die van ande re staten moesten deswegens instructien van hunne re geringen vragen.Het Pruissisch bewind vermeent O O dat het tractaat met Oostenrijk in April is opgemaakt met het doel om tot vrede, niet tot oorlog te geraken en dat Oostenrijk den geest waarin het is opgesteld geheel voorbijzietvooral door afzonderlijke tractaten met anderen te sluiten. Voorts heeft Pruissen gepro testeerd tegen de geldigheid van eenig besluit der con ferentie te Weenen ter herziening van tractaten, wel ke ook zij heeft helpen vaststellen.Het Oostenrijksch leger in Italië, onder den maarschalk Radetzkyis op den voet van oorlog gebragt en met -I vermeerderd. De minister van buitenlandsche zaken von Buol heeft het grootkruis van het legioen van eer bekomenzijn de aan die van Frankrijk, Drouyn de Huysdat van de Stefanusorde gezonden. Sardinië. Den 20 is Maria Adelheid, geboren aarts hertogin van Oostenrijk, gemalin van koning Victor Emanuëlop den leeftijd van 32 j jaren overleden de Kamer is ten gevolge daarvan 21 dagen uiteenge gaan. Den 28 Februarij zullen 15000 man naar de Krim vertrekken en 5000 als reserve achterblijven. Bdsland-Turkije. In de eerste dagen dezer maand heeft in de Krim eene nijpende koude geheerscht waardoor ook de Fransche troepenbij gebrek aan brandstof, veel leden. De loopgraven waren geheel onder de sneeuw bedolven en bij dooi worden zij met water gevuld, zoodat de wachten met de voeten daar in staan. Volgens de verontrustende artikelen in de Thimes raken wekelijks 1000 Engelschen buiten staat om dienst te doen en telt hun leger nog slechts 14000 man waarvan niet meer dan 2000 goedgezinden. Zij hebben al hunne paarden verloren. Canrobert heeft ter bespoediging der werkzaamheden, 10000 zijner soldaten ter beschikking der Britsche genie-officieren gestelden naar Konstantinopel last gezonden den toevoer van troepen te stakenom te groote opeen- hooping te voorkomen.Omer-bassa is den 5 in het kamp der geallieerden geweest, om zich met de bevel hebbers te beraden en den 6 naar Varna teruggekeerd, om voor de inscheping zijner troepen te zorgenvoor wier overtogt 8 Turksche stoomschepen gebezigd wor-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1