£Utn<itiafc bcr (Ü2ilcficlijk0cïi Ö>oct*2i0t. twee ure (de Zondag uitgezonderd) ten einde een ieder in staat zonde zjjn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomendie op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekendof daarvan moeten worden weggelatendaarvan aan den Heer Militie-Kommissaris kennis te gevenmet last om zich op Zaturdag den Vieren twintigsten Februari] aanstaandedes morgens ten elf me, te bevinden op het Raadhuis voornoemd, ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstel ling hebbendedie alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tot staving derzelven, bij de Wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de lotmgte bezorgen ter Secretarie dezer Gemeente. Alkmaar r den 3 February 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Fe Secretaris, SPANJAARD!'. Febr. 5 Maand. H. Agatha. 6 Bingsd. H. Raymondns en Dorothea. 7 Woensd. H. Romualdus. 8 Donderd. 11. Joannes de Hatha. 9 Vrijd. II. Ildephonsus en Apollonia. 10 Zaturd. H. Seholastica. L. K. 's morg. 3,20. 11 Zon dag. Sexagesima. u BUITENLAND. Duitschland. Tusschen Weenen, Parijs en Lon den heeft eene drukke courierwissel plaats gehadde westelijke mogendheden wilden nog eenige uitbreiding aan de 4 met Rusland overeengekomene punten geven, doch den 24 heeft de gezant Gortschakoff, in eene der de conferentie verklaard dat zijn keizer geene an dere voorwaarden kan aannemen.Oostenrijk heeft zijn voorstel tot het mobiel maken der halve bonds- contingenten ingetrokken nadat de militaire commis sie hetop aandrang van Pruissen, verworpen had, wel ke mogendheid nu, bij wijze van bemiddeling, heeft voorgesteld dat men zich voórhands zal vergenoegen met een deel derzelven in eenen toestand te brengen om er in 14 dagen over te kunnen beschikken waar mede Oostenrijk verklaard heeft zich te vereenigen. In Galiicie en de Bukowina zijn 200000 Oostenrijkers op'voldoende afstanden, geposteerd, met reserven in Moravie en Bohemen. Engeland. Lord Russell heeft den 2G Jan. in het Lagerhuis verklaard uit het bewind te zijn getreden wegens de aangekondigde motie van den heer Roebuck, tot het benoemen eener commissie om onderzoek naar den toestand van het leger te doen, welke hij in ge- moede niel kan bestrijden omdat hij den hertog van Newcastle niet als minister van oorlog berekend acht en reeds lang te vergeefs op verbeteringen heeft aan gedrongen. Hij verklaarde aan te zullen blijven als den hertog door lord Palmerston, (welke zich daartoe bereid verklaard hadals het bewind bij de eindstem ming de overhand behield) vervangen wierd. Zijne rede werd toegejuicht waarna de heer Roebuck zijn voorstel ontwikkeldedat door den secretaris voor de krijgszaken bestreden werd In de zitting van den 29 beschuldigde de minister Gladstone zijn gewezen ambt genoot Russell van dubbelhartigheid in zijne staatkun de waarmede de heer dl Israëli instemde. Palmerston verdedigde de staatkunde van Newcastledie inmid dels mede afgetreden wasen betreurde hetdat de ministers zoo ten toon gesteld werdendie de aanne ming der motie als eene afkeuring van het geheele ka binet zouden beschouwen. Dezelven trachtten de (voor al door de Times bekend gemaakte) bijzonderheden overdreven te noemendoch bij stemming werd de motie met 305 tegen 148 stemmen aangenomen en alzoo onder groot gejuich het ministerie Aberdeen ver slagen.De koningin heeft aan lord Derbij de za- menstelling van een nieuw bewind opgedragenwelke daarin niet kon slagen omdat Palmerston zich niet van GladstoneHerbert en Grey wilde scheiden. Vervol gens is lord Landsdowe hiermede belast', die vermoe delijk Palmerston als hoofd zal aanbevelen.De laat ste barakken voor de Krim zijn den 25 te Southamp ton en den 29 te Portsmouth ingescheept; het geheele getal is voor 70000 man berekend.Het handgeld is weder verhoogd tot 10 p.st. bij dc kavallerie en 8 bij de infanterie, tot welke laatste som ook dat voor d» zeelieden is gebragt.De hertog van Cambridge .is den 30 te Dover aan land gestapt en door de over heden en menigte met geestdrift ontvangen hij is meer zedelijk dan ligchamelijk ongesteld door de ellende en. liet lijden zijner landgenooten voor Sebastopol. Frankrijk. Dealgemeene opbrengst der inkomendereg- ten bedroegml852 139,863,000en in 1853 141,607,000, steeg in 1854 tot 149,337,000 fr.welk hooger cijfer grootendeels aan de meerdere belasting op de buiten- landsche en koloniale suikers is toeteschrijvenmaar nogthans, in de tegenwoordige omstandigheden, aanzien lijk te noemen.Prins Napoleon is, nog lijdende, met het stoomschip Roland, te Marseille aangekomen en den 28 Jan., des avonds, met zijnen vader Jérome die hem te gemoet gereisd was, aan het Palais-royal afgestapt.De kapitein ter zee Jéhennevan de voor Eupatoria gestrande Henri IV, is door eenen specia- len krijgsraad deswegens eervol vrijgesproken.De weduwe van den voor Sebastopol gesneuvelden gene raal de Lournel, is, op verlangen der keizerin, tot staatsdame aangesteld. Spanje. De minister van financiën Sevillano is door den heer Madoz vervangendie den 24 aan de Cortes heeft te kennen gegeven kans te zien de ontredderde geldmiddelen te regelen als het douanenstelsel gewijzigd wordt en de gemeente-eigendommen (met eerbiediging van door sommigen verkregcne regten) en de geestelij ke bezittingen in het openbaar verkocht wordenwelke verkoop onverwijld zal geschieden zonder dat iemand zal worden geraadpleegd. Hij is luide toegejuicht en zijn financieel programma met 210 tegen 13 stemmen goedgekeurd. In eene talrijke vergadering van afge vaardigdenis, na de door hem gegevene ophelderingen, besloten het tegenwoordig bewind te onders'eunen. De generaal Infante, 15 jaren gebannen en 2 malen ter dood veroordeeld om zijne liberale gevoelens, is tot voorzitter der cortes gekozen met 134 stemmen van de 235 aanwezigen.De vlottende schuld zal wel haast 820 millioen realen bedragen.De vertegen woordiging houdt zich bezig met de behandeling der nieuwe constitutie. De toestand des lands blijft zeer ongunstig: telkens verneemt men van rustverstoringen, Carlistische zamenspanningenhet vinden van wapenen, gevangennemingen enz.Spanje en Portugal zijn even als Sardiniëdoor de westelijke mogendheden, uitgenoodigd zich aantesluiten tegen Rusland. Beide hebben geweigerd hebbende het eerste rijk moeite ge noeg met zijne eigene zaken en kunnende het tweede, met zulk een' onrustigen natuurgeen hulpcorps van 12000 man missen. Rusland-Tukkije. De te Varna komende Turksche troepen zijn hoogst gebrekkig uitgerust, waarom zij aldaar nieuwe kleede ren uit Konstantinopel ontvangen; bij de Arabieren is nog eenige krijgsmansdeugd en godsdienstzin, maar bij de eigenlijke Turken niets dan onverschilligheid waar te nemen. Het inschepen is laat stelijk om liet ongunstige weder, gestaakt. Naar Eupatoria zijn 3 divisiën overgevoerd die aldaar aan de vestingwerken arbeiden en reeds te talrijk zijn voor den aanvoer van levensmiddelen, welke ter zee door de gesteldheid der reede en te land door de blokkade der Russen, zeer moeijelijk is.Den 7 Januari) lag de sneeuw in de Krim 3 voeten hoog en was de sterfte belangrijk onder de muil ezels en paarden. Het 63e Engelsche regement telde toen slechts 7, bet 46e 30 man; de Schotsche garde fuseliers waren van 1562 tot 210 verminderd. Wekelijks gaan 700 zieken der Engelschen naar de hospitalen te Konstantinopelhet stoomschip Napoleon bragt daar ook onlangs 30 soldaten met bevroren ledematen. On der de Eransche soldaten heerseht veel onwilzoo dikwijls de ge neraal Canrolert zich vertoontdringen zij luide op de bestorming van Sebastopol aanwillende liever sneuvelendan door gebrek omkomen. Vele schildwachten zijn dan ook tot den vijand over- geloopen, om hunne ellende te ontgaan. Genoemde hevelhebber heeft, op verzoek van lord Raglan, 10000kapotjassen met kappen ter beschikking van de Engelschen gesteldzoodat deze Eransche uniformen droegen. Later hebben alle Engelschen hunne winter- kleeding ontvangen, maar waren er voortdurend vele zieken. Een groot getal hunner 2| ton zware barakkenis mede aangebragt maar het vervoer te land derzelven is zeer moeijelijkzijnde voor ieder 3 artilleriewagens, met 8 a 10paarden, of 180 man noodig. Door de vorst is de aanvoer van een en ander met sleden veel be vorderden, volgens de laatste bcrigtenwas het weder zeer schoon. Het gebrek aan brandstoffen laat zich vooral gevoelen en heeft zelfs ae oude kerk van den Chersonesus niet gespaard; daarom is eene stoombootdieust georganiseerd om bewerkt houtsteenko len en brandstoffen van Sinope en Samwin naar EupatoriaBala clava en Kamieseh over te brengen.Niettegenstaande de koude en sneeuw zijn de belegeringswerken thans tot 45 ellen van de vesting genaderd en rigten de nieuw aangelegde mortier batterijen veel

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2