om den voortdurenden slechten toestand zijner gezond heid, door den minister van openbare werken Magne vervangen.De Moniteur berigt dat de keizer zijnen neef prins Napoleon zeer hartelijk beeft ontvangen (liet tegendeel was verhaald) en zijne aandoening niet kon verbergen over de verbazende verandering zijner ge laatstrekken. De vermagerde prins gelijkt thans na melijk, nog meer dan vroeger, op Napoleon I.De kapitein Jéhenne van de gestrande Henri IVis, op voordragt van den minister van marine wegens zijn uitmuntend gedrag bij die gelegenheid tot schout bij nacht bevorderd.Men verzekert dat de keizer en de keizerin in Maart naar Londen zullen gaanals wanneer bette Woolwich gebouwde linieschip van 120 st.vroeger Marlborough thans la France geheetente water wordt gelaten.Men wil dat de Oostenrijksche generaal de Crenneville, die zich te Parijs bevindt, al daar de bepalingen bespreekt om een corps Fransche troepen bij wijze van reserve, op de noordelijke gren zen van Boheme te vereenigen hetwelk over Weenen zijnen weg zoude nemen, en zulks ten gevolge van art. 5 van het alliantie-tractaat van Oostenrijk en de wes telijke mogendheden, om te voorzien in het gemis der troepen welke Pruissen volgens het verdrag van April, aan de Weichsel zoude leveren.Den 9 heeft de Moniteur verkondigd, dat de Bondsvergadering, daags te voren het besluit had genomen de contingenten te wapenen, zoo dat er binnen ld dagen over beschikt konde worden. Rusland. De uitvallen der Russen uit Sebastopol worden steeds met meerder overleg en geestdrift on dernomen: bij dien in den nacht van 12 op 13 Jan. verloren de Engelschen 6 dooden en 36 gekwetsten tusschen den 14 en 15 geschiedde er een, door een groot getal vrijwilligers, wakkere lieden, die van dun ne, sterke koorden, meteen schuif knoop waren voor zien die zij op verren afstand om hunne vijanden wierpen; 2 bataljons Franschen van het 74® regiment, konden naauwelijks dezen aanval keeren waarbij hard nekkig met de bajonet gestreden werd de Franschen verloren eenige gevangenen 2 kapiteins en 20 solda ten sneuvelden de bataljonscommandant de Roumejoux en 2 officieren werden zeer ernstig en bovendien een 20tal soldaten gekwetst. Canrobert heeft den eerste tot officier van het legioen van eer en 2 officieren tot rid ders verheven en 8 militairen de medaille verleend. Den volgenden nacht werd een uitval door het 14® reg. afgeslagen waarbij 30 Franschen buiten gevecht ge steld werden den volgenden door de Engelschen op wier appèl daarna 1 sergeant en 13 soldaten ontbra ken terwijl 1 officier en 36 soldaten gekwetst waren. Tusschen den 19 en 20 werd weder hevig gevochten, waarbij de Franschen 30 man verloren zijnde de Rus sen met eenige gevangenen waaronder 2 officieren, teruggekeerd terwijl zij 18 dooden en 74 gekwetsten telden.Eindelijk werd den 23 weder een uitval te keer gegaan.De bezetting van Eupatoria heeft den 14 eene verkenning ondernomen, waarop de generaal Pauloff dadelijk oprukte, doch door de Turken niet afgewacht werd.— Van de 14000 Turken voor Se bastopol zijn nog slechts 4000 over, bij welke eene verregaande onreinheid heersehtzij zijn door ziekte en gebrek omgekomen en bij Balaclava zoo goed mo gelijk begraven.Volgens eene dépêche van den 15 had het 3 dagen sterk gesneeuwd zoodat de sneeuw een voet hoog lag een. berigt van den 28 meldt gun stig weder.De toestand van het Engelsche leger is nog even ongunstig; wel is de aanvoer veel verbeterd, maar ten gevolge der vermoeijenissen blijven er vele zieken, zijnde er in ééne week 2000 man naar de hospitalen gegaan en in 12 dagen 5000 op de zieken- lijst geplaatst. De Engelsche troepen ten getale van 11 k 12000 man, voor de bewaking hunner loopgra ven zijn daarom ten deele door de 3® Fransche di visie vervangen.— Een groot aantal Engelsche onder officieren zijnop verlangen van H. M.wegens be toonde dapperheid en dus zonder zich eenen ranc te koopen, tot luitenant bevorderd.— Den 15 zijn in de Fransche loopgraven 2 Zouaven gefusileerd, die over- loopen wilden.Memchikoff heeft bevolen de stad Anapa in staat van tegenweer te brengen en een® brigade voor hare verdediging aangewezen men ver meent dat de Piemontezen aldaar zouden ontschepen. Eene leenirg van 88 miilioen is door het huis Slieg- litz te S. Petersburg voor het rijk ondernomen. Sardinië. Den 3 zijn in de kamer de beraadsla gingen begonnen over de toetreding tot het verbond tegen Ruslandde heeren Farina en Brofferio hebben er tegen gesproken Torelli er voorden 6 heeft de minister de Cavour de aansluiting verdedigd.De Paus heeft den 22 Jan., in een geheim consistorie gezegddat hij eene ernstige vermaning gerigt had aan allen die nadeel wilden toebrengen aan de regten der kerk in Sardinië en geprotesteerd tegen alle ge- nomene en nog te nemen maatregelen daartoe. Spanje. De bisschoppen van Cadix en Barcelona hebben geprotesteerd tegen den voorgenomen verkoop der geestelijke goederende laatste in zulke heftige bewoordingen dat de regering hem gelast heeft Ma drid waar hij zich bevond, te verlaten. Turkije. De Sultan heeft een gestreng onderzoek gelast wegens het niet naleven zijner bevelen, waaraan de ontredderde staat van het leger in Azie is toe te schrijven. Midden-Amerika. De spoorweg over de landeng te van Panama tusschen de beide Oceanen is thans geheel voltooid. BINNENLAND. In 1854 zijn ingeklaard: 3514 zeeschepen, metende 548193 ton, onder Nederlandsche-, en 3614, metende 606257 ton, onder vreemde vlag; bovendien in ballast 474 schepen van 89682 ton; uitgeklaard: 2290 sche pen, van 370342 tononder Nederlandsche-, en 2243, van 452353 ton, onder vreemde vlag, alsmede 3291 schepen van 461869 ton in ballast; in het vorige jaar waren 3118, 3268 en 491 in- en 2104, 2311 en 2679 uitgeklaardde Nederlandsche koopvaardijvloot bestond ult° Dec. 54 uit 2156 schepen, metende 259508 last. Z. M. heeft den baron Forstner van Bambenoy ontsla gen als minister van marine ad interim en tot die be trekking bepaaldelijk benoemd den kapt. ter zee A. J. de Smit van den Broeckecommandant van liet wacht schip in het N. Diep De gemeenteraad van Schie dam heeft besloten eerlang overtegaan tot eenige be langrijke werken, die ongeveer 100000,zullen kosten te weten het veranderen en inrigten van do buitensluis tot eene schutsluis,het verbeteren van de waterkeering in het bakkershaventje liet vernieuwen der kaaimuren van het Westerhavenhoofden het verbe teren van den toegang der stad bij de Overschiesche poort.- Op de onlangs ontdekte begraafplaats van Wemberich van Berchem, vice-admiraal van Holland en Westfries land, in de groote kerk te Doesburg, is, door de zorg der hoeren mn J. L. Gregory, advocaat generaal bij den hoogen raad, en F. A. N. Gregory, luit. ter zee, le. kl., naar de teekening van den laatste, door den beeld houwer Sevenmaneen marmeren gedenkteeken op- gerigtdoor beide heerenden koningde prinsen Frederik en Hendrik en eenige voormalige en tegen woordige ingezetenen van Doesburg bekostigd. In den nacht van 3 op 4 Febr. zijn 2 werklieden en wakers bij de pannenbakkerij te Zeddam in een ver trek door kolendamp gestikt. Men meende dat zij des Zondags naar Gendringen waren, om hunne moe der te bezoeken maar niet terug komende werden zij 's Maandags dood te bed gevonden.Voor het Engelsche „vaderlandsche fonds" is hier te lande bij- eengebragt 3847,58 waarvoor, na aftrek van eenige kleine onkosten een wissel van 323, 6,7 naar Lon den is overgemaakt.Het provinc. geregtshof van N. Holland heeft den 5 al de voorgedragene exceptiën in zake Salvador-Fongers verworpen en bevolen dat ver der zal geprocedeerd worden waartoe den 26 is aan gewezen. De beklaagden hebben terstond cassatie aan- geteekend .van dit arrest en van dat van het hof vara 13 Junij, waarbij de schorsing van het geding was uit gesproken. De maatschappij Arti en Amicitia, te Amster dam, zal haar locaal, op het Rokin, door een aangrenzend o

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2