ALKMAARSCHE COURANT H IV. 8. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 19 Februarij. (Dfficiccl (Scbccltc. CUmanafc bcc SiSlccfc. 8L2!ckclijfiscït (Ductrsigt. zoo Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusselieu 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,30, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERMv COSTER, ZOON. IA V De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, in aanmerking nemende dat het tegenwoordige jaargetijde een meer der en ruimer gebruik van licht en brandstoffenmaar ook tevens daarom eene meerdere voorzorgtegen het gevaar van brandvor dert en overwegende hoe nog al te dikwerf de dagelijksche on dervinding, van een te ligtvaardig en onbezonnen gebruik daar van getuigt. Hebben gemeend de oplettendheid der ingezetenen van hunne gemeente en jurisdictie, op dat onderwerp en in dezen tijd met meer dan gewonen aandrang te moeten vestigen en dezelven te moeten uitnoodigen en aansporengelijk zij doen bij dezetot het doen hakken en behoorlijk openhouden van bijtentot een voorzig- tig gebruik van vuur en licht tot de behoorlijke voorzorg in het schoonhouden hunner schoorsteenentot een gedekt dragen van vuur langs de opene straten en ivegen en vooral tot eene voorzigtigeplaat sing en gebruik van vuur en lichtin hunne winkels of in zoodani ge werkplaatsen, alwaar ligt brandbare stoffen worden bearbeid opdat een ieder, voor zoo verre zulks althans onder zijn eigen be reik ligtzich zeiven vrijware voor de heillooze gevolgen welke uit het niet betrachten van zoodanige voorzigtigheidsmaatregelen ZQudeu kunnen voortvloeijcnen zich bovendien niet te eeniger tijd hebbe te verwijten de schromelijke ongelukkenwaaraan zijne na latigheid of ligtzinhighèid anderen zal "hebben blootgesteld. Alkmaarden 17 Februarij 1S55. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, Be Secretaris SPANJAARDT. Eebr. 19 Maand. H. Conradus Placentinus. Verjaard, van Koning Willem III. Zon op 7, onder 5 u. 20 Dingsd. Vastenavond. 21 Woensd. Aschdag. Besloten tijd. 22 Douderd.S. Pietersstoel te Antiochie. 23 Vrijd. H. Margaretha van Cortona. E. K. 'sav. 5,53. 24 Zaturd. II. Matthias. 25 Zondag. Quadragesima. BUITENLAND. Rusland. Uit de werken van Sebastopol wordt el- ken nacht een lievig kanonvuur op de belegeraars on derhouden, die zulks beantwoorden met tirailleur-vuur, dat de Russen menig kanonnier kost. De bezetting arbeidt dagelijks aan eene tweede, binnenwaartsche li niede barricaden in de straten zijn door regelmatige batterijen vervangen en de voornaamste huizen in for teressen veranderd; de doorgaande vestingwal en de 5 bastions daarvoor zijn met 400 stukken van zeer zwaar kaliber, gewapend de Franschen hebben daar entegen in hunne gereed zijnde werken 167 kanonnen en mortieren en de Engelschen 103 stukken in batte rij. Een hevige uitval tusschen den 19 en 20 Jan. bij zeer ongunstig weder ondernomen is door liet 2" regiment van liet vreemdenlegioen dapper teruggesla gen. Bij eenen uitval in den nacht van 31 Jan. op 1 Febr. namen de Russen 3 officieren en 7 soldaten ge vangen.Van een mondgesprek tusschen de gene raals Canrobert en Osten-Sacken gehouden is niets uit gelekt.Volgens berigten van 27 Jan. was het we der sints eenige dagen verbeterd en het Engelsche leger goed voorzien van pelsen en leeftogt. De aan voer der hutten ging moeijelijk; zoo vaak de sneeuw smolt, was de toestand van den grond allerellendigst, maar na nachtelijke koude was de weg van Balaclava naar het kamp goed bruikbaar. In genoemde havenwel ke door hare geringe ruimte vele belemmeringen ver oorzaakt, zijn, met het stoomschip Trent300 in Spanje gekochte muilezels aangevoerd.Van 1 Dec. tot 10 Jan. zijn 8000 Engelsche zieken naar Balaclava en van daar ter scheep naar de hospitalen van Scutari overgebragtde brigade der Engelsche garde bij haar vertrek 3000 man sterk en gaandeweg met 6000 man vermeerderd kon laatstelijk slechts 738 man in 't ge weer brengen.Volgens mededeeling van lord Rus sell, in het Engelsche Huis der Gemeenten, bestaat het leger, waarvoor 54000 zijn afgezonden nog uit 2S k 30000 aanwezige manschappen en zijn 15000 ziek of gekwetst. De minister Gladstone heeft liet getal van 28000 man bevestigd behalve de zieken te Balaclava en eldersen behalve 3 k 4000 mariniers.AI de beschikbare Fransche troepen zijn van Konstan- tinopel opontboden. De in het Fransche kamp •Aanwezige correspondenten van dagbladen hebben het zelve moeten verlaten in verband met welke maatre gel de officieren zijn aangemaand tot voorzigtigheid in hunne brieven en de bladen in Frankrijk omtrent het openbaar maken derzelven. Eenige Zouaven zijn me de terug gezondenomdat zij hunne gevoeligheid niet konden verbergen over de komst der keizerlijke garde nadat de winter reeds voor een goed deel verstreken is.De Russische divisie bij Eupatoria heeft zich, we gens gebrek aan water van daar verwijderdsedert de vorst heerscht dat gebrek ook te Perecopmaar overvloed van voedsel. Het Fransche transportschip Ajax is, den 22 Jan., bij Eupatoria, op eene ondiep te geraakt en moest de bemanning zich aan een half eskadron Russische lanciersgedekt door 2 stukken geschut, overgeven; het schip werd verbrand.Kei zer Nicolaas heeft den 11 Febr. een nieuw manifest uitgevaardigd, waarbij eene algemeene wapening der bevolking over het geheele rijk bevolen wordt.Zij ne troepen in Azie hebben de winterkwartieren betrok ken en wachten versterking af. Turkije. De Divan heeft de hervormingen welke de regering in het burgerlijk leven van de onderda nen der Porte denkt in te voerenter kennis van de ambassadeurs der 3 groote mogendheden gebragt. Den 23 Dec. had de muschir, die over het leger van Battum bevel voert, met groote plegtigheid, in tegen woordigheid der Engelsche en Fransche consulsde firman waarbij de verkoop van Circassische en Geor gische slaven verboden wordtopenlijk afgekondigd daardoor is in Circassie een zeer ongunstige indruk voor de Turksche belangen te weeg gebragt.Men wil dat de Fransche administratie, niettegenstaande de bezwaren van verschillenden aard eene proef zal ne men met stoom-korenmolens en eene groote bakkerij die te Konstantinopel zal worden opgerigt en dagelijks 30000 rations moet leveren. Aldaar is een Fransch magazijn, met 1000 quintalen meel en 3000 quintalen beschuitverbrand dat echter geene bezorgdheid geeft, zijnde nog 48000 quintalen meel voorhanden.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1