is ALKMAARSCHE COURANT Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 26 Februari], (tytficiccl (Bcbccltc. CUntattafc bet* SlElccfi. SeHcfcclijksch ©uerzigt. Doze Courant wordt wekelijks uit gegeven eu is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3»franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 1IERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Ti EGELS V» 's GllAYENHAGE, den 8 Febmarij 1855. Bij resolutie van den Minister van Einantiën van beden, krach tens het Koninklijk besluit van den 19 November 1850, No. 81, in verband met dat van dsn 23 Junij 1852, No. 85. wordt vast gesteld de 226ste Loterij, welke zal bestaan uit 20,000 Loten, 10,000 prijzen en 2 premiënde collecte zal geopend worden op Maandag den 12 Maart 1855, en worden gesloten op Zaturdag den 24 dier maand. De trekking der eerste klasse zal aanvangen den 10 April 1855 terwijl de laatste 100 noimners op Zaturdag den 30 Junij 1855 zullen getrokken worden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, in aanmerking nemende dat het tegenwoordige jaargetijde een meer der en ruimer gebruik van licht en brandstoffenmaar ook tevens daarom, eene meerdere voorzorg, tegen het gevaar van brand, vor- derten overwegende hoe nog al te dikwerf de dagelijksche on- dervindingvan een te ligtvaardig en onbezonnen gebruik daar van getuigt. Hebben gemeend de oplettendheid der ingezetenen van hunne gemeente en jurisdictieop dat onderwerp en in dezen tijd met meer dan gewonen aandrang te moeten vestigen en dezelven te moeten uitnoodigen en aansporen gelijk zij doen hij dezetot het doen hakken eiLbehoorlijk openhouden van bijten, tot een voorztg- tiq qebruik van vuur en licht tot de behoorlijke voorzorg in hetm schoonhouden hunner sohoorsteenentot een gedekt dragen van vuur langs de opene straten en wegen en vooral tot eene voorzigtigeplaat sing en gebruik van vuur en licht, in hunne winkels of in zoodani ge werkplaatsen, alwaar ligt brandbare stoffen worden bearbeid, opdat een iedervoor zoo verre zulks althans onder zijn eigen be reik ligtzich zeiven vrijware voor de heillooze gevolgenwelke uit het niet betrachten van zoodanige voorzigtigheidsmaatregelen zouden kunnen voortvloeijenen zich bovendien met te eemger tijd hebbe te verwijten de schromelijke ongelukkenwaaraan zijne na latigheid of ligtzinnigheid anderen zal liehben blootgesteld. Alkmaarden 17 Febmarij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 1'. A. db LANGE, De Secretaris, SPANJAARD!'. Febr. 26 Maand. H. Petrus Damianus. 27 Dingsd. Zon op 6,15onder 5,15, 28 Woensd. Quatertemper. Verjaard, van Prins Fiiederik. Mrt, 1 Donderd.H. Suitbertus. 2 Vrijd. Quatertemper. 3 Zaturd.Poort open 5, toe 7 u. V. M, 's av. 10,28. nK r n 4 Zondag. H. Lucius ReminiscerePs. 2a:6. Israel. Purim. BUITENLAND. Belgie. Den "16 heeft de heer Orts, in de Kamer der gedeputeerden, inlichting van de regering gevraagd, omtrent de houding van het rijk bij den tegenwoord.gen krijgwaarop de minister de Broeckere heeft gezeg' dat er nog geene aanvraag door andere mogendheden is geschied om tot het alliantie-tractaat toetetredenof om de gewapende onzijdigheid te doen gelden, in welk ceval de regering zich beroepen zoude op het tractaat van 1839 dat in 't belang van geheel Europa is tot stand gebragt. Engeland. Bij de ingediende begrooting voor de land- en zeemagt, is voorgesteld de eerste met bijna 40000 man te vermeerderen en alzoo op 190000 man, en de laatste op 70000 man te brengen. De kosten voor de eerste bedragen 13,721,158 p.st., dat is 6,553,672, en voor de laatste 10,716,338, dat is 299,029 p. st. meer dan in het vorige jaar.De uitgaven voor de zeemagt zijn den 16, zonder tegenstand door het La gerhuis goedgekeurd. Daarbij heeft de minister Gra ham verklaard, dat de zeilschepen in de Oost- en Zwarte Zeeën door stoomschepen vervangen zullen worden wijl dezelven niet goed met elkander kunnen zamen- werken dat over 6 a 8 weken 20 linieschepen en bo vendien 5 vlottende batterijen 40 kanonneerbooten en 10 mortierschepen a len door stoom bewogen voor de Oostzee gereed zullen zijn; dat de admiraal Sterling, op eigen verantwoordelijkheid een tractaat met den Keizer van Japan gesloten heeft, om Britsche schepen in diens havens te herstellen en van levensmiddelen te voorzien 't welk door het bewind dadelijk is goedge keurd dat tevens 10000 p. st. verzocht is om den Kei- ;zer een stoomjagt te vereeren waartoe het Huis heeft bewilligd.Denzelfden dag is het ijzeren stoomschip Mauritiusonlangs van Balaclava te Southampton teruggekeerd, en op nieuw uitgerust wordendezoo *nen vermeent door kwaadwilligheidverbrand de aangevoerde spuiten konden door de vorst geene dienst doende schade is 60000 p. st.Bij de be raadslaging over de begrooting voor het leger, op den 20 heeft den heer Layard het bewind hevig aange vallen wijl het nieuwe grootendeels is zamengesteld uit oude en onbekwame leden van het vorigedat het ver trouwen van het Huis niet meer genoot. Lord Pal- merston beantwoordde hem en na toejuiching zijner redewerden de voornaamste posten toegestaan. Lord Russell is den 21 over Parijswaar hij een on derhoud met den Keizer zal hebben, en over Berlijn, naar Weenen vertrokken, om, namens Engeland, aan de conferentien deel te nemen.In het Lagerhuis heeft de regering verklaarddat zij het vervoer van Russische goederen uit Pruissische havens niet belem meren maar de blokkade der Russische zeeën streng handhaven zalenden 23 heeft lord Palmerston aan gekondigd, dat de ministers Gladstone, Herbert en Gra ham hun ontslag verlangd hebben omdat zij zich niet kunnen onderwerpen aan de voorwaarden waarop de heer Roebuck zijn bekend voorstel in wil trekken. Te Smijrna zal een Engelsch hospitaal opgerigt worden, waartoe de kolonel Storks, met 2 geneesheerenis ver trokken en nog 70 zullen volgen.Te Bern zijn bij 2 kleermakers 10000 uniformen voor Engelsche re kening besteld en met de firma Holloway en C°. is een contract gesloten, voor de levering van 20000 panta lons waarvoor de naaimachine zal gebezigd worden die wekelijks 1000 stuks kan afwerken. Frankrijk. Het groote nieuws is dat de Keizer, volgens sommigen reeds den 26volgens anderen in Maartvergezeld van 6000 man zijner garde naar de Krim zal vertrekken waartoe de noodige maatre gelen reeds zijn genomen. Eene deputatie uit den Se naat heeft hem de daaraan verbondene gevaren ook voor de binnenlandsche rustvoor oogen gehou den doch een ontwijkend antwoord ontvangen. Na zij ne aankomst zoude de bestorming van Sebastopol m<

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1