Keizer heeft ae tijding van liet overlijden van den i Czaar, te Boulogne, alwaar hij het kamp bezocht, den 4met /eenige hoofdofficieren den maaltijd doende, door -2- telegraphische dépêches uit Stuttgart en s Gra- j venhage, ontvangen, en was daarover zeer getroffen. De Engelsche minister Clarendon heeft hem daar een ,be- zoek gegeven nadat dezelfde gebeurtenis ook te Lon den vernomen was.Aan de vice-admiraal Urucit is de militaire medaille verleend.De minister JJrouin de Liiuijs heeft een ontwerp tractaat met Pruissen ge leverd dat door die mogendheid niet is goedgekeurd, welke daarop een ander ontwerp heeft ingediend dat door Frankrijk onvoorwaardelijk is afgewezen. De Keizer heeft den generaal Baron von Wedell onbewim peld doen verstaan dat Pruissen niet tot de Weener conferentie zal worden toegelaten dan na zich op éene lijn gesteld te hebben met de staten die het tractaat van 2 Dec. onderteekend hebben, v. Wedell is toen onverwijld naar Berlijn vertrokken om nieuwe iustruc- tiën te halen.De bekende Jean Cluirles Dupont {de FEure), in der tijd lid van het voorloopig republi- keinsch bewind, is, den 2 Maart, op zijn landgoed Rougeperrier, in 88jarigen ouderdom overleden,— Me de is overledeu de beroemde kunstenaar Crozalier, oud 59 jaren aan zijne geboortestad Pny heeft hij eene fontein van marmer en brons, ter waarde van 200000 fr. gelegateerd, aan de gasthuizen 8000, ter opluiste ring van het museum 100000 en een kapitaal van 40000 fr.om jaarlijks een jong kunstenaar uit die stad opteleiden. Oostenrijk, De Keizer heeft bepaald dat het naar Keizer Nicolaas genoemde regiment, altijd dien naam zal behouden uit aanmerking vari de belangelooze diensten door dien vorstin rampspoedige tijden, be wezen.De Keizerin isden 5 voorspoedig van eene dochter bevallen bij die gelegenheid is eene al- gemeene amnestie uitgevaardigd voor gevangenen welke door burgerlijke regtbanken wegens majesteits schennis of vergrijp tegen de openbare ordeveroor deeld zijn.Men vreest voor het afbreken der onder handelingen te Milaan met het Zwitsersche kanton Tessino wijl Oostenrijk daarvan te groote schadever goeding eischtvoor de daaruit verdreven Capucijners. (Rijn) Pruissen. De ijsgang heeft ook groote ver woestingen aangerigt in de dorpen even boven Dus- seldorpom Urdingen en te Wesel. Tusschen Lut- tingen en Xanten zijn 21 huizen weggespoeld en 18 menschen omgekomen. Rusland. Keizer Nicolaas is bezweken aan de ge volgen van de griepwaardoor op eenmaal de longen zijn aangetast; vooraf heeft hij met de voornaamste en vertrouwste staatsdienaars over de staatsbelangen ge raadpleegd ,- afscheid van zijne gemalin kinderen en kleinkinderen genomen en elk afzonderlijk met krach tige stem gezegend,- en de laatste sacramenten ont vangen. Hij was geboren in 1796 en besteeg in 1825 den troon. Zijn opvolger, Alexander II, geboren in 3 818, is reeds vader van 4 zonen, waarvan de oud ste, Nicolaas, in 1843 geboren werd. De nieuwe Kei zer heeft een manifest uitgevaardigdwaarin hij de voortzetting van het vaderlijk bestuur van Nicolaas op het voetspoor zijner groote voorzaten, tot verheffing van Ruslands magt, belooft. Voorts heeft hij de vol- magten van Prins Gortscliakoff en den heer v. Titoff als gemagtigden voor de onderhandelingen te Weenen vernieuwd en de grondslagen daarvan bevestigd. Bij herhaling verzekert men dat de generaal Menschi- koff uit de Krirn is teruggeroepen dat het opperbe vel over het geheele zuidelijke leger is opgedragen aan den generaal Gortscliakoff en onder dezen aan Osten-Sacken in de Krim en Luders aan de Pruthtot dit alles zou nog vóór den dood van Keizer Nicolaas besloten zijn.Omtrent de aanval op Eupatoria op 17 Febr.blijkt uit de Russische berigtendat men het vernielen van eenige gebouwen waarvan de be zetting zich kon bedienen beoogde en daarin geslaagd was dat men zich van de goede wapening der stad overtuigd en daarom den strijd opgegeven hadvooral toen de brigade Chruleffzonder genoegzame onder steuning eene verkenning noordwaarts deedmaar krachtig door de Turken werd afgewezen. De Russen zijn sedert uit de omstreken vertrokken de dorpen afbrandende.Genoemden dag sneeuwde het weder te Sebastopolhet garnizoen verdiepte de grachten en verbeterde de werken het Russische leger bij Bach- schiserai en Simferopol leed veel door gebrek aan leef- togt. en ontbering van allerlei aard ten gevolge der slechte wegen in de Krim. Menschikoff had wegens o-ebrek aan fouragezijne kavalterie naar Perecop moeten zenden.De Franschen zijn gereed geko men met den aanleg van eenen steenweg van de baai van Kamiesch ook zijn de deelen van hun kamp door steenwegen verbonden.De toren Makaloff wordt door 2 hunner divisien belegerd hetwelk de Russen te vergeefs van de zijde der Tschernaya zoeken te verhinderen. Den 20 trokken» 18 bataljons Russen naar de zijde van Balaclava op de generaal Bosquet ging hen met 25000 man'/te gemoetom dit voorne men te keeren maar storm en sneeuw noodzaakten de wederzijdsche legers hunne positien weder in te ne men In den nacht van 22 op 23 Febr. hebben de geallieerden eene schans bestooktwelke de Rus sen, op de linkerflank der vesting, hadden opgewor pen om de werken der aanvallers aldaar te belem meren hierbij werd ernstig gestreden en bekwa men de laatsten 100 gekwetsten; volgens het Russisch berigt, gebeurde dit den volgenden dag en werd de aanval met verlies van 600 man afgeslagen. Het weder was toen veel ongunstiger geworden.De gouvernemen ten Minsk en Mokileff zijn onder de krijgswet geplaatst. Sardinië. Den 2 is de wet tot opheffing der kloos ters door de Gedeputeerden, met 107 tegen 36 stem men aangenomen. Het alliantieverdrag is door de Senaat, met 63 tegen 27 stemmen, goedgekeurd. In de Gazetta Piemontese is een manifest opgenomentot oorlogsverklaring aan Rusland. De Russische eigen dommen in Sardinië zullen beschermd en aan zooda nige schepen een termijn tot vertrek verleend worden. Spanje. De regering heeft besloten dat op de in- tevoeren constitutie geen eed zal worlen afgelegd. Het voorstel van de heer Jaen, hetwelk in beginsel het herstel eener inquisitie inhield, is, met 158 tegen 56 stemmendoor de Cortesverworpen. Bij het voortzetten der beraadslaging heeft de heer Godinez Debaz zich verwonderd over het onverdraagzame dat zelfs nog in het voorstel der commissie gelegen was waarop de heer Jaen zich zoo heftig uitliet dat de president hem het stilzwijgen op moest leggen. De heer Rios Rosas meende dat Philips II zichdoor het vervolgen^der protestanten, eene onvergankelijke o-loriekroon verworven had. Ten slotte werd den 28 Febr. liet voorstel der commissiehoudende dat de R. C. godsdienst is die van den staatdoch dat gee- ne Spanjaarden of vreemdelingen om andere ge voelens mogen vervolgd worden als zij daarvan niet openlijk doen blijken met 200 tegen 52 stemmen aangenomen - Berigten uit Cuba melden het. otndek- ken eener zamenzwering om den generaal Concha te vermoorden, in verband met de landing eener te New- Orleans uitgerust wordende expeditiehet eiland is in staat van beleg verklaard en een aantal personen o-evangen genomen waaronder de secretaris van den gouverneur en de bewiudheboers m 3 provinciën; alle mannen van 18 tot 50 jaren ziju onder de wapenen geroepen en schepen uitgezonden om de Ameiikanen te onderscheppengevangene vrijbuiters zullen geen kwartier verkrijgen. BINNENLAND. Bij aanschrijving van 1 Maartheeft de minister van Oorlog de miliciens der ligting van 1854 tegen den 3 April, bij hunne corpsen, opgeroepen, bij de in fanterie vesting-artilleriesapeurs en mineurs voor 6 maanden en bij de kavallerie rijdende- en veldartil lerie voor 1 jaar.— Den 2 is het bouwen eener pasto rie, in Gothischen stijl, door bet bestuur der S. Jan?- kerk aan de Parade te 's Hertogenbosch aanbesteed voor 28,400,— Den 4 is te Rotterdam een jongen met anderenin het Haringvliet, aan t schotsenvaren zijndeonder eene schuit geraakten ondanks de

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2