BIJBLAD voor de ALKMAARSCHE COURANT van Maandag 19 Maart 1855. -- GEMEENTER A AD. Te Alkmaae bij M\ COSTER ZOON. Zitting van den 14 Maart 1855 No. 5. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig de Ileeren Mr. J. A. Kluppel en B. Abbring. 1. De notulen geresumeerd en goedgekeurd zijnde, worden me degedeeld 2. De authorisatie van II. II. Gedeput, Staten, tot verevening van liet aandeel der gemeente in de som der kwade posten van de persoffele belasting, dienst 1851-52. 3. Authorisatie als boventot onderhandsehen verkoop van de Heerlijkheid Koedijk. 4. Missive van dezelfdenhoudende kennisgeving dat er geene bezwaren tegen de in het bestek van den Schcrmerstraatwcg gebragte wijzigingen bestaan. Alle voor kennisgeving aangenomen. 5. Voordragt van de Commissie voor de plaatselijke belastingen, tot vaststelling der verorde ningen op eene belasting bij op centen op de Rijks personele belasting. Ter lering voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 6. Voordragt van als boventot tijdelijke schorsing van het be sluit tot ontslag op l.April e.k., van denCommies H. J. Houtkamp. 7. Aanvraag der Commissie voor do Stads Apotheekom autho risatie tot betaling uit hare fondsenvan het bedrag der over 1854 geleverde breukbanden, ten behoeve der armen. Be beide punten No. 6 en 7 in dadelijke behandeling geno men zijnde, wordt conform de voordragt besloten. 8. Verzoek van II. H. Curatoren der Latijnsclie scholen om eervol ontslag uit die betrekking. Tot nadere belt andeling, voor de leden op de Secretarie ge deponeerd. 9. Berigt van Burg. en Weth.op de door de Kamer van Koop handel in overweging gegevene verandering van de weke- lijksche Woensdagsche veemarkt, en voorstel om de markt voortaan op Maandag te stellen. 10. Voorstel van als boventen aanzien van de bepaling der te negotiëren geldsom en den tijd wanneer, ten behoeve van den straatweg door de Schermeer. Gedeponeerd Ier Secretarie, ter lezing voor de leden. 11. Mededeeling van Burg. en Weth., betreffende de opnemingen in orde bevinding van de kas des Gemeente-ontvangers. Voor kennisgeving aangenomen. 12. Mededeeling als boven, dat voor den afstand van de Heerlijk heid Schermerhorn e. a.is geboden eene som van 400, met verzoek aan den Raad om daarop te willen besluiten. Is besloten Burg. en Weth. optedragenter dier zake met de gegadigden in onderhandeling te tredenom dan na bekomen verslag nader te besluiten. Nadat 13. De Voorzitter mondeling en behoudens nader schriftelijk ver slag had medegedeelddat de overgang van het R. C. Ar men- en Weezenbestuuruit handen der van regeringswege aangestelde Regentenin die van het door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem aangestelde R. C. Parochiaal Wees- en Armbestuur, op den 8 Maart 11., ten overstaan van Burg. en Weth, was overgegaan, worden achtereenvolgens gelezen: 14. Een adres van dankbetuiging van den Stedelijken Commies W. Baschvoor het aan hem verleende Pensioen. Voor kennisgeving aangenomen. 15. Een dito van Bouive de Vries, om verhooging van alimentatie. Als geheel in strijd met de vastgestelde bepalingen op de alimentation der armenbij het burgerlijk armbestuur, Gewe zen van de hand. 16 tot en met 28. Dertien verschillende verzoekschriften van G. I. KeldJ. FrederiksD. BurgerP. G. WeijmerG. Klooster Jr.J. Wardenier, A. P. UidderhoffA. Stiklcel J. van OmmenJ. MansP. Stam S. Blokker en C. Ibinlc allo strekkende om benoemd te worden als Commiezen bij de Stedelijke Belasting. Ter inzage voor de "leden op de Secrelarie nedergelegd. Daarna zijn de beraadslagingen geopend voor: 29. Het contract betreffende den aanleg, de bijdrage tot en het onderhond van den straatweg door de Schermeer, met het Bestuur van dien polder. Hetwelk in zijn geheel is aangenomen, me' authorisatie op Burg. en Weth. om hetzelve contract op zoodanige wijze, als zij zullen vermeenen te behoorente sluiten. 30. Voorstel tot verpachting van het pontveer over het Noord- Hollandsche kanaal, bij de Texelsche barrière. Waartoe onder de bepalingen door Burg. en Weth. voorge steld is besloten. 31. Verzoek van H H. Regenten van het Gasthuis, om authori satie tot regeling hunner begrooting over 1854, bij af- en overschrijving. Conform de voordragt besloten. 32. De door H. H. Regenten van het Aalmoezeniershuis voorge dragen suppletoire begrooting over den dienst van 1854, en de daaruit voortvloeijeude vraag om toelage op de hun voor. dat jaar toegestane subsidie. Tot nadere beschouwing gesteld in handen eener speciale Commissie bestaande uit de Heeren J. C. Vonk, J. Teengs Telting en Jonkhr. D. C. de Dieu Eontein Verschuir. 33. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 5