OmerBoulogneenz.zullen een nieuw leger vor men het noorderleger genaamdverdeeld in 2 afdee- lingen de eenevan 2 divisiënonder den maarschalk Paraguay cT Hilliers, en de andere, van 1 divisieon der den generaal Geusweiler.Den 15 is in de Russi sche kapel eene lijkdienst voor Keizer Nicolaas gehou den, waartoe de uitnoodigingen geschied waren door den Russischen zaakgelastigde baron von Seebach; Prins Jerome liet zichals bloedverwant des overledenen door 2 adjudanten vertegenwoordigen terwijl Prinses Mathilde Demidof zelve de plegtigheid bijwoonde. Denzelfden dag zijn de bestuurders der dagbladen door den minister van buiteniandsche zaken nadrukkelijk aangespoord om zich te onthouden van mededeelingen uit de Krim.Den 20 heeft de Keizer de guides gre nadiers voltigeurs en gens d' armes der garde ten ge tale van 7000 man, vóór hun vertrek naar de Krim, in oogenschouw genomen en aan dezelven de vaandels uitgereikt.In de zitting van het wetgevende ligchaam van den 21 heeft de voorzitter kennis gegeven van een ontwerp, om de stad Parijs te magtigen tot het sluiten eener leening van 60 millioen tot voltooijing van de straat Rivolihet opruimen van huizen om het Stad huis en het verder aanleggen van de breede rue de Strasbourg, van de Boulevards tot aan de Seine.De 140,000 man der ligting van 1854 moeten reeds den 31 onder de wapenen staan.Generaal La Marmora is van hier vertrokken om te Turijn het bevel over het Sardinische leger naar de Krim op zich te nemen. De Keizerin zal van haar plan om haren gemaal naar het Oosten te vergezellen afziendat dit geen gevolg is van haren ligchamelijken toestand, blijkt uit de me- dedeeling dat H. M. zich dagelijks met de gymnastie bezig houdt. Oostenrijk. De Russen hebben aan de Oosten- rijksche flotille, bestemd om de schepen aan den Do- naumond te beschermenden doortogt geweigerd. Den 7 zijn de gemagtigden tot de Weener conferen- tiën, door den minister van buiteniandsche zaken graaf von Buol, tot eene voorloopige vergadering opgeroe pen na het vernieuwen der magtiging van de Rus sische gezantendeze verzochten dat alle besluiten officieus zouden zijn, tot dat zij schriftelijke bescheiden van hunne regering ontvangen hadden. De baron Lieven heeft die gebragtte gelijk met brieven voor den Keizer omtrent de troonsbeklimming van Alexan der IIwaarna den 15 de conferentiën geopend zijn; Oostenrijk wordt vertegenwoordigd door de heerep v. Buol en v. Prolcesch O sten Frankrijk door de Bour- queneyEngeland door Russell en v. Westmoreland', Rusland door Gortschakoff en v. Titoff en Turkije door Arif-bassa en Riza-bassa. In deze zitting zijn de ak ten van magtgeving uitgewisseld, de 4 grondslagenen hunne uitlegging ter tafel gebragt en mondeling dooi de beide Russen aangenomen die zeer verzoenend ge zind schijnen. In eene 2e bijeenkomst, op den 17, is het D protocol bekrachtigd en daarna over het eerste puntbetreffende de vorstendommen beraadslaagd hetwelk mede door alle partijen is aangenomen en het daarvan opgemaakte protocol geteekend.Men wil dat den 19 te Milaan eene overeenkomst tusschen Oostenrijk en Zwitserland is getroffennadat de eisch van eerstgenoemden staat tot op een derdedat is 100000 francs, was verminderd.De heer van Brück, de oprigter van den Oostenrijkschen Lloyd, voormalig gezant te Konstantinopelis tot minister van financiën benoemd.Door eene buiteniandsche maatschappij zal, met een kapitaal van 100 millioen florijnen, de oprigting van hypotheekbanken in Oosten rijk beproefd worden. Pruissen verklaart zich ongezind om tot het alliantie- tractaat toetetredenmaar geenszins om zich meer be paald voor de 4 punten te verklarendoor medeon- derteekening der nota van 28 Dec.waarin hunne zin is omschreven.Het geheele leger draagt 4 weken rouwtot aandenken van Keizer Nicolaaseene depu tatie van het 6B regement kurassiers heeft te St Peters burg de begrafenis bijgewoond.De 2e Kamer heeft de voordragt tot het verlengen van het krediet voor de oorlogsuitgaven tot Jan. 1856 aangenomen, en het ontwerp-adres aan den Koning (waarin de buiteniand sche staatkunde van het bewind eenigzins werd afre- keurd), met 184 tegen 117 stemmen, verworpen. Rusland. Bij het gevecht van den 24 Feb. heb ben de Franschen hevige verliezen geleden een corps infanterie der marinebestemd om de Zouaven te on dersteunen is niet bestand geweest tegen de Russische magten in verwarring terug geweken; eene afdeeling der Zouaven heeft zich daarop, in den donker, met de bajonet, eenen weg door een overmagtig vijande lijk corps moeten banen. 5 gewonde Fransche officie ren zijn in handen der Russen gevallen waarvan een is overleden en te Sebastopol met krijgseer begraven. De Russen verloren bij die gelegenheid 70 dooden en 236 gekwetsten. Van het vernagelen van kanonnen door de Franschen, wordtin het rapport van Canrobert geene melding gemaakt. Den 27 is eene wapenstil stand van één uur getroffen, om de lijken wederzijdsch te begraven. De Russen hebben het hernomen werk aanmerkelijk versterkt en in den nacht van 28 Febr. op 1 Maart, voor die verschansingeene tweede aan gelegd hunne voornaamste batterijen voor den toren Mal a k off zijn verdubbeld, tusschen de voorstad Kara- belnaja en den doorgaanden muur hebben zij een leger van 12000 man gevestigd, front makende tegen het corps van Bosquet, om daarmede, te gelegener tijd, eenen uitval te ondernemenen voorts nog eenio-e schepen voor de haven doen zinken die nu gesloten is met 2 rijen gezonkene schepen en 2 afsluitingen met kettingen. Het fregat Wladimzrdat van de Werfbaai de werken der geallieerden beschoot, heeft moeten wijken, na bijna in brand geschoten te zijn. Den 3 of 5 Maart zijn de Russen bij eenen aanval op Eupatoria, teruggedreven, maar daarna 8 eskadrons Turksche ruiterij in eene hinderlaag gevallen en door 2 eskradons lanciers en 400 kozakken geslagen.Dit berigt vereiscbt nog bevestiging even als een ander, meldende dat Menschikoff aan den typhus zoude zijn overleden. Wel is hij ook in Finland ontheven van zijn commandodat opgedragen is aan den generaal Berg Het Engelsche leger in de Krim telde den 27 Febr. 27067 man benevens 17623 zieken, waar van 5309 in het kamp en 12324 ie Scutari en elders. Den 3 Maart was het weder zeer koud en had het de 2 laatste dagen sterk gesneeuwd.— Het Fransche stoom schip lulton en het Engelsche Leopard zijn van eenen verkenningstogt naar de zijde van Anapa en Kaffa terug gekomen hebbende hier en daar geschut on bruikbaar gemaakt en magazijnen met leeftogt ver brand.De Russen verwoesten de landstreek tus schen cle Pruth en de Dniester en leggen op enkele voorname punten verschansingen aan.Wijlen Kei zer Nicolaas is den 17 Maart, met alle eer, in de hoofdkerk der Apostelen Petrus en Pauluste S. Pe tersburg, begraven.— De staatskanselier, graaf van Nesselrode, heeft, aan de vertegenwoordigers van Rus land in het buitenlandeenen rondgaanden brief ge zonden betrekkelijk de te volgen staatkundige ge dragslijn van Alexander II, wiens roeping het Ts den vrede te herstellenmaar tevens de integriteit van het Keizerrijk te handhaven.Te Warschau is den 13 des nachts plotseling eene ligting van recruten geschieddie men voorlang uitgesteld waande. Sardinië. Mazzini heeft eene proclamatie gerikt aan de naar het Oosten bestemde soldatenwelke zending hij gelijk stelt met d -portatie en hen daarom aanspoort te deserteren of tot gewapenden opstand overteslaan.Het wetsontwerp om de bezittingen der kloosterlingen die zich niet met ziekenverzorging of onderwijs bezig houden te verkoopen ter verbe tering van de inkomsten dei- geestelijken ten platten lande, vindt in den Senaat lang dien bijval niet als bij de gedeputeerden en zal daarom waarschijnlijk wel eenige wijzingingen ondergaan. Spanje. De commissie voor het budget stelt voor de dotatie voor het Koninglijk huis op 15,350,000 re alen minder dan in het vorige jaar en dus op 32 mil lioen te stellennamelijk de Koningin 28 en de Ko-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2