V :w AUMAARSCHE COURANT 5. J\°# 17* Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 23 April. QUmanak bcr S-ttlecfc. C. I :>*8l 4^ IA (.Dfïiciccl (öcbccltc. AANBESTEDING. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post 3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HE11M-. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1—5 regels/0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De STAATSRAADCOMMISSARIS des KONINGS in de Provincie NOORD-HOLLAND. Herinnert door deze alle autoriteiten en een ieder die daarbij belang mogt hebbenaan de bepalingen der wet van den, 8. No vember 1815 (Staatsblad No. 51en aan den inhoud van art. 29 der wet van den 5. October 1841, (Staatsblad No. 40,) be- treffeude de vereveningen van Schuldvorderingen, ten laste van het Rijk,- met aanmaning om zoodanige Schuldvorderingen, zoo spoedig mogelijk immers vóór den 1. 'Julij aanstaande intedie- nenaangezien aan die wetsbepaling zoo nuals in liet vervolg stiptelijk ïle hand zal worden gehouden. Haarlem, den 11 April 1855. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd VAN EWIJCK. Op Woensdag den 25 April 1855, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbaliedoor den StaatsraadCommissaris des Konings in de Provincie Noord-Hollandof, bij deszelfs afwe zen door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Heer Hoofd-Ingenicur van den Waterstaat, aan het Gou- verneinents-geböüw in de St. Janstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed: liet doen van eenige herstellingen aan de Kerk der Her vormde Gemeerde te Wijk aan Zee en Duin. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggen, boven en behalve aan het Gouvernements gebouw te Haarlemin de voornaamste Logementen en Koffijhui- zen alste Amsterdam in het Noord-Hollandsche en Poolsche Kojfj- huis inde Kalverstraatin het Wapen van Medemblik op den Dam, in het Vosje op het Rokin, in het Harlinger Veerhuis op de Texel- sche Kade, in de Nieuwe Stads Herberg aan het IJ en in de Bel op den hoek van het HaarlemmerpleinXe.Haarlem in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Roskam, in den Glazenwa- genen bij A. Houtmante Alkmaar in den Rooden Leeuwin de Toelast en in het wapen van Haarlem; te Hoorn in den Doelen en in het onafgemaakte Schip te Punterende in de Vergulde Roskam', te Medemblik in de Valkte Nieuwe Diep bij Ilmen en in den Burgte Helder in het Heeren Logementte Enkhuizen in de Valk; te Monnickendam in den Doelen; te Zaandam in den Otterte Buiksloot in het Roode Hert; te Edam in het Heeren Logementte Beverwijk bij J. Bronkhorstte Weesp in de Roskam; te Muiden in het Hof van Holland; te Naar den bij Jurrissente Wijk aan Zee en Duin op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag^der aanbesteding, en alzoo op Zaturdag den 21 April aanstaandedoor de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing wor den gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG.als bij den Heer In genieur P. J. II. Hay wardte Alkmaaren bij Kerkvoogden de vereisehte inlichtingen te bekomen zijn. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den 25 April 1855 des 'namiddags ten twee ure zal, onder nadere approbatiedoor den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed: 1\ Het beplanten met stroo en helm van de Duinen tusschen de Heldersche kust en de grensscheiding der provinciën Noord en Zuid-Holland, het stellen van rietschuttingen in en vóór die Duinen en het onderhouden der standpalen, van 1 Mei 1855 tot 30 April 1856, in drie perceelen. 2°. Het beplanten met stroo en helm van de Duinen op het eiland Texel, benevens het stellen van rietschuttingen en het onder houden der mijl- en limietpalen in en vóór die Duinen, van 1 Mei 1855 tot 30 April 1856. 3", Het leveren en stellen van limietpalen ter afscheiding van de ten vorigen jare verpachte provinciale duingronden op Texel. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, vol gens het bepaalde bij het laatste artikel van de voor deze wer ken opgemaakte bestekken,, welke ter lezing liggenbehalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemcl, in de logemen ten en koffijhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken ge woonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de Besteding zal, zoo veel noodig, aanwijzing m loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te te- komen bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat E. de Kmijjf, te Haarlem, en de Ingenieurs Haijward, te Alkmaar, en Stroot- man, te Nieuwe Diep. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AT,KMA Al/ ge\ olg gevende aan liet besluit van den Gemeenteraad van den April dezes jaars No. 31waarbijop grond van het vroeger bij besluit van 6 December 1854 No. 11goedgekeucd lij besluit van Gedeputeerde Staten van den 4 Januarij 1855 No. 14 gearresteerde plan van geldleeningis vastgesteld eene geld opneming ten bedrage van 41000,— in aandeelen van ƒ1000,— elkten laste dezer Gemeente, tot voorziening in de kosten van aanleg van eenen straatweg door den Polder de Sehermeerte^en pene rente van 4 ten honderd in het jaar, onder voorwaarde eener j aarlijksclie aflossing bij uitloting van minstens 2 aandeelen en on der voldoende guarantie, brengen bij deze ter kennisse: Dat van heden af en vervolgens op alle gewone werkdagen van des morgens 10 tot des namiddags 2 uren, ter Secretarie der Ge meente gelegenheid zal bestaan tot het nemen van aandeel in voornoemde geldleening door inschrijving op eene daartoe bij den Secretaris der Gemeente voorhanden zijnde lijst, of, des verkiezen de, bij gesloten en onderteekende billetten, aldaar intelevercn, zul lende de inschrijving uiterlijk op den 31 Mei dezes jaars of zoo veel vroeger de verlangde som derleening zal zijn vol"geteeksal- end, definitief worden gesloten. De storting der gelden tegen uitgifte der obligatiën en daarbij behoorende coupons, zal behooren plaats te hebben op den 1 Oc tober 18o5ten kantore van den Ontvanger der Gemeenteop welken dag ook de berekening der renten zal ingaan, terwijl', in geval de geldleening niet geheel tot stand mogt komenniemand der inschrijvers voor zijne inschrijving verbonden zal zijn. Alkmaar, den 14 April 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris, SP AN J AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS 'van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbenden Dat de patenten van het derde kwartaaldienst 18|4 in gereedheid zijn gebragt en aan de daarbij betrokken personen welke zich daartoe tusschen Maandag den 16 en Zaturdao- den 2S April aanstaandeter Secretarie der Gemeente zullen aanmelden op derzelver aanvrage, tegen overgifte van het ontvangen repu en' (voor zoo veel noodig) bewijs van betaalde regten, zullen worden afgegeven. Alkmaar, den 14 April 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbendendat de blanco aanvragen tot het erlangen van Jagt- en Viscliacten, ingevolge de wet van 6 Maart 1852 (Staatsblad No. 47,) van heden af ter Se cretarie der Gemeente kosteloos verkrijgbaar zijnalsmede dat de in het vorige jaar afgegeven Jagt- en Vischacten met den 1 Julij aanstaande ophouden van kracht te zijn. Alkmaarden 14 April 1855. De Burgemeester van Alkmaar P. A. de LANGE. April 23 Maand. H. Georgius. Koemarkt te Edam. 24 Dingsd. H. Fidclis van Sigmaringen. Koeijen- en Scha- penmarkt op Texel. Veemarkt te Hilversum. E. K. 's morg. 6,16. 25 Woensd. II. Marcus Evangelist. Vasten tot den middag. Runderenm. te Monnickendam.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1