SSIlcfceltjfjscft (Ducrztgt. 26 Donderd. H. Cletus ea Marcellinus. Koemarkt te Medem- blik en Sehagen. Zon op 4,45onder 7,15. 27 Vrijd. H. Egbertus. Koemarkt te Enkhuizen. 28 Zaturd. EL Herminigildus. 29 Zondag. Jubilate, Ps.66:l. Bescherming van don 11. Joseph. BUITENLAND. Engeland. Be aangekondigde leening zal 16 millioen p. st. bedragen.De Eransche Keizer en Keizerin zijn den 16 te Dover geland endoor Londen over den westelijken spoorwegnaar het kasteel van Windsor vertrokken. Alom heersehte eene buitenge- raeene geestdrift en waren de huizen met vlaggenenz. versierd. De Lord - Mayor van Londen bood den prefect van het departe ment der Seine en de leden van het gemeentebestuur van Parijs een prachtig diner aan en begaf zich den volgenden dagmet eene deputatie, naar Windsor om don Keizer te begroeten en uit.tenoo- digen tot bijwoning van het feest in de Guildhall op Donderdag. Ook ontving de Keizer adressen van het plaatselijk bestuur van Windsor en van Londensche kooplieden en bankiers en hield in liet park eene wapenschouwing over de troepen der gardewaarna ten hove, in de St. Georgezaal, een dinermet de ministers enz. gege ven werd. Den 18 werd het kapittel van de orde van de Kouse band gehoudenwaarin de Koninginondersteund door Prins Al- bert den Keizer do band aangesptewelke plegtigheid besloten werd door een allerprachtigst gastmaal, waarbij de voornaamste adel vertegenwoordigd was. Den 19 had het feest inde Guildhall plaatsals wanneer de Keizer eene lange en krachtige' rede uit sprak, over het nut van de alliantie der beide rijkente 5 ure keerde Z. M. naar het paleis van Buckingham terugom 's avonds de Italiaansche opera te bezoeken. Frankrijk. De Belgische regering heeft officieel aan het Fran- sche bewind te kennen gegevendat er geene termen bestonden tot vervolging der brochure over den oorlog in de Krimvolgens het verhingen van Prins Napoleon.De minister van marine Ducos is overleden.Den 15 vertrok de opperbevelhebber der Keizer lijke gardeRegnault S. Jean d'Atigelynaar de Levant.Den zelfden dag nam de Keizer op de Tuilerieu afscheid van het wet gevend ligchaamwoonde met de Keizerin eene godsdienstoefening bij en reisde per spoor naar Calais, om van daar, met liet stoom schip Pelicanden togt naar Engeland te doen. De Vorst en Vorstin worden, op uitnoodiging van den Lord-Mayor van Londen, ver gezeld door den prefect der Seine Haussman en 4 raadsleden van Parijs welke laatsten van hunne ambtgenooten een onbeperkt ere- i diet verkregen hebben om de eer dier stad waardiglijk optehouden. Rusland. De Russen beweren met hunnen uitval van den 22-23 Maart het beoogde doel, het slechten der; Eransclie werken tegen den Malakofftoren te hebben i bereikt, zijnde zulks geschied door matrozendie, van spaden ivoorzien achter de linietroepen uitgerukt wa-j ren. Zij zeggen in orde teruggetrokken te zijn maar erkennen een verlies van 400 dooden en 1000 gekwet sten; een corps Grieksche vrijwilligers, onder Prinsi Morusiheeft deel aan den strijd genomen en de mon nik Joanislc Sawijanom ging de troepen voor, met een kruis in de hand, bemoedigde de vechtenden en ver trooste de gewonden. Bij den wapenstilstand tot het begraven der lijken, hebben de gealliëerde en Russi sche officieren elkander beleefdheden bewezendoor het aanbieden van sigaren enz. De meeste Russische spra ken Fransch en slechts enkele bleven stroef. De be legeraars hebben daarbij zooveel mogelijk de werken ter verdediging des torens opgenomen en in voortref- felijken staat bevondende stad zelve was nagenoeg geheel onbeschadigd en slechts enkele gebouwen bij de buitengewerken waren verwoest. De Engelsche lui tenant kolonel Kelly is niet gesneuveld, maar gekwetst in handen des vijands gevallen.De generaal Gort- schakof heeft dadelijk na zijne aankomst in Sebastopol eene legerorde uitgevaardigd waarbij hij, namens Kei zer Alexander, volgens den last van Keizer Nicolaas op zijn sterfbed de bezetting dank zegde voor de dap pere verdediging,- en den generaal Osten-Sacken en den admiraal Nachmow liet voortzetten hunner func- tien verder opdroeg.In den vroegen morgen van den 30 is in de stad een hevige brand waargenomen. Den 5 April ontvingen de Russen groote hoeveelhe den leeftogt en den volgenden dag ondernamen zij we der eenen uitvaldie door de Engelschen werd afge slagen van de laatsten werden daarbij 3 officieren en 30 manschappen buiten gevecht gesteld.Het bom bardement, op den 6en bepaald, maar uitgesteld om dat bet geschut toen nog niet geheel gereed was is eindelijk den 9 des avonds uit 500 vuurmonden begonnen en wordt sedertvooral tegen den Malakoff toren met hevigheid voortgezet. De vloten der ge allieerden liggen in slagorde voor de* roede. Te Ka- niiesch zijn 10000 Turken van het leger van Omer-bassa te Eupatoriaontscheeptom aan de belegering deel te nemen. Genoemde veldheer heeft genoeg ruiterij en geschut om te veld te gaan en eene afleiding te be proeven maar ontbeert de middelen van vervoerzelfs voor drinkwater, dat in dien omtrek niet te vinden is. Balaclava is eene geheel nieuwe stad gewordenzijn de bijna alle oude gebouwen afgebroken en door knap pe houten huizen vervangen. Turkije. Alles is te Konstantinopel gereed om Kei zer Napoleon te ontvangen; het Fransche kamp van Maslak is reeds door 6000 man bezet.De Porte* beeft voor 18 millioen piasters aan schuldbrieven uit gegeven tegen 10 pet. rente en aflosbaar in 1858. Den 4 April is de geheele Egyptische divisie van Kon stantinopel naar de Krim onder zeil gegaan denzelf den dag is de nieuwe Grieksche gezant Conduriotis al daar aangekomen de aanwezige Grieken en Russen 7 O wilden hem plegtig ontvangen maar de overheid had maatregelen genomen om openbare vertooningen te voorkomen.In de eerste week van April hebben in de Zwarte zee hevige stormen gewoed zijnde bij Varna 6 Turksche of Wallachijsche schepen gestrand.— De opstandelingen in Kurdistan zijn door de Turken geheel verslagen en verstrooid.Te Crajova, de hoofdstad van Klein-Wallachijeis de Oostenrijksche bezettingmet veel verliesdoor de bevolking verdre ven omdat een officier eene vrouw beleedigd en men van den bevelhebber geen regt verkregen had. BINNENLAND. Het voorstel tot overdekking van de beurs te Rot terdam is door den gemeenteraad niet aangenomen maar eenpaiig verworpen.- De 8e. opgave van de algemeene commisse voor den watersnood te Amsterdam, wijst een bedrag van 115,099,621 aan; bij het laat stelijk ontvangene bevinden zich vele aanzienlijke gif ten uit het buitenlandalsmede 546,30 als opbrengst van liet concert der vereeniging Harmonicaden 11 April, in de Nieuwe kerk te Amsterdam, gegeven. Bij den minister van binnenlandsche zaken is nog in gekomen 1000,van den heer I'. Reg outte Maas- triclit. De laatsten der sedert 11 Maart in de S. Geer- tekerk te Utrecht opgenomen vlugtelingen zijn den 16 April naar Veenendaal teruggekeerdwaar de lande rijen echter nog door een voet water bedekt zijn. Een koopvaardijkapitein komt in de N. Rott. Cour. op tegen het beweren van den minister van marine, om trent het plaatsen van een vuurschip op den Banjaard, voor welke maatregel de 3 gezagvoerders der koop vaardij zich verklaard hadden en die der marine niet, zoodat de stemmen staakten.'s Rijks middelen voor de 3 eerste maanden desjaars geraamd op ƒ13,950,072,50, hebben opgebragt/18,559,913, tegen/ 13,618,125, in 1854.Den 12 heeft eene weduwe te Coevordenzich op zolder opgehangen, om dat zij, in liet armhuis opgenomen zullende worden, vreesde bare gewone plaats in de kerk te moeten verlaten,- en den 18 een kleêrmaker te Breda, zijnde eene weduwnaar met kinderenuit armoede. Den 13 viel te Rotterdam een sjouwerman van het dek van een der booten in het ruim zoodat hij naar het ziekenhuis vervoerdna 2 uren overleed,- en den 1 7 te Amsterdam een verwer uit eene gootaan de Bergstraat bij het Singeloogenblikkelijk dood.Te Kaatsheuvel (gemeente Loon op Zand) verliet den 12 eene vrouw hare woning en sloot de deuropdat liaar 7jarig zoontjeuit de school komende geen onheil zoude bejegenen het kind kroop echter door een gat in den muur, maar in brand geraaktkwam hetop dezelfde wijze luid schreeuwende weder buiten waar de buren welhaast te hulp kwamenmaar het toch binnen weinige urenonder de hevigste pijnenbe zweek. Een ander kindte Rurmerende den 6, bij den liaard spelende zette een ketel met kokende koffij aan den mond, waardoor bet medeonder nijpende pijnen overleed.Den 13 beeft A. van Leeuwenboterverkooper en hofleverancier te Delft, Z. M. de eerste grasboter aan geboden.Den 15 verdronk tusschen Luik en Maas tricht een jongeling, die met zijnen makker in strijd geraakt en door dien in het water geworpen was men zocht liet lijk te vergeefs maar den volgenden dag ge-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2