ALKMAARSCHE COURANT 1 I 1855. 5' e*üïim m j N°# IS» Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 30 April. Qlmanafc bcr €dccfc. SüLldscUjksefo (Ducrsigt. c\ CDfïiciccl ©cbccltc. A j£A' -5f> «r. -W£j, Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusselien 8 en (J ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HE HM COSTER ZOON. =R LA De Advertentiön kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie NOORD-HOLLAND. Herinnert door deze alle autoriteiten en een ieder die daarbij belang mogt hebben, aan de bepalingen der wet van denj 8. No vember 1815(Staatsblad No. 51en aan den inhoud van art. 29 der wet van den' 5. October 1811(Staatsblad No. 10be treffende de vereveningen van Schuldvorderingenten laste van het Rijk,- met aanmaning om zoodanige Schuldvorderingenzoo spoedig mogelijk, immers vóór den 1. Julij aanstaande, intedie- nenaangezien aan die wetsbepaling zoo nuals in het vervolg stiptelijk de hand zal worden gehouden. Haarlem, den 11 April 1855. He Staatsraad, Commissaris des Koning» voornoemd, VAN EWIJCK. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING. Op Woensdag den 9 Mei 1855 des namiddags ten twee ure zalonder nadere approbatiedoor den StaatsraadCommissaris des' Konings in de Provincie Noord-Holland, of', bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed 1. Het leveren van 1856 kubiek ellen brik, tot onderhoud van den Helderschen zeedijk en het verhoogen van een gedeelte der buitenglooijing van dien dijk. T. 2. Het leveren van 722 lasten Drcntsehe-Noordsche- of Duit- sche steenenvoor gezegd onderhoud. 3 Het bestorten van den voet der steenglooijing van genoemden dijk, met 890 te leveren lasten Drentsche-, Noordsche-, Duit- sche' of Brabantsche keisteenen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvingvol gens het bepaalde bij het laatste artikel van de voor deze werken opgemaakte bestekken, welke ter lezing liggen, behalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de logementen en koffijhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoon lijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de Besteding zalzoo veel noodigaanwijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat E. de Kruijff, te Haarlemen bij den Ingenieur en Strootmante Nieuwe Diep. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, «■evolv gevende aan het besluit van den Gemeenteraad van den 11 April dezes jaars No. 31waarbijop grond van het vroeger bij besluit van 6 December 1854 No. 11, goedgekeued bij besluit van Gedeputeerde Staten van den 4 Januarij 1855 No. 14 gearresteerde plan van geldleeningis vastgesteld eene geld opneming ten bedrage van 41000,— in aandeelen van 1000,— elkten laste dezer Gemeente, tot voorziening in de kosten van aanleg van eenen straatweg door den Polder de Schermeertegen eene rente van 4 ten honderd in het jaar, onder voorwaarde eener jaarlijksche aflossing bij uitloting van minstens 2 aandeelen en on der voldoende guarantiebrengen bij deze ter kennisse Dat van heden af en vervolgens op alle gewone werkdagen van des morgens 10 tot des namiddags 2 urentér Secretarie der Ge meente gelegenheid zal bestaan tot het nemen van aandeel in voornoemde geldleening door inschrijving op eene daartoe bij den Secretaris der Gemeente voorhanden zijnde lijst, of, des verkiezen de, bij gesloten en onderteekende billetten, aldaar inteleveren, zul lende Se inschrijving uiterlijk op den 31 Mei dezes jaars of zoo veel vroeger als de verlangde som der leening zal zijn vol getee- kend, definitief worden gesloten. De storting der gelden tegen uitgifte der obligatiën en daarbij belioorende coupons, zal behooren plaats te hebben op den 1 Oc tober 1855 ten kantore van den Ontvanger der Gemeenteop welken dag ook de berekening der renten zal ingaan, terwijl, in geval de geldleening niet geheel tot stand mogt komen niemand der inschrijvers voor zijne inschrijving verbonden zal zijn. Alkmaar, den 14 April 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, He Secretaris, SPANJAARD!'. April 30 Maand. II. Catharina van Siena. Mei 1 Dingsd. H. Philippus en Jacobus. Mirakel van Alkmaar. Veemarkt te Hilversum. Poort opent te 3, sluit te 9 u. 2 Woensd. II. Athanasius. V. M. 's morg. 4,23, wordt to taal verduisterd 3 Donderd. Kruisvinding. H. Alexander en gezellen. Koe markt te Sehagen. 4Vrijd. H. Monica. Kermis te 's Gravenhage. 5 Zaturd. H. Pius V. Lammerenm. te Hoorn. Koemarkt te Velzen, Beverwijk. 6 Zondag. Cantate, Ps. 96:1. II. Joannes voor de Latijn- sche poort. Kermis te Purmerende en Avenhorn BUITENLAND Engeland. Den 20 hebben de hooge Fransche gasten, onder liet vreugdegejuich der menigte, het kris tallen paleis te Sydenham en 's avonds een prachtig concert bezocht en den 21 Engeland weder verlaten, tot Dover uitgeleid wordende door Prins Albert en den Hertog van Cambridge.200 Polen van Bomarsund, te Plymouth in bewaringhebben dienst genomen bij het vreemdenlegioen.De eenige inschrijver voor de leening is het huis Rotschilddat zich daartoe met anderen heeft vereenigd; het bewind heeft de voor waarden aangenomenbehoudens de goedkeuring van het parlement. Frankrijk. De Keizer en Keizerin zijn den 21 's middags te 3 uremet zeer schoon weder, aan boord der Impératricedoor 3 andere vaartuigen begeleid, te Boulogne teruggekomenen den 22 des avonds te .Parijs hebbende de 4 kampen bij eerstgenoemde stad uitmakende 4 divisiën onder den generaal Ba- raguaij d'IIMiers in oogenschouw genomen.Den 25 is het lijk van den minister van marine Ducos vau de Magdalenakerk plegtig overgebragt naar het station van den spoorweg van Orleans. De admiraal Bamelin is, zeer onverwachts, bij een besluit den 19 te Wind sor geteekend, tot zijnen opvolger benoemd.Te Cherbourg wordt de onlangs van stapel gelaten drij vende batterij la déoastation voor haar vertrek gereed gemaakt; zij is lang 31 en breed 13 ellen, bekleed met 400000 kilo's ijzeren platen voorzien van eene schroef van 220 paardenkrachten en van 3 masten, die gestreken kunnen wordenzij is geschikt voor 200 militairen en voor 200 zeelieden.De bisschop van Montpellier heeft zijn landhuis bij die stad ter beschik king der regering gesteldvoor verpleging van her stellende soldaten die uit het Oosten zijn terugge keerd de heer Durand heeft dit voorbeeld gevolgd De gevraagde magtiging tot het houden van stieren gevechten gedurende de tentoonstellingis geweigerd als strijdig met de Fransche zeden.De kampements goederen van den Keizer zijn den 22, per spoor, naar Lyon gezonden. Oostenrijk. In de 11e zitting der conferentieop Donderdag, den 19 April, hebben de gemagtigden van Engeland, Frankrijk, Oostenrijk en Turkije, tot regeling van het 3e puntverlangddat de Zwarte Zee onzijdig of voor oorlogschepen van alle natiën ge- i'

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1