sloten verklaardof de Russische vloot tot een bepaald getal bodems ingekort zoude worden. De Russische gemagtigden hebben 2 etmalen gevraagd om dit te overwegen en alstoen den 21, verklaard dat zij, volgens hunne instructiën, zich daarmede niet mo gen vereenigen. De conferentie is alzoo onbepaald verdaagd en lord Russell heeft den 23 Weenen ver laten. Dit alles berust op eene verklaring van den minister Palmerston in het Engelsche lagerhuis den 23 April, waarbij hij tevens voegde, dat van wege Rus land geen tegenvoorstel was gedaan Den 23 zijn de gemagtigden nogmaals bijeen geweest om het verbaal der laatste zitting te teekenen. Geruchten zeggen, dat toen een Russisch voorstel is ingediend, maar afgesla gen en dat den 26, na het aankomen van dépêches uit Parijs en St. Petersburgop verzoek van Gortscha koff nogmaals eene vergadering is gehouden, waar door de beurslieden meer bemoedigd waren. Hoe het zij de Fransehe minister Drouin bevindt zich nog al tijd te Weenen.De Turksche gemagtigden moeten zich voor de onzijdigheid der Zwarte zee, maar ernstig tegen het openen der zeestraten verklaard hebben. Rusland. Dit rijk moet in de kleeding en voe ding voorzien van 31700 krijgsgevangenen, meest Fran- schen en Turken.De grootvorst Konstantijn heeft 3 ijzeren vaartuigen doen bouwen tot bescherming van S. Petersburg.Het leger dat Eupatoria ingesloten houdt is met 10000 man vermeerderd.Volgens een rapport van lord Raglan van 7 Aprilverbeterde de gezondheids-toestand van het Engelsche leger voor Se vastopol voortdurendden 3en kon men te land 1400 en op eenige transportschepen 5 a 600 gewonden ver plegen de bezetting der stad was onafgebroken bezig de kuilen der scherpschutters in onderling verband te brengen. Eene derde linie van defensie, welke de be legerden achter de tweede aanlagen is vóór het bom bardement niet gereed gekomen. Dit is den 9's mor gens te 5 ure, onder zware regens die ook gedeelte lijk den volgenden dag aanhielden, (waardoor de grond op nieuw doorweekt is en de loopgraven zeer modde rig zijn) en terwijl de wind den rook naar de stad dreef, aangevangen tot blijkbare verrassing van de Russen, die eerst na 33 minuten geantwoord hebben. Al spoe dig zouden volgens de geallieerden, 3 batterijen der stad tot stilzwijgen gebragt en een Russisch kruidma- gazijn gesprongen zijnmaar daarentegen werd de 28e Fransehe batterij vernield en sneuvelde daarvan de kapitein. De Franschen poogden vooral post te vatten op den noordoosthoek van de Karagatscha hoogte, die de uitvallen der Russen begunstigtwaarop dan ook heftig gevuurd is. Het bolwerk van de mast en het centrale werden door 300 Fransehe en de voorwerken naar de zijde van Karabelnaïa door 100 Engelsche stukken bestookt.In den nacht van 13 op 14 zijn 3 hinderlagen, tusschen het centrale bolwerk en de be graafplaats bestaande uit vele kleine insnijdingen voor de scherpschutters tot behoud van den gronddoor de Franschen bemagtigd even als eene vallei, loopen- de in die rigting langs de vestingwerken der stad, waarin de vijand steeds in veiligheid over zijne reser ve kon beschikken; op 50 el van het mast-bastion had men eene mijn doen springen waardoor men in het bezit was geraakt van eene nieuwe paralel, die met de overige werken in verband is gebragt. Deze voordee- len worden vermeld in eene dépêche van den admi raal Bruatvan 17 April. In den nacht van 17 op 18 deed de bezetting eenen uitval, die spoedig verij deld werd, maar, volgens het rapport van Gortschakoff, is gelukt door de vernieling der voorste paralel der belegeraars. [Bij een' vroegeren uitval drongen de Rus sen in de loopgraven waarin 1200 Franschen ar beidden die hen schoon zij 150 man verloren af sloegen; de generaal der genie Bizot werd daarbij zwaar gewond.De geallieerden doen 8 schoten per uur, uit elk stuk, of per dag 120, een totaal van 26000 bedragendedaardoor zoude het vuur van het bolwerk van de mast en de mameion tot zwijgen ge bragt en van den toren Malakoff en de quarantaine batterij verflaauwden de ronde toren beschadigd zijnterwijl het Redan-fort en de tuinbatterij nog met kracht vuurden. Gortschakoff berigtte niettemin voort durend zijne regeringdat de werken weinig schade bekwamen en zelfsden 22 dat de belegeraars, zien de dat zij in 12 dagen nogj niets gevorderd waren merkelijk hun vuur verflaauwd hadden. Daarin komen de opgaven overeen, dat aan beide zijden weder veel menschen gesneuveld zyn. De Russen hebben 7 a 8000 zwaar gewonden en zieken bij de Doopsgezinde kolo nisten in de Krim onder dak gebragtomdat de hos pitalen te SebastopolBachtsisarai en Simferopolbij de aanstaande [zomerhitte en gevechten niet voldoen de meer zijn.Omer-bassa is met zijne ontscheepte Egyptenaren naar Balaclava getrokken om die post tegen Liprandi te verdedigen welke echter door de overstrooming der Tschernava niet kan worden aange tast. De onderzeesche telegraaf tusschen die stad en Varna is gereed en in werking.De eerste troepen der Fransehe Keizerlijke garde zijn door de overige met koelheid ontvangendie eerst geweken is toen zij den 5 en 6 April blijken van hunne dapperheid ge geven hadden. BINNENLAND. Bij den minister van binnenlandsche zaken is voor de noodlijdenden door de overstrooming 1000,ont vangen van de Groothertogin van Saksen- Weimar- Eisenach, geboren Prinses der Nederlanden.Ook de hoogleeraar Tüanus heeft bedankt voor zijne benoeming tot lid der academie van wetenschappen.Te 's Her togenbosch raakte den 20's morgens te 3 ureeen mestkar met paard en man in de haven door dade lijke hulp van 2 schippers en 2 ambachtslieden wer den beide er levend uitgehaald maar de voerman over leed na 3 uren in het gasthuis.— Den 21 had de herstemming plaats voor de prov. staten van N. Hol land waarbij van de 341 geldige stemmen 135 en 85 op de heeren Sloos en Hulst werden uitgebragt, over welke dus nogmaals gestemd moet worden.Denzelf den dag overleed te Utrecht in den ouderdom van 65 jaren, de vice-admiraal Jan Coenraad Koopman lid van het hoog militair geregtshofadjudant des Ro llings in buitengew. dienstcommandeur der militaire Willemsorde en van den Nederl. leeuw, grootkruis van de eikenkroon in der tijd commandant der zeemagt op de Schelde en gouverneur van het instituut te Me- denblik.Den 22 maakte ds. J. J. v. Toorenenbergen te Vlissingen van den predikstoel bekend, dat hij voor de be trekking van hoogleeraar te Stellenboschin de Kaap kolonie, bedankt had.Te Utrecht is aangenomen het bouwen van een wasch- en badhuis voor het pu bliek voor f 11628,te Rotterdam het maken van eene ijzeren brug over de Leuvenhaven, voor f'l3924, door T. J. Penn en C". te Dordrecht, en te Bergen op Zoom het uitdiepen van de haven voor f 5785, waardoor de stoombooten van Rotterdam en Middelburg binnen de stad zullen kunnen aanleggen.Ook is den 23 besteed het onderhoud en de noodige herstellingen van alle werken van den Haarlemmermeerpoldervan 1° Mei tot uit". December dezes jaarsaan J. C. van Berknmte Utrecht, voor 24800,zijnde dit de laatste aanbesteding van de commissie ter droogmaking geweestVele bijenhouders van Staphorst, in Over ijssel, zijn voornemens hunne stallen in de nieuwe be dijking overtebrengen.Den 23 werd te Leyden eene bewaarschool geopend voor arme en havelooze kinderen en overleed te Druten een man van 109 jaren.— Don 24 vertrokken van Rotterdam naar New-York, met het schip South Carolina276 land verhuizers uit de provinciën Zeeland en Groningen. In laatstgenoemd gewest maakt de konijnenfokkerij goede vorderingen, door dat men zich aan de inlich tingen en ervaring houdt, die van wege de model-fok kerij van de heeren de Sitter, AU Cohen en Post, te Groningenzijn uitgegaan.Den 25 nam de raad van 's Gravenhage het voorstel tot aankoop van het Willemspark met 23 tegen 8 stemmen aanen gaf Jennij Lind haar 7e en laatste concert te Amsterdam, zullende den 3 Mei haar 3e of laatste te 's Gravenha ge gevenwaarvan zij den opbrengst bestemd heeft voor het aldaar opgerigt wordende fonds tot onder steuningvan oude en hulpbehoevende toonkunstenaars. Den 26 werd te Amsterdam, van de werf der heere« O

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 2