ALKMAARSCHE COURANT <J855S#- - V. 10. Zevenenvijftigste Jaargang. j Maandag 7 Mei. JL i i i'fr-. u %vi (Officieel (Bcbccltc. SCHUTTERIJ. SCHUTTERIJ. Deze Courant wordt wekelijks uit- i gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,-—, franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers J HERM COSTER ZOON. Bij deze Courant behoort een Bijblad. K IA De Advertentiën kosten van 1—5 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. A/VNBESTEDING. Op Woensdag den 9 Mei 1855 des namiddags ten twee ure zalonder nadere approbatiedoor den StaatsraadCommissaris des Konings in de Provincie Noord-Ilolland, of, bij afwezigheid 1 van Z. H. E. O., door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten in tegenwoordigheid van den Iloofd-Ingenieur van den Wa terstaat aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem worden aanbesteed: 1. Het leveren van 185G kubiek ellen brik, tot onderhoud van den Helderschen zeedijk en het verhoogen van een gedeelte der buitenglooijing van dien dijk. l 2. Het leveren van 722 lasten Drentsche-, Noordsche- of Duit- sche steenenvoor gezegd onderhoud. 3. Het bestorten van den voet der steenglooijing van genoemden dijk, met 890 te leveren lasten Drentsche-, Noordsche-, Duit- sche of Brabantsche keisteenen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvingvol gens het bepaalde bij het laatste artikel van de voor deze werken 1 opgemaakte bestekken, welke ter lezing liggen, behalve aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de logementen l en koffijhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoon lijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de Besteding zalzoo veel noodigaanwijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Hoofd-lngenieur van den Waterstaat E. de 'Kruijjf, te Haarlemen bij den Ingenieur en Strootmante Nieuwe Diep. 1 KENNISGEVING. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS van ALKMAAR^, Gezien hebbende het 7e Artikel van Z. M. besluit van den i September 1828, houdende reglementaire bepalingentot invoe ring der Wet op de Schutterijenvan den 11 April 1827, luiden de als volgt De gehuwden en weduwnaarséén of meer kinderen hebben- de, (die bij de oprigting der Schutterijen in het jaar 1828 of in later jaren, voor de Schutterlijke dienst ingeschreven, doch als -T u zoodanig niet tot de dienst geroepen zijn) door sterfgeval of an- if derzins in de termen vallendeom in de eerste klasse (die der if ongelmwden of weduwnaars zonder kinderen) te worden over- u gebragtzullen voor de eerstvolgende jaarlijksclie inschrijving bij publicatie worden opgeroepen, om daarvan kennis te geven aan het plaatselijk bestuur. Wanneer deze kennisgeving mogt worden verzuimd en de nalatige ten gevolge van dit verzuim niet bij de Schutterij is n ingelijfd geworden, zal deswege door het plaatselijk bestuur Iro- ces-Verbaal opgemaakt en aan de bevoegde Regtbank toege- zonden wordenten einde de strafbepaling van Art. 1 der wet van 6 Maart 1818, op den nalatige toetepassen." Roepen bij deze op, alle zoodanige inwoners dezer Gemeente en Jurisdictie, welke in de jaren 1850 tot en met 1851 voor de Schutterlijke dienst zijn ingeschreven, en die alstoen hebben bewezen, gehuwd of weduwnaars wet kind ol kinderen te zijn, doch sedert dien tijddoor het overlijden van vrouw of kinderen, zijn geworden weduwnaars zonder kinderenom te compareren in een der vertrekken van het Stadshuis, op Woensdag ol Don derdag, den 9 of 10 Mei aanstaandetusschen 10 en 12 ure, des voormiddagsten einde aldaar van zoodanig overlijden kennis te gevenopdat daarvan behoorlijke aanteekening kunne geschieden. Burgemeester en Wethouders brengen voorts ter kennisse van de daarbij belanghebbenden, dat zij, die naar aanleiding van Art. i 26 en 85 der wet op de Schutterij van 11 April 1827 en de nadere Koninklijke besluitenop grond van Sljarigen ouderdom of lOjarige dienst bij de Schutterijmogten vermeenen regt op ontslag verkregen te hebben en daarvan zouden verlangen ge bruik te makenzicli schriftelijk kunnen aanmelden ter Secretarie dezer Gemeentevóór den 5 Junij aanstaande met overlegging van bewijsstukkenwaardoor het regt op het gereclameerde ont- slag voldoende bewezen wordt. Alkmaar, den 1 Mei 1855. Burqemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SP ANJ AARDT. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Gezien Z. M. besluit van den21 Maart 1828 (Staatsblad No. 6,) houdende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, (Staatsblad No. 17,) in ver band gebragt met art. 6, 7, 8 en 9 van gezegde Wet; Gezien de dispositie van den Heer Staatsraad Gouverneur in de Provincie Noord-liollanddd. 11 April 1828 No. (Provinciaal blad No. 11,) omtrent de executie der wet op de Schutterijen Roepen hij deze op alle Manspersoneningezetenen dezer Ge meentewelke op den Eersten Januarij 1855, hun 25ste jaar zijn ingetreden, en alzoo diegenen, welke in den jare 1830 zijn gebo ren alsmede de zoodanigenwelke ofschoon in andere gemeenten ingeschrevensedert de laatste inschrijving binnen deze Gemeente zijn komen wonen, en op den lsten Januarij 11. hun 34ste jaar nog niet hebben voleindigd, en alzoo geboren zijn in de jaren 1829 tot en met 1821 ingeslotende vreemdelingen van denzelfden ou derdom die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om, volgens art. 2 der Wet van 11 April 1827, als ingeze tenen te worden beschouwd, henevens de gepasporteerde militai ren welke zich tot dus verre niet ter inschrijving voor de Schut terij hebben gepresenteerd, ten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrijventevens te kennen gevende: Dat de inschrijving zal beginnen den I5den Mei aanstaandeen geheel zal moeten zijn afgeloopen den Eersten Junij daaraanvol gende terwijl in een der vertrekken op het Raadhuis alhier voor dc inschrijving; zal worden gevaceerd van af den 15den Mei 1855, op Dingsdag en Vrijdag van iedere week, tot aan den lsten Junij aanstaandetelken dage des namiddags van 5 tot 7 ure. En ten einde te voorkomen, dat iemand, in de termen der in schrijving vallende, zich door onwetenheid aan pligtverzuim schul dig makeheeft het Gemeentebestuur noodig geoordeeldeen ie der bekend te maken met en te herinneren aan de navolgende, bij de Wet van 11 April 1827, (Staatsblad No. 17) gemaakte bepalingen. Dat een iegelijkzonder onderscheidof hij mogt vermeenen al of met onder de bij de Wet vrijgestelden of uitgeslotenen te be- hoorenverpligt iszich voor de Schutterij te doen inschrijven. Dat zijdie in meer dan eene gemeente hun verblijf houden of den zetel van hun vermogen hebben gevestigdtot de inschrij ving verpligt zullen zijn binnen die gemeentewaar eene dienst doende Schutterij aanwezig isj, en bijaldien in die verschillende gemeentenalleen dienstdoendeof alleen rustende Schutterij bestaat, zich te doen inschrijven in die gemeente, alwaar zij voor de personeele belasting zijn aangeslagenen de ambtenaren in die gemeente alwaar zij ambtshalve verpligt zijn hun verblijf te houden. Dat degenen, die van hunnen juisten ouderdom geen voldoend bewijs gevennaar het oordeel van het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschrevenonverminderd de bevoegdheid van de inge schrevenen, om van hunnen juisten ouderdom nader te doen blijken. En dat eindelijk zijdie bevonden worden zich niet vóór den lsten Junij te hebben doen inschrijvendoor het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschreven en in eene geldboete verwezen terwijl zij daarenboven zonder loting bij de Schutterij zullen worden in gelijfd indien het zal blijkendat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen aan zien bestonden. Burgemeester en'.Wethouders vermanen tevens ieder ingezetene dezer Gemeentedien liet aangaatom zich tijdig van een geboor te-extract te voorzienwaardoor een ieder zich van zijnen juisten ouderdom kan verzekerenen hetwelk bij de inschrijving zal moe ten worden vertoondalsmede om zich ten behoorlijken tijde tot de inschrijving aantemelden, ten einde de straf, wegens nalatig heid vastgesteldte voorkomen. Alkmaar, den 1 Mei 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. DE LANGE, Ue Secretaris, SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR ontvangen hebbende de navolgende CIRCULAIRE van denl Mei 1855, No. houdende kennisgeving eener aanbesteding van Remontpuarden voor de cavatlerie. Op Maandag den 21 Mei 1855 des middags ten 12 urezal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der leverancie van 80 remontpaardenen wel door de hoofd-administratie

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1