J II Pr'ill '''tl Ki1 f 11 II liij. zijne kleederen, zijn prachtig wapen en zijne 115 francs zak geld heeft bekomenmaar zegt g-eene medepligtigen te hebben. De regering heeft echter eenige ^verdachte personen in hechtenis genomen en alom photographische portretten van hem doen zen den, om inlichtingen omtrent zijn vroeger leven te bekomen. Engeland. Do Koningin heeft den lord mayor van Londen den erfelijken titel van ridder-baron net ver leend, tot aandenken van het feest in de Guildhall, ter eere des Franschen Keizers.Lord Russell is te Londen teruggekeerd.Den 1 Mei is de wet voor is de nieuwe leening in het Lagerhuis voor de 3e maal gelezen en alzoo goedgekeurd.Generaal Burgoyne, belast geweest met de geniewerken voor Sebastopol is dien dag door de commissie van onderzoek verhoord; hij heeft verklaard dat de weg van Balaclava naar het kamp tot den winter goed is geweest, en dat toen tot het herstellen geen volk voorhanden was wijl alle manschappen voor de loopgraven gevorderd werden dat men niet had kunnen vermoeden dat het beleg O zoo lang zoude duren en tot 8 November aan geene overwintering gedacht werd. Oostenrijk. Rusland moet in de laatste zitting der conferentie hebben voorgesteld de zeestraten te sluiten en de Zwarte Zee alleen door Russische en Turksche vloten te doen bevaren, alles volgens het tractaat van Julij 1841, maar met vrijheid voor Turkije om de hulp zijner geallieerden iuteroepenals het zich bedreigd mogt gevoelen. Dit voorstel is omniddelijk verworpen en den 27 heeft ook de Fransche minister Drouin Wee- Den verlaten.De generaal von Hess is, op bekomen lastnaar het hoofdkwartier van het leger in Gallicie vertrokken vergezeld van de Fransche en Engelsche gemagtigden generaals Létang en Crawfurd.Prins Gortschakoff heeft zijn hotel te Weenen weder voor een jaar ingehuurd. Rusland. In het begin was het bombardement van Sebastopol zoo hevigdat de Generaal Osten-Sacken ieder oogenblik eene be storming te gemoet zag en daarom de troepen op de alarmplaatsen deed bijeenkomenhetwelk veel verlies heeft veroorzaaktzijnde in de beide eerste dagen 141 manschappen gedood en 673 gekwetst; later waren zij achter de barricaden teruggetrokken en dus beter voor het vuur gedektde Russen hebben krachtig uit hun geschut geantwoord, de onbruikbaar ^escliotene stukken door andere ver vangen en, volgens eene dépeche van Gortschakoffvau den 11, toen reeds 50 stukken, aan de regter- en linkerkant der belege raars gedemonteerd. Lord Raglan erkent dit ook in eene dépêche van den 14, en voegt er bij, dat vooral de Britsche zeelieden veel geleden hebben. De eigenlijke verdediging der Russen is eerst den 13 begonnen; in den nacht van dien dag zouden de Franschen, bij eenen uitval, 6 officieren en 300 man, maar de bezetting nog veel meer verloren hebbenden 14 deden de Fransehen 3 mijnen onder de masthatterij springenten deelemet goed gevolg; de Rus sen daarop eene bestorming vreezendeopenden langs de geheele linie eene vreesselijke kanonnadeden 15 sprong op de regtervleu- gel der geallieerden pen kruidmagazijn in de luchtwaardoor 1 man gedood en 5 gewond werden,den 16 verbrandden 2 der Rus sische schepen. Den 18 brasten de Franschen hunne derde para- lel voor het bolwerk van de mast in verband met de vierde en waren hetzelve tot op 30 ellen genaderden den 19 lieten zij voor het bolwerk n°. 4 drie mijnen springen en vestigden zich in de daardoor ontstane trechtersmaar werden daaruit door 100 man van het regiment Tobolsk, met weinig verlies, weder verdre ven. Zij namen tevens de batterijen voor de Kalefaatbaai inna dat de vijand die ontruimd had, en de Engelschen vermeesterden 2 hinderlagenonder het vuur van den Malakofftorenwaarbij ko - lonel Egerton sneuvelde. Denzelfden dag deden lord Raglange neraal Morris en Omer-pacha (die den 13 met 18000 Turken het kamp vanBalaclava betrokken had) eene verkenning naar dc zijde van dal van Baidar; de laatste werd daarbij door 12000 man gevolgd doch de Russen ontweken het gevecht en ontruimden de "door ïien bezette positie bij Balaclava.Intusschen verdedigde de bezet ting zich dapper en herstelde telken nacht zooveel mogelijk do bekomene schade geen volk sparende om de gesehotene bressen, door gewapende barricaden ontoegangelijk te makenzij heeft dan ook tijdens het bombardement 1000 dooden en 2000 gekwet sten bekomen. Zij ontving echter dagelijks provisiën. Eiken nacht vuurde een der schepen met volle ladingen op de stad. Den 27 berigtte Gortschakoff dat het vijandelijk vuur gematigd was en den 28 werd ook dit gestaaktin afwachting der transportsche pen, om de krijgsvoorraad niet te zeer uitteputten.De generaal Bizot overleed aan zijne wonden en werd met groote eerbewijzing begraven.Het tweede legercorps van den generaal Paniutin bestaande uit 49 bataljons en 32 eskadrons, is in de Krim aan gekomen en door den generaal Gortschakoff geïnspecteerdhunne aankomst heeft de Russen in staat gesteld de strijdmagten aan de Belbeckde Tschernaya en bij Baehtsisarai te vermeerderen.De generaal Annenkoff', belast met de verzorging van het leger in de Krimheeft in Bessarabie 80000 ossen aangekocht, die gaande weg over Perecop worden aangevoerd.De Russen vergunnen alleen aan de Oostenrijksche graanschepen om den Donau afteva ren op voorwaarde dat zij niet naar Turkije bestemd zijn.De Oostzeehavens zijn sedert 17 April weder in staat van blokkade gesteld door een Engelsch smaldeel, onder kapitein Watson. Sabdinie. De Croesus, dén 24 April, met 37 officieren, 109 soldaten25 muilezels en mondvoorraad van Genua naar de Krim vertrokken, is, reeds op 11 mijlen van die haven, geheel vergaau, doch de bemanning gered, behalve 1 schepeling en 6 soldaten. De bisschop van Casale heeft den 26uit naam van alle Sardini- sehe bisschoppenin den Senaat voorgestelddat als de wet tot opheffing der kloosters werd verworpen, zij de 900,000 fr. ten behoeve der geestelijkheid zouden geven, welke laatstelijk van de staatsbegrooting afgenomen waren. "De voorzittende minister heeft het uitstellen der beraadslaging verlangdom dit voorstel in den ministerraad te onderzoekenmaar het bewind heeft daarna zijn ontslag ingediend en heeft den Koning den generaal Durando de zaïnenstelling van een nieuw kabinet opgedragen.— Generaal Ca- vcrointendant der üostersche expeditie, heeft zijn ontslag geno men, om de groote bezwaren te Konstantinopel ondervonden, tot het bekomen van het benoodigde voor de troepen. Spanje. De Cortes heeft den 27 April de wet tot verkoop der geestelijke en nationale eigendommen, met 168 tegen 12 stemmen aangenomen. De Pausselijke nuncius heeft zich naar Aranjuez begeven om de Ko ningin opmerkzaam te maken op de gevolgen van de bekrachtiging dezer wet. Espartero heeft daarna 5 uren bij haar doorgebragtwaarschijnlijk om bet door den gezant aangevoerde te ontzenuwen De bisschop van Osma heelt zijn heftig protest, waarom de rege ring hem voorloopig naar Cadix gezonden had niet willen intrekken en is alsnu naar de Canarisehe eilanden verbannen.Den 21 had de heer Jaen de bewinds lieden de-wegens, in de Cortes, ter verantwoording geroepen, en heeft bij, Nocedal en anderen hun in hartstogtelijke bewoordingen gegispt; de minister Aguirre heeft het bewind verclediird. BINNENLAND. De heer Groen van Prinsterer heeft mede bedankt voor bet lidmaatschap der afdeeling taalkunde, enz. van de academie van wetenschappen ,- en de heer jr. mr. W. E. Engelen, onlangs benoemd tot lid der Ge- dep. Staten van Friesland, als lid der 2e Kamer voor het district Sneek.— Den 26 April hebben Gedep. Staten van N. Holland de lijst vastgesteld der 173 hoogst aangeslagenen in de directe belastingen in deze pro vinciezijnde de hoogste daarop G. Visser van Hazers- iüoude voor 5393,06; Prins Frederik betaalt in Zuid- Holland liet meest, namelijk 15,456,32.Denzelf den dag geraakte de kleederen van eene bejaarde vrouw te Boxmeer, door eene vuurtest in brand waardoor zij den volgenden morgen overleed.Den 29 yerden te 's Gravenhage in ondertrouw opgenomen Al. van der Lans, oud 23, en H. Lelijveld, oud 13 jaren, van. Loosduinen.Den 30 werd door Prins Hendrik in het bijzijn van den minister van marine, den gouver neur van Z. Holland enz. den eersten steen gelegen aan het zeemanshuis op het tweede Nieuwe Werk te Rotterdam.Aldaar werd den 1 Mei de vernieuwing van een gedeelte der bazaltkade aan de Boomptjes aanbesteed en was A. Visser Pz., van Sliedrecht, de laagste der 6 inschrijvers voor 71,000,en voor f 66,000,volgens gewijzigde voorwaarde.Te Schiedam is liet bouwen van eene wateringmet hou ten schutkolk achter de buitensluis met loopbrug over de sluis, enz. voor/73,100,en het maken van eene ba zaltkade langs de westzijde van de buitenhaven en het be straten van het terrein voor 21,300,aangenomen door W.Zonneveld,aldaar.Volgens de 9e opgave van de alge- meene commissie voor der, watersnood te Amsterdam, was het hij haar ingekomene totf 117,566,80| gestegen (daar bij 90,van eene voorstelling door het Rederijkers gezelschap te Zijpe); bij den minister van binnenland- sche zaken is liet in Belgie verzamelde ontvangen tv 14365 francs, en uit Zwitserland, a f 1265, 90. De Koninklyke Maetschappy Broedermin en Taelyver" te Gendzal den 6 Mei eene vertooning ten voordeele der noodlijdenden geven.De gemeenteraad van Oolt- gensplaat heefteven als vroeger dien van Piershil besloten de in het vorige jaar afgeschafte kermis voort aan weder je doen plaats hebben.De aartsbisschop van Utrecht heeft de pastoors in zijn kerkgebied doen uitnoodigen een te Ileum te zingenvoor het behoud des Pausen bij het ongeluk in liet klooster van S. Ag nes.De vereeniging tot verbetering der woningen van de arbeidende klasse te 's Hage heeft eene geld- leening uitgeschreven van f 75000,a 4 pCt.in aandeelen van 250,In den avond van 30 April verbrandden, bij sterken wind, te Pap end recht» over

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 3