ALKMAARSCHE COURANT 1 1855. té N°« 23. Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 4 Junij. (Dflficiccl ©cbccltc. QUmatiftk bcv SlSUccfi. 02Tcf»cli)fiscïi (Ducrsigt. i-i Bi 0 i!O/ L Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. Ml Ui l De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengtten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 Staatsblad No. 22), bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat liet voljaarsch Suppletoir Kohier No. 8 en het driemaands Supple toir Kohier No. 9beide voor de beide belasting op het Perso neel eu dienst 18|iop den 18 Mei "1855 door den Heer Staats raad Commissaris des Koningsin de Provincie Noord-Holland zijn executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der Di recte Belastingen binnen deze Stad ter invordering zijn overgegeven. Ieder Ingezeten,, \mlke?daarbij belang heeft, wordt atzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven ten einde alle geregtelijke vervolgingenwelke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 29 Mei 1855. l)e Burgemeester voornoemd, P. A. db LANGE. Be Secretaris SPANJAARD!'. Tegen betaling der kosten is ter Secretarie van de Gemeente zoolang de voorraad strektverkrijgbaar Het JAARLIJKSCH VERSLAG van den toestand der gemeente Alkmaar, op den 28 April 1855 door Burgemeester en Wethouders aan den Raad gedaan. POLITIE. Op den 19 dezer is op den Dijk te Alkmaar blijven staan een VARKEN;- voorts is nog gevondeneen ZILVEREN LEPEL TJE en een KATOENEN PARAPLUIEde daarop regtheb- benden kunnen zich ter terugbekoming vervoegen aan het Com missariaat van Politie, alhier. Be Commissaris van Politie Van BREMEN. Junij i Maand. H. Franciscus Carrocciolo. Paardenm. te Opmeer. Lammerenm. te Edam. Kermis te Dordrecht. 5 Dingsd. O. L. V. hulp der christenen. G Woensd. H. Norterbus. 7 Donderd. H. SACRAMENTSDAG. Lammerenm. te Scha- gen. L. K. 's morg. 8 7. 8 Vrijd. Paardenm. te Medemblik. 9 Zaturd. H. Primus en Felieianus. 10 Zondag. Kermis te Zwaag, SchellinkhoutWormer. BUITENLAND. Engeland. Den 24 heeft de heer Disraëli'm het La gerhuis voorgesteld dat hetzelve, vóór de schorsing der zittingen zijne ontevredenheid zoude te kennen geven over het weifelende gedrag der ministers in zijne re de die 21 uren duurdeviel hij vooral lord Russell aan, wegens diens te zwakke houding te Weenen. De vroegere minister Gladstone trachtte in het breede te betoogen dat men te ver was gegaan door het af wijzen der laatste voorstellen. Russell heeft hen daar op beantwoord. Den 25 is de beraadslaging voortgezet, waarbij de heer Layard krachtig aandrong op het door zetten van den krijg, die men niet moede was, maar wel de mannen die hem voerden. Nadat lord Palmerston het bewind verdedigd had is het voorstelmet 319 tegen 219 stemmen, afgewezen.Een voorstel van lord Grey, in het belang van den vrede, den 26, in het Hoogerhuisis door den minister Clarendon en vele leden bestreden en, geen bijval vindende, ingetrokken, IlS^- Te Londen zijn niet minder dan 137 werfbureaux voor het leger werkzaam die gemiddeld 500 manschappen per week aannemen. Rusland. Omer Pacha is den 11 en 12 Mei we der in het hoofdkwartier hij lord Raglan geweestwaar op den laatsten dag de generaal Canrobert ook ver wacht werd.Tusschen het centrale bolwerk van Se- bastopol en de zee hadden de Russen eene belangrijke wapenplaats aangelegd, om daaruit hunne uitvallen te ondernemen; in den nacht van den 22 is een gedeelte daarvan en den volgenden nacht het andere gedeelte vermeesterdwaarbij van weerskanten maar vooral door de Russen, groote verliezen geleden zijn. Gortscha- koff heeft daaromtrent berigt, dat zijne troépen in den nacht van 21 op 22 Mei, bij nevelachtig wedereene insnijding voor de bastions 5 'en 6 geopend hebben en dit den volgenden nacht wilden voortzettenmaar toen herhaaldelijk door eenen overmagtigen vijand met de ba jonet aangevallen werden; dat zij echter stand hielden en de aanvallers met groot verlies terug drevenmaar daarbij zei ven ook 2500 man verloren.Den 25 heb ben de Franschen de linie van de Tschernaya bemag- tigd en den generaal Liprandi genoodzaakt over dien vloed te trekken en naar het gebergte te wijken; de vijand was niet talrijk en bood weinig tegenstand.De expeditie naar Kertsch is hervat en met gelukkigen uit slag bekroondden 25 bereikte de generaal G. Brown, na daags te voren bij Kertsch eene geschutgieterij ver nield te hebben Jenikalé; beide plaatsen, voor welker verdediging geene zorg genomen was werden in tijds door de Russen ontruimd die alvorens 3 stoomsche pen en 30 andere vaartuigen in brand staken en de batterijen en magazijnen in de lucht deden springen waarbij 160000 zakken haver, 360000 zakken graan en 100000 zakken meel verloren gingen, hebbende de Russen thans in de zee van Azoff niet meer dan één stoomschip ter hunner beschikking. Met de sterkte Arabat zijn eenige schoten gewisseldwaardoor een kruidmagazijn is gesprongen. Na eene sterke bezet ting in Jenikalé gelaten te hebben is de vereenigde magt weder teruggekeerd100 koopvaardijschepen ver nield en 30, benevens 90 stukken geschut, genomen hebbende. De generaal Pdissierheclt alzoo zijn opperbe velhebberschap door schitterende wapenfeiten doen inwij den. Bovendien is de 4e paralel voor Sebastopol vol tooid en het operatielegerom het Russische aantetas- ten georganiseerd ter sterkte van 91,000 man. Al vorens de bewegingen te velde te beginnen zal Ka- miesch versterkt worden door 7 redoutes en eene gracht. Men meent dat de geallieerden, niet tegenstaande hun- ne jongste versterkingen nog altijd minder talrijk zijn dan de Russen.Aan de noordzijde der stad heeft men een nieuw Russisch kamp, met 10 ii 15000 man, waargenomen.Rusland schijnt van Oostenrijk gee nerlei aanval te verwachtendewijl aanzienlijke verster kingen uit Polen naar Bessarabie en de Krim worden afgezonden.De Engelsche Oostzeevloot ligtgrooten- deels voor Revalaan de oostzijde van het eiland Nar- gen waar zij in het vorige jaar insgelijks 4 maanden geankerd heeftreeds zijn 25 Russiscjje koopvaarders genomen. l'

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1