ALKMAARSCHE COURANT .V. 25. 1855. f Zevenenvijftigste Jaargang. Maandag 18 Junij. HULP-BRIEVENBUS. 'té® TE i'Si 'pt&rM. ia J ©tlicsceï (Sc&ccltc. 1 H 10 en CUmanak öcr ESilcck. ëSJckcltjksek ©uerztgt. - -v.*: Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar 3,franco per post ƒ3,50, énkele Nos. Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. JM s De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. 's GRAVENHAGE, den 12 Junij 1855. Bij resolutie van den Minister van Einantiën van hedenkrach tens het Koninklijk besluit van den 19 November 1850, No. 81, in verband met dat van den 23 Junij 1852No. 85 wordt vast gesteld de 227ste Loterij, welke zal bestaan uit 20,000 Loten, 10,000 prijzen en 2 premiënde collecte zal geopend worden op Maandag den 9 Julij 1855, en worden gesloten op Zaturdag den 21 dier maand. De trekking der eerste klasse zal aanvangen den 6 Augustus 1855 terwijl de laatste 100 nommers op Zaturdag den 27 October 1855 zullen getrokken worden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat de Patenten over het 4e. kwartaal van het dienstjaar T85+ in gereedheid zijnen aan de betrokken personen, die zich daartoe tusschen den 11 en den 23 Junij aanstaande des voormiddags van 10 tot 2 ure, (Zon- en Eeestdagen uitgezonderd) ter-Secre tarie der Gemeente zullen aanmeldentegen overgifte van het reju en (vóór zoo veel noodig) bewijs van betaalde regten, zullen worden afgegeven. Alkmaar, den 9 Junij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris SPANJAARDT. I)e Directeur van het Postkantoor te Alkmaar maakt bekend dat gen. Bus is geplaatst hij de Vischmarkt, Wijk C, tegen liet Stedelijk Wachthuis N°. 137 dat de openstelling zal beginnen op aanstaanden Woensdag den 20 Junij; dat de ligtingen zullen plaats hebben o o A des namiddags ten 12 ure ivonds volgens de klok van den Stads Waagtoren. Alles in verband tot de vertrekkende posten waarvan de uitvoerige omschrijving aan het Postkantoor ter le zing hangt. 1de Directeur voornoemd, Alkmaar, den 17 Junij 1855. W. NAPEL. Junij 18 Maand. H. Philippus Nereus, Marcus en Marcellius. Paardenm. te Scbagen. 19Dingsd. H. Juliana, Gervasius en Protasius. Paardenm. te Hilversum. 20Woensd. H. Eerdinandus en Silverius. 21 Donderd. H. Engelmundus. 22Vrijd. H. Aloysius van Gonzaga en Paulinus. Langste dag. Zon op 3,42, onder 8,18. Begin des Zomers. E. K. 's nam. 5,12. 23 Zaturd. H. Basilius de Groote. 24 Zondag. H. Joannes den Dooper geboorte. Kermis te Haar lem, Heer Hugo Waard en Egmond Binnen. BUITENLAND Engeland. De 3e divisie der Oostzeevloot bestond uit 5 schroefstoomschepen van 61 stukken 2 stoom- booten van 22 en 17 stukken 5 schroefkanonneer- booten en 6 mortierschepen. Den 10 is ook een ge wapend stoomschipmet 3 nieuwe mortierbooten op sleeptouw, van Spithead naar de Zwarte Zee vertrok ken. Te Portsmouth wordt een schip voor de Levant bemand, waarop een toestel geplaatst is om binnen 24 uren voor 30 k 40000 man drinkwater te kunnen over halen.liet Hoogerhuis heeft den 12met 31 tegen 30 stemmen, een voorstel van den graaf van Shaftesbury aangenomen om de wet van George III, waarbij gods dienstoefeningen van meer dan 20 personen in bijzon dere woningen worden verboden opteheffen de aan wezige prelaten der staatskerk verklaarden zich er te gen maar de ministers ondersteunden liet.De be rigten omtrent den oogst luiden gunstig. Frankrijk. De departementale verkiezingen zijn niet geheel naar den zin der regering uitgevallen vele harer candidaten zijn met eene geringe meerderheid elders eenige legitimisten en in het departement van de Somrae is zelfs een socialistdie zich feitelijk tegen den coup d état verzet heeftgekozen.Op de tentoon stelling van vee te Parijs, waar de 16 prijzen voor Zwitsersche rassen allen door Zwitsers zijn behaald zijn van de 15 prijzen voor Ilollandsche rassen slechts 2 aan Hollanders Noome in den Deemster, 700 fr. en v. d. Well te Delft, 500 fr.) en de overigen aan 8 Engelschen 4 Franschen en 1 Belg toegekend.— Te Parijs zijn prachtige feesten gevierd ter cere van den Koning van Portugal en eene deputatie van het gemeentebestuur van Londen.In het zuiden des rijks zijn door de zware regens meerdere rivieren bui ten hare oevers getreden waardoor groote schade is aano-erifftoverigens verwacht men een rijken oogst. O O 3 Rusland. Na liet terugroepen der eerste expeditie naar Kertsch, kon de generaal Canroberi liet, opperbevel niet behoudende Ln- gelsclie legerhoofden deden hem bittere verwijtingen en dc Eran- sche admiraal Bruut wilde zelfs de order uit Parijs zienwelke niets anders was dan een bevel om alle beschikbare troepen te Kamiesch zamentetrekken.— De beweging op den regteroever van de Tschernayaden 25 Meitoen de Turken door Omer-bassa zeiven aangevoerd werden, bestond in eene verkenning van den generaal Morris met eene sterke afdeeling ruiterijdaarbij bevond menachter het gebergteeeu groot versterkt kamp met 80 a 100000 mande generaal Canrobert oordeelde het niet raadzaam dit aantetastenvóór hij bruggen en batterijen had aangelegd 50000 man gealliëerden houden nu de vallei van Kamara bezet versterken zich in die stelling en leggen een bruggenhoofd op den regteroever aan; zij hebben de vroeger vernielde waterleiding van Sevastopol weder voor de dienst van het kamp hersteld en de generaal Pelissier beeft, bij de rivier aanzienlijke magazijnen van levensmiddelen gevestigd. Bij een 2en verkenningstogt heeft Mor ris een Russisch konvooibestaande uit meeltabak en gebran de wateren, mitsgaders 2stukken geschut, bemagligd. De aldee- ling Bosquet is met de Piemontezen en Turken bestemd om de verschanste Russische troepen van de hoogten aan den noordoos- telijken oever der rivier te verdrijven en dan Sebastopol aan de noordzijde intesluiten.Te Kertsch en Jenikalé zijn 1/000 ton steenkolen gevonden, die niet tijdig genoeg vernield waren; de vijand was bezig zieb te versterken en had daags voor de ver meestering eene dépêche van den Keizer ontvangen, om andere schepen in de zeestraat te doen zinkendaar van de 40 van het vorige jaar de meesten gedurende den winter, door den stroom waren mee gevoerd. Bij het ontruimen van Arabat hebben de Russen de putten gevuld en de wegen naar het binnenland onbruikbaar gemaakt. Deu 25 Mei, daags na de bezetting van Kertsch en Jenikalé is de s. b. n. Lyons, met 15 Engelsohe en 5 Eransehe stoomschepen de zee van Azof}' ingestevend" en is zijn logt naar TaganrogMariapol en Geisk, op 3, 5 en 6 Junij, volkomen gelukt, zijnde alleen bij de eerste stad waar 3500 man bijeenwareneenige tegestand gebo den eene groote menigte magazijnen met leeftogt zijn verbrand dc openbare gebouwen door de Russen zeiven. Het verlies dei ge- alliëerden is slechts één gekwetste. In 't geheel zijn 0 stoomsche-

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1