ALKMAARSCHE COURANT K N°# 20* Zevenenvijftigste Jaargang. t 1855. Maandag 25 Junij. A ©Sïïciccl ^3cbccïfc OUmAttafc bet* SiëHcck. SElckelijfcscïï ©ocr-jgi. r- I. S a?-» //- Deze Courant wordt wekelijks uit- gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,— franco per post 3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer la"Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. SCHUTTER IJ. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbendendat de Loting voor de Schutterij des loopenden jaars zal plaats hebben ten Raadhuize dier Gemeenteop Donderdag den 28 Junij 1855 des namiddags ten 5| ure, en roepen alzoo bij deze op, alle In gezetenen dezer Gemeente en Jurisdictiewelke zich voor de clienst der Schutterij hebben doen inschrijvenom zichten dage en plaatse voormeld, te laten vinden of behoorlijk'bij de Commissie bekende gemagtigden te zendenten einde voor de Schutterij te loten; terwijl de Alphabetische Naamlijst van de verschillende ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zal liggen ter Secretarie dezer Gemeente, van af heden tot den dag der lotingvan des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure. Alkmaar, den 19 Junij 1855. Burqemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris SP ANJ AARDT. POLITIE. Te Alkmaar gevonden: eenige ellen TULE KANT de daarop regthebbende kan dezelve kostejoos terug bekomen aan het Com missariaat van Politie alhier. De Commissaris van Politie, VAN BREMEN. Junij 25 Maand. H. Adelbertus. Kermis op Texel. Kermis en Paardenm. te Hoogwoud. 26 Dingsd. H. Joannes en Paulus. Paardenm. te Rbijnsburg. 27Woensd. H. Gulielmus. 28 Donderd. Vastendag. H. Leo. 29 Vrijd. H. Petrus en Paulus. V. M. 's av. 11,33. 30Zaturd. Gedachtenis Paulus. Julij 1 Zondag. Kermis te Schiedam, Andijk en Zandpoort. BUITENLAND. Duitschland. De Russische gezant heeft de beken de nota, den 30 April door zijn bewind aan den heer v. Glinka gerigtbij de bondsvergadering ingezonden, maar daarin wordt niet gewaagd van Duitschlands naauwkeurige onzijdigheidwelke uitdrukking nog^ al aanstoot had gegeven bet stuk is voor kennisgeving aangenomen.Ali-bassa heeftvóór zijn vertrek uit Weenen conferentiën met de Oostenrijksche en Wes telijke gezanten gehadover den staatkundigen toestand der vorstendommen die dringend voorziening behoeft; de opgewondenheid en ontevredenheid nemen door de tegenwoordigheid der Oostenrijksche legermagt gedu rig toe.— Oostenrijk heeft geheel van den oorlog af gezien en zendt veie krijgslieden huiswaarts zulks stelt Rusland in de gelegenheid meer keurtroepen naar de Krim te kunnen rigten.De secretaris van het Brit- fche consulaat te Keulen en 5 andere personen in Riuis- sen zijn in hechtenis genomen en in regten betrokken, wegens het werven voor Engelsche dienst. Engeland. Den 15 heeft de heer Layard in het Lagerhuis zijne aangekondigde motie ontwikkeldstrek kende om te verklaren dat de tegenspoed die het rijk getroffen heeft vooral te wijten is aan de benoeming van onbekwame ambtenaren en de heerschende familie regering. De heer II. Bulwer Lytton stelde als amen dement voor, de verklaring: dat herziening noodig is en verdiensten boven gunst belmoren te gaan. Nadat de regering zich met het laatste vereenigd had, is het voorstel van Layard, den 18, vooral om zijne hevige uitdrukkingen, met 359 tegen 46 stemmen afgewezen en het amendement, den 21 door eene niet talrijke vergadering, zonder beraadslaging, aangenomen.Den 18 heeft do heer Roebuck het verslag der commissie van onderzoek, omtrent het leger in de Krim, het Huis aan geboden en voorgelezen; het luidt zeer ongunstig voor het bewind dat niets behoorlijk voorzien en niet voor een' winterveldtogt gezorgd had. In 't geheel waren 21000 vragen door de commissie gedaan. Rusland. Bij de verkenning op den regteroever van cle Tschernaya schijnt het een onverantwoordelijk waag stuk te ziju gebleken de Russen uit hunne verschanste positiën op den weg naar Bacbtsisarai te verdrijven en men het beter te hebben gevonden zich door veldver- schansingen te dekken en het beleg voorttezetten. De generaals Canrobert en Bosquet hebben dan ook het be vel over het operatieleger niet willen voeren zijnde nu de generaal Morris met de ondernemingen aan de Tschernaya belast.Het Sardinische contingent is nog niet geacclimateerd en lijdt zeer door de cholera ook de generaal Alexander la Marmorade broeder van den opperbevelhebber, reeds ernstig ongesteld uit Genua ver trokken is bezweken dat als een groot verlies wordt aangemerkt.De generaal d'Autemarre is met zijne 7000 manvan het expeditieleger van Kertsch, weder naar het kamp voor Sebastopol teruggekeerd.Te Taganrog, waar de geallieerden nog al tegenstand ontmoetteden hebben zij slechts (3 magazijnen, maar Mariapol is, dooi de scheepsmagt van Lyons, geheel vernield. De Russi sche generaal Montresor heeft zich met eene divisie dra gonders op de helling van den Mithridatesbergnaai de zijde van Kertsch gelegerd en Chomuloff is met 7000 man infanterie en 20000 Donsche Kozakken alsmede 40 stukken over de landengte van Arabatnaar de Krim gerukt, waar hij zich met Wrangel in verbinding heeft gesteld.Bij de strijd van 7 Junij werd de groene mameion door 27 Russische bataljons verdedigd; uit de Redanbatterij werd eeu moorddadig vuur gerigt op de Franschen en Engelschen die daar echter indron gen en een deel van het geschut vernagelden; 2 ba taljons Fransche keurtroepen vermeesterden de Russi sche hinderlagen en de Franschen en Turken behielden laatstelijk de mameion van waar zij dadelijk 15 ka nonnen tegen de Russen keerden. Het verlies wordt begroot op 2000 Franschen 450 Engelschen en 5000 Russen en van de eersten meer naauwkeurig opgege ven te zijn 628 dooden en 2100 gekwetsten.— De Fransche voltigeurs der garde bekomen een lederen gordel in plaaats van wit ledergoed waardoor *ij te zeer blootstonden voor de scherpschutters.Den 12 berigtte Gortschakoffdat het vuur der belegeraars zwak was.Den 18 hebben de Franschen den M&- lakoff-toren en de Engelschen het Redan-fort aangetast, maar is hunne dappere poging mislukt; de toren was deels vermeesterdmaar Pelissier zag zich tot den te- rugtogt naar de loopgraven verpligtzonder daarbij verontrust te worden; het verlies is nog niet bekend.

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1