J ALKMAARSCHE COURANT N°. 1 iSiZ'\g#s, Zevenenvijftigste Jaargang. V 1 Maandag 2 Julij. te -J, i 6 be- CUtlA JL (DfliciecJ (öcbccltc. QUmatiftk bcr ®2Hccfi. CLOckclijfcscït (Docrsigt. BUITENLAND. I Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER, ZOON. IUIIMIM I De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 {Staatsblad No. 22), bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dier Gemeentedat het Kohier voor de belasting op het Personeel dienst 18|§, op den 26 Junij 1855door den Heer Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven ten einde alle geregtelijke vervolgingenwelke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 30 Junij 1855. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. missariaat van Politie alhier. De Commissaris van Politie, VAN BREMEN. Julij 2 Maand. 3 Dingsd. 4 Woensd. 5 Donderd. 6 Vrijd. 7 Zaturd. 8 Zondag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennisse van zoodanige ouderswelke zouden verlan gen dat hunne kinderen in het belang der door hen aanteleeren ambachtenin de teekenkunst onderwezen werdendoch de kosten daartoe zelve niet kunnen bestrijden dat ter Secretarie der Gemeen te van heden af tot en met den 11 Julij aanstaande, gelegenheid is tot het aanvragen om op de Stads teekenschooi te worden toe gelaten mits zoodauige jonge lieden gevaccineerd zijn en den ou derdom van twaalf jaren hebben bereikt. Alkmaar, den 30 Junij 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. POLITIE. Te Alkmaar gevonden: eenige ellen TULE KANTde daarop regthebbende kan dezelve kosteloos terug bekomen aan het Com- p T. iII - Tl. n De KAMER vanKOOPHANDELenE ABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis van de belanghebbendendat van Maandag den 2 tot en met Zaturdag den 7 Julij aanstaande, des voormiddags van 10 tot 12 ure, in haar gewoon locaal, binnen het Gemeente huis ter lezing zullen voorliggen eenige statistieke tabellen be trekkelijk het scheepvaarts- en handelsverkeer in de havens van Hamburg en Mannheimover 1854mitsgaders den handel van van Groot-Brittannie en Ierland. Alkmaar, den 28 Junij 1855. De Kanier voornoemd E. M. van de VELDE, Voorzitter. C. BOON ACKERSecretaris. Maria Visitatie. H. Processus en Martinianus. Kermis aan den Helder. Kermis en Paardenm. te Schagerbrug. Zon op 3,45, onder 8,15. H. Joannes a S. Eacundo. Paardenm. te Purmerend. II. Bonifacius en gezellen. Verjaard, van Prin ses Maria 2de dochter van Prins Erederik L. K. 's nam. 148. (geb. 1841. H. Willibaldus. Kermis te Utrecht en Obdam. Rusland. Na bet bemagtigen van Kertsch hebben de Turk- sche soldaten daar vele buitensporigheden bedrevengeplunderd en gebranden vrouwen en kinderen onbarmhartig vermoord men heeft dit niet anders kunnen tegengaan dan door hen, die op heeter daad betrapt werden, op de plaats dood te schie ten. Genoemde stad is thans ontruimd en de expeditie te Kamiesch teruggekeerdte J enikalé is echter eene bezetting van 4000 man achtergelaten. In de Zee van Azoff zijn niet minder dan 800 vis- schersvaartuigen vernield. Te Anapa zijn 200 stukken geschut ge vonden en krijgsbehoeften voor een beleg van 2 jarende inwo ners waren met hunne kostbaarste bezittingen de aftrekkende Ros sen gevolgdvóór de komst der geallieerden hebben de Circassiers de stad geplunderdde admiralen doen de werken om en bij die plaats slechten en hebben 4 stoomschepen afgezondenom de verwoesting van Arabatdat aanvankelijk in brand gestoken was. te voltooijen.Bij het gevecht van 7 Junij werd de Mamelon door de Franschen, met gering verlies, vermeesterd, maar in hunnen ijver snelden de algerijnsehe scherpschutters de binnenhel- ling weder af en de hoogte tot de contre-esearpe van den Mala- kofftoren ophet 3e Regiment Zouaven en het 50e van linie hun de eer der overwinning niet alleen gunnendededen desgelijks maar nu werden zij door een vreesselijk schrootvuur ontvangen, zoodat het laatstgenoemde regiment zijnen kolonel de Bramion den luitenant-kolonel en 2 bataljons-commandanten verloor en de troepen naar de mamelon moesten terugkeeren, waar zij zich konden handhaven. De wonden zijn ditmaal ernstiger en de am bulances voller dan ooit geweelt. De kolonel Hardy is mede ge sneuveld. Vooral de Fransche artillerie en genie nebben zware verliezen geledenvan de 24 officieren der genie die bij het be gin der belegering waren zijn nog maar 2 in leven. De Engel- schen telden dien dag 6 doode en 30 gekwetste officieren25 doode en 433 gekwetste soldaten. 400 man Russen, waaronder 14 officieren, zijn bij dat gevecht gevangen genomen en onver wijld naar Konstantinopel gezonden.In den nacht van 8 op 9 Junij zijn de Russen begonnen de werken op den regterflank te ontruimen en kon men hunne gemeenschap met de noordzijde als afgebroken beschouwendoordien het geschut der belegeraars de gebeele baai bestreek.De generaal Pelissier heeft het noodig geacht zijne troepen bij dagorde aantemanenom gedurende het gevecht niet toetegeven aan onberaden opgewondenheid.De mislukte aanval op den 18, in den vroegen morgen, tegen de bas tions No. 12 en 3 en het bolwerk Korniloffis na eene hevige kanonnade van 24 uren ondernomende Franschen geven voor dat de Engelsehen, in hunne zorgeloosheidden grond voor de Redan-batterij niet behoorlijk onderzocht haddenzoodat zij voor eene hun onbekende gracht kwamen en daardoor aan het schrootvuur der batterij blootgesteld, verpligt waren met groot verlies te wijken; de Russen konden daardoor dat geschut ook ten deele tegen de Franschen wenden. Het verlies der geallieerden was: Eranschen gesneuveld 37 off. 544 sold., gekw. 96 off. 1644 sold.gevang. 17 off. Engelsehen ge sneuveld 19 off. 144 sold.gekw. 66 off. 1058 sold.gev. 2 off. 150 sold. Onder de Eransohe gesneuvelde officieren telt men de divi- siegeneraai Hayran(vroeger bevelhebber te Athene), waarschijn lijk de generaal Brunetwelke vermist wordt, en naar men meent de brigadegeneraal Mellinet(bevelhebber der Keizerlijke garde sedert S. Jean d'Angely zulks van het reservecorps is geworden) de Engelsehe officieren waren de generaal majoor John Campbell, de kolonel Yeade luitenant kolonel Stadforth7 kapiteins en 9 luitenants. Men schrijft het groot getal gesneuvelde officieren toe aan Pelissierwelke de troepen gelast had den 18 Junij groot tenue te dragen. Na dezen strijd is het vuur der belegeraars bijna ge staakt den 20 heeft de bezettingnaauw ingesloten aan de zijde van het centrale bolwerkde stadswijk aan het einde der zuider haven in brand gestokensedert is de insluiting der havendoor het vooruitbrengen eener batten]gelieel volbragt.Voortdurend hebben er gevallen van cholera plaats de generaal Bstcourtad judant generaal van lord Raglanis daaraan den 23 bezweken. De troepen hebben veel last van dichte zwermen vliegen.Pelis sier heeft in de hoofdcommandementen eenige wijzigingen gemaakt namelijk een //leger van de Tschernaya," bestaande uit de divisien Canrobert eu Camouafgezonderd onder Bosquet, en een 2e corps zijnde de divisien Mayran, Brunet en de keizerlijke garde, onder S. Jean d'Angelij.— In A zie trekken de Russen hunne magt te Tifiis zamen, om den veldtogt te openen; de versterkingen van Erzerum zijn voltooid. Kars, waar de Turken de minderheid heb ben wordt steeds ernstig bedreigd door het laatstelijk zeer ver sterkte corps van generaal Murameff.De admiraal Dundas heeft aan den bevelhebber te Helsingfors een brief gezonden waarbij hij het te Hango met de barkas der Cossack gebeurde krachtig afkeurt; het antwoord luidde, dat men geene parlemen taire vlag gezien had en getergd was doordien somtjjds peilingen

Alkmaarsche Courant | 1855 | | pagina 1